Події

Аптечна мережа «Пульс» відкрила нову аптеку, за адресою: м. Львів, вул. Патона, 2/7. За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном  (067)-477-2355.  

Статистика


Пірсинг на язику призводить до розладу шлунку

Пірсинг на язику багаторазово збільшує ризик розвитку інфекції в ротовій порожнині, вважають вчені з університету в Інсбруці, Австрія. До того ж вони з’ясували, що прикраси з нержавійки набагато небезпечніше, ніж титанові або пластмасові.

Дослідники під керівництвом доктора Інес Капферер запропонували 68 жінкам і 12 чоловікам з проколотим язиком вставити стерильні прикраси з чотирьох різних матеріалів: нержавіючої сталі, титану і двох видів пластику – політетрафторетилену і поліпропілену. Коли через два тижні прикраси зняли і на них виміряли концентрацію бактерій, дослідники виявили, що більше всього шкідливих мікроорганізмів на сталевих.

Серед того, що знайшлося на їх поверхнях, виявилися стафілококи, стрептококи та псевдомонади – бактерії, що викликають інфекції порожнини рота і розлади травлення. Вчені вважають, що на поверхні стали легше утворюється «біоплівка», в якій відбувається інтенсивний ріст бактерій.

На думку доктора Капферер, любителям пірсингу варто уникати не тільки сталевих прикрас, але і титанових – через ризик інфікування та можливість травмувати зуби і ясна.