You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Роль вітаміну Е в репродуктивному процесі

Статті | Вплив вітамінів та продуктів харчування на організм людини | Роль вітаміну Е в репродуктивному процесі


Вперше виявили роль вітаміну Е в репродуктивному процесі в 1920 р. У білого щура, зазвичай дуже плодовитого, було відмічено припинення розмноження при тривалій молочній дієті (зняте молоко) з розвитком авітамінозу Е.

У 1922 р. Еванс і Бішоп встановили, що при нормальній овуляції і зачаття, у вагітних самок щурів відбувалася загибель плоду при виключенні з раціону жиророзчинного харчового чинника, наявного в зеленому листі і зародках зерна. Авітаміноз Е у самців щурів викликав зміни сім'яного епітелію.

Вітамін Е також покращує циркуляцію крові, необхідний для регенерації тканин, корисний при передменструальному синдромі і лікуванні фіброзних захворювання грудей. Він забезпечує нормальне згортання крові і загоєння; знижує можливість утворення шрамів від деяких ран; знижує кров'яний тиск; сприяє попередженню катаракт; покращує атлетичні досягнення; знімає судоми ніг; підтримує здоров'я нервів і м'язів; укріплюючи стінки капілярів; запобігає анемії.

Як антиоксидант вітамін Е захищає клітини від пошкодження, уповільнюючи окислення ліпідів (жирів) і формування вільних радикалів. Він захищає інші розчинні жирами вітаміни від руйнування киснем, сприяє засвоєнню вітаміну А і захищає його від кисню. Вітамін Е уповільнює старіння, може запобігати появі старечої пігментації.
Вітамін Е

бере участь також у формуванні колагенових і еластичних волокон міжклітинної речовини. Токоферол запобігає підвищену згортання крові, сприятливо впливає на периферичний кровообіг, бере участь у біосинтезі гема і білків, проліферації клітин, утворенні гонадотропінів, розвитку плаценти.

Однак слід пам'ятати, що вітамін E грає профілактичну роль - він не може відновити вже наявне пошкодження. Учасники деяких досліджень, в яких не було виявлено будь-яких протиракової ефективності вітаміну Е, протягом багатьох років палили або безвідповідально ставилися до здорового харчування. Ні ліки, ні вітамін не здатні звернути назад руйнування тканин, викликані десятиліттями нездорового способу життя. Приміром, щоденний прийом 400 межд. од. вітаміну Е може запобігати перетворенню нітритів (певних речовин, присутніх в копчених і маринованих продуктах) на канцерогенні нітрозаміни, однак він не призведе до зворотної реакції перетворення нітрозамінів в нітрити.

Додатково до цього ефективність вітаміну Е підвищується у присутності інших поживних речовин-антиоксидантів. Його протиракову захисну дію особливо помітно підвищує вітамін С.
Кількість вітаміну E зазвичай вимірюється в міжнародних одиницях (МО).

1 МО = 0,67 мг a-токоферолу = 1 мг a-токоферолу ацетату
1,49 МО = 1 мг a-токоферолу = 1,49 мг a-токоферолу ацетату

Тварини джерела
Яєчний жовток, печінка, молоко

Рослинні джерела:
Рослинні масла: соняшникове, бавовняне, кукурудзяне; насіння яблук, горіхи (мигдаль, арахіс), турнепс, зелені листові овочі, злакові, бобові, вівсянка, соя, пшениця і її проростки. Трави, багаті вітаміном Е: кульбаба, люцерна, лляне насіння, кропива, овес, лист малини, плоди шипшини.

Добова потреба
діти до 1 року життя - 0,5 мг / кг (зазвичай повністю отримують з молоком матері), дорослі - 0,3 мг / кг.

Фактором, що підвищує потребу організму людини у вітаміні Е, є підвищене споживання з їжею поліненасичених жирних кислот.

Симптоми гіповітамінозу
Першим і найбільш ранньою ознакою, що виявляється досить швидко при недостатньому надходженні з їжею вітаміну Е і надмірному надходженні ненасичених жирних кислот, є м'язова дистрофія. Дистрофія скелетних м'язів вважається найбільш універсальним проявом авітамінозу Е. Найбільш важкі ураження відзначаються в діафрагму. М'язові волокна піддаються розпаду, а в некротизованих волокнах відкладаються солі кальцію.

У печінці при авітамінозі Е описані некрози, жирова дистрофія, розширення синусоїдів, зменшення вмісту глікогену.

Недостатність також може провокувати скорочення тривалості життя червоних кров'яних клітин (еритроцитів). Дослідження на тваринах доводять, що при дефіциті вітаміну Е можуть також страждати серцевий м'яз і репродуктивні функції організму.

Показання до прийому
гіповітаміноз,
високе фізичне навантаження,
порушення менструального циклу,
загроза переривання вагітності,
клімактеричні вегетативні порушення,
порушення функції статевих залоз у чоловіків,
неврастенія при перевтомі,
астенічний синдром,
аміотрофічний бічний синдром,
первинна м'язова дистрофія,
посттравматична вторинна міопатія,
захворювання зв'язкового апарату і м'язів,
дегенеративні та проліферативні зміни суглобів і зв'язкового апарату хребта і великих суглобів,
дерматоміозіти,
деякі дерматози,
псоріаз,
в герантологіі (похилий вік),
спазм периферичних судин,
при епілепсії (для підвищення ефективності протисудомних засобів),
в комплексному лікуванні при багатьох захворюваннях (як антиоксидант).


 


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка