Події

Аптечна мережа «Пульс» відкрила нову аптеку, за адресою: м. Броди, вул. Юридика, 1. За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном  (03266) 2-68-80.  

Статистика


Про компанію

Наше фармацевтичне підприємство з’явилося на ринку Львова у 1999 р. Починали з однієї орендованої аптеки у спальному районі міста та гуртового відділу. Контактуючи безпосередньо з українськими виробниками, забезпечували лікарськими засобами і товарами медичного призначення інші аптеки обласного центру, Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей. За кілька років київський капітал витіснив нас з оптового ринку. Тому у 2001 р. гуртовий відділ довелося закрити і підприємство почало активно розвиватися кількісно. Сьогодні мережа «Пульс» налічує близько 50 структурних підрозділів у Львові та містах області -  Стрию, Трускавці, Дрогобичі, Пустомитах, Червонограді, Перемишлянах, Сколе, Буську, Золочеві, Жидачеві, Ходорові. 50% аптечних закладів – повноцінні аптеки, стільки ж аптечних пунктів. Аптечного кіоску немає жодного.

Аптеки мережі розташовано або у великих спальних районах міст, або в лікарняно-профілактичних закладах. Наразі ми представлені майже у всіх потужних медичних установах Львова і працюємо над цим в області. 19 аптек – цілодобові, але це радше іміджевий крок, аніж економічно виправданий. Люди повинні знати, що в наших аптеках їх чекають завжди.

Львів – велике місто. Тут працює багато операторів роздрібного ринку, як місцевих, так і киян, дніпропетровців, волинян. Знайти своє місце під сонцем справді нелегко, проте нас дуже дивують регулярні звертання деяких завідувачів аптек до влади з вимогою заборонити відкриття нових аптечних закладів. Це є нічим іншим, як бажанням забезпечити собі спокійне життя без конкурентів. Тоді можна роками нічого не робити, адже не треба буде боятися, що хтось якіснішим сервісом чи прийнятнішими цінами переманить твоїх клієнтів. І навпаки, для фірм, які прагнуть розвитку, конкуренція є найкращим рушієм, бо стимулює до активної дії, до пошуку нових форм управління і ведення бізнесу.

Універсальної аптеки, яка б могла задовольнити потреби абсолютно всіх, не існує. Кожна має свого відвідувача. Одна мережа позиціонує себе пафосно, тримає високі ціни і розраховує на заможних відвідувачів, котрі не рахують копійки. Інша економить на приміщеннях і кваліфікації персоналу, зате ліки відпускає дешевше. Ще інша обирає щось середнє. Словом, шанси є у багатьох, поле для діяльності – надзвичайно широке, потрібно тільки знайти свою нішу і зуміти закріпитися там. Засадниче завдання роздрібної аптечної мережі «Пульс» – максимально якісні послуги за низькими цінами. Серед наших цінностей на першому місці знаходиться якість та широкий асортимент лікарських засобів а потім ціна.

Аптечні заклади фірми нескладно розпізнати за логотипом та корпоративними кольорами – сірим і зеленим; стандартним плануванням і оформленням торгових залів та зовнішніх вітрин. Втім, Стів Джобс, про якого ми вже згадували, запевняв, що дизайн, це не те, як предмет виглядає, а те, як він працює. Тож насамперед у дизайні важливою є функціональність та зручність приміщень для аптекарів і відвідувачів.

У всіх аптеках фірми робочі місця провізорів і фармацевтів-першостільників є обладнаними майже однаково. Ми заохочуємо прагнення персоналу до кар’єрного зростання, тому переходячи на вищу посаду чи у зв’язку з якимись іншими кадровими перестановками, працівник у будь-якій аптеці задля високої продуктивності та комфорту має почуватися як на одному і тому ж робочому місці. Окрім того, періодична зміна місця праці всередині мережі дозволяє дивитися на ті чи інші виробничі процеси свіжим, «незамиленим» оком. Адміністрація всіляко підтримує тих працівників, які готові очолювати підрозділи і брати на себе відповідальність.

Першочергове завдання, яке ми ставимо перед завідувачами аптек – відпуск лікарських засобів і фармацевтична опіка відвідувачів. Вони не шукають і не замовляють товар, не займаються розцінюванням, проте мають серйозний вплив на формування асортиментної політики фірми в цілому. Таке право делеговане завідувачам аптек адміністрацією підприємства. Кожен  аптечний структурний підрозділ отримує однакову базову номенклатуру, яка розширюється і поповнюється тими медикаментами і засобами парафармації, які користуються попитом саме в цій аптеці. Тобто асортимент є різним не тільки залежно від розташування аптеки (в спальному районі чи лікарняно-профілактичному закладі, що цілком зрозуміло), але й в аптеках спальних районів. Завідувач аптеки вирішує сам, які препарати будуть на її полицях. Однак він же персонально відповідає за управління залишками і повернення нереалізованого товару на склад. Відповідно до цього питання завідувачі аптек підходять дуже виважено.

Щоби унеможливити ймовірні зловживання завідувачів при формуванні асортименту, маю на увазі практику стимулювання аптекарів представниками заводів-виробників, на нашому підприємстві «підкуп» медпредставниками аптекарів заборонений. Поміченим у таких спробах медичним представникам вхід в аптеки мережі не дозволяється. Акції виробників, особливо соціально спрямовані, ми підтримуємо безкоштовно, але вони мають проводитися централізовано через офіс. Також тільки через офіс здійснюються різні форми мотивування персоналу.

Натомість в аптеки у лікарнях дуже часто доставляються ліки під конкретні замовлення лікарів, причому вони зазвичай замовляють їх не за діючою речовиною, а за торговою назвою і країною-виробником.

Дистриб’ютори, а співпрацюємо ми тільки з надійними національними операторами оптового ринку із бездоганною репутацією, доставляють товар у відділ запасів базової аптеки, а вже потім він розвозиться нашими машинами в кожну аптеку.

Специфіка роботи в аптеці, що розміщена у лікарні, відрізняється від роботи в аптеці «на вулиці». У стаціонарі аптекар повинен швидко і правильно відпустити ліки за рецептом, звірити дози, запропонувати супутні медикаменти чи товари. Спілкування провізора і відвідувача майже не відбувається. В аптеці поза межами лікарні людей з рецептами значно менше, отож там на перший план виходить фармацевтична опіка, а значить, набагато більша відповідальність першостільника. Покупці хочуть поговорити, почути власну думку аптекаря, його оцінку ефективності препарату. Поза тим, рекомендувати рецептурні лікарські засоби у нас не прийнято, як і робити заміни у лікарському рецепті. Чомусь лікарі заміни генериків сприймають дуже болісно, траплялися навіть скандали через це. Загалом, на мою думку, аптека «на вулиці» потребує фахівців вищої кваліфікації, аніж аптека в стаціонарі.

У кадровій політиці підприємства не менше значення, аніж професіоналізм і кваліфікація персоналу, має лояльність працівників. Чимало людей з нами з першого дня. Стосунки з ними базуються на довірі. Це працівники офісу, відділу запасів, транспортного відділу, аптек - кістяк фірми. Вони приходили, працювали, одружувалися, здобували вищу освіту, народжували дітей,  і знову поверталися. Таке враження, що разом ми прожили життя. До речі, цінних для фірми людей, які звільняються з тих чи інших міркувань, не вважаємо зрадниками. У житті всіляке трапляється, тому, буває, на роботу приймаємо вдруге і втретє.

Підприємство постійно розширюється, ми відкриваємо нові аптечні заклади, шукаємо нових працівників. «Старі» ж мають нагоду розвивати кар’єру, очолювати відділи, аптеки і аптечні пункти.  При доборі персоналу насамперед керуємося професійністю претендента, досвідом, бажанням працювати, здатністю до самоосвіти і освіти. Не має значення, чи це провізор, чи фармацевт. Головне – якісно виконувати свої посадові обов’язки на робочому місці.

Аптекарям, які пропрацювали понад рік, фірма оплачує курси підвищення кваліфікації. Раз на тиждень на загальних зборах відбуваються презентації представництв українських і зарубіжних виробників.

Кілька посад і ставок  маємо для студентів - спеціалістів з незакінченою вищою освітою. Відповідно до угоди, вони працюють у вечірні години й вихідні.

Окрім широкого асортименту лікарських засобів, мережа «Пульс» на фоні інших аптечних закладів Львівщини вирізняється поміркованими цінами. Якісні ліки за цінами нижчими, аніж у найближчих конкурентів – це головний принцип нашої цінової політики. Саме тому, що ми відпускаємо препарати за максимально низькою вартістю, не стали запроваджувати в аптеках якихось додаткових накопичувальних карток, знижок для окремих категорій населення, карток постійних відвідувачів. Разом з тим, не дозволяємо собі демпінгувати.  Покупців приваблює цінова стабільність і можливість отримання фахової консультації провізора.

Проте один і той самий препарат в різних аптеках мережі може відпускатися за різними цінами. Це залежить від місця розташування аптечного закладу (у центрі традиційно ціни вищі), форми власності приміщення (орендоване чи власне).

Ті аптеки фірми «Пульс», які знаходяться у лікарняних стаціонарах і поліклініках, обслуговують пільгові рецепти. Це один із соціальних напрямків діяльності роздрібного фармацевтичного підприємства. Також регулярно надаємо лікарням спонсорську допомогу – матеріальну, медикаментами, розхідними матеріалами, предметами догляду за хворими. Даруємо комп’ютери, закуповуємо стелажі. У Трускавці біля аптеки власними силами відремонтували дорогу. Це нормальна світова бізнесова практика – якщо можеш, допоможи  тому, хто потребує.