You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Морські купання корисні для організму

Статті | Загартовування та зміцнення організму | Морські купання корисні для організму

Вода - еліксир життя. Тіло людини або будь-якого іншого істоти на ¾ складається з води. Про те, що вода може перебувати в трьох агрегатних станах: твердому, рідкому і газоподібному, - було відомо завжди. Але лише недавно, в кінці 2-го тисячоліття, було виявлено ще одне, четверте стан води - інформаційне. Вченим раптом стало зрозуміло, що вода, немов жива істота, має пам'ять. Вона сприймає і запам'ятовує будь-який вплив, як ніби розуміючи все, що відбувається в просторі.

Вода, що оточує нас і міститься у всіх живих організмах, сприймає, копіює, зберігає і передає інформацію, навіть таку, як людська думка, слово і емоція. Чутливість інформаційної системи води настільки висока, що вона виявляється здатною відчувати вплив форм навколишніх предметів, слухати музику, розпізнавати людей на різних фотографіях, розуміти людську мову і смисл слів і навіть співпереживати горю і радіти. Відчуття дивної легкості, млості і релаксації, яке дарують нам водні процедури, психологи пояснюють тим, що перші 9 місяців свого існування людина проводить у воді. Всім відомо благотворний вплив купань на самопочуття і красу людини. Купання використовують не тільки для загартовування, а й для лікування хвороб, і для продовження молодості. Купання показані при захворюваннях опорно-рухового апарату, астенії, гінекологічних розладах, варикозному розширенні вен, венозній недостатності, ожирінні, в'яненні шкіри.

Вода коригує психоемоційний стан, знімає неспокій і перевтома, депресію і стреси. Холодна вода, впливаючи на нервову систему, знімає втому, млявість, вливає бадьорість і гарний настрій. Рефлекторно викликаючи звуження судин шкіри (а в них знаходиться третя частина всієї крові людини), вода підсилює приплив крові і додаткових поживних речовин у внутрішні органи. Слідом за короткочасним звуженням кровоносних судин настає їх розширення, що супроводжується почервонінням і потеплінням шкіри. Звуження і подальше розширення судин - гарна гімнастика для системи кровообігу, а так як з нею пов'язані всі органи, то і для всього організму. Вода нижче +15 ° С сприяє утворенню імпульсного тепла. Імпульсне тепло - це розігрів шкіри та клітин організму до +42 ° С. В результаті такого розігріву здорові клітини зміцнюються, а хворі гинуть. Холодна вода викликає значні втрати тепла організмом. І ці втрати тим більше, чим холодніше вода й триваліше процедура. У перші хвилини відбувається найбільша втрата тепла, надалі цей процес сповільнюється.

Водні процедури по тепловому відчуттю поділяються на:
• холодні нижче +20 ° С
• прохолодні +20-33 ° С
• індиферентні +34-35 ° С
• теплі +36-40 ° С
• гарячі вище +40 ° С

Суть загартовування холодною водою в тому, що повторне вплив холодної води створює умови для розвитку реакцій, що зменшують тепловіддачу і підвищують теплопродукцию; поліпшується обмін речовин в організмі і утворюється додаткове внутрішнє тепло. Найкраще загартовування холодною водою - це купання влітку у природних водоймах або взимку в басейні. Під час плавання вода масажує шкіру, зміцнює м'язи, активізує підшкірне кровообіг і стимулює нервові рецептори. Підвищений розпад теплової енергії компенсується посиленням теплопродукції. При одній і тій же температурі води і повітря вода здається набагато холодніше. Наприклад, тепловіддача в ній при температурі +20 ° С в 4 рази вище, ніж на повітрі. Витрата енергії та обмін речовин в такій воді збільшується в 1,5 рази. Купання влітку у відкритих водоймах - один з кращих способів загартовування, тому що повітря, сонце і вода викликають комплексний вплив на організм. Починати купання потрібно, коли температура води досягає 18-20 ° С. Припиняють купання при температурі повітря 14-15 ° С, а води - 11-13 ° С. Бажано купатися в ранкові та вечірні години, перший час раз на день, а потім 2-3 рази на день. Проміжки між купаннями повинні бути 3-4 години. У воді необхідно більше рухатися і плавати. Чим вода прохолодніше, тим інтенсивніше повинні бути руху. Тривалість купання індивідуальна - до появи ознобу. Чим холодніше вода, тим коротше має бути її зіткнення з тілом. При адекватному застосуванні водних процедур поліпшується функція серцево-судинної і дихальної систем, склад крові; гармонізується нервово-психічна сфера; удосконалюється апарат терморегуляції; зникає метеозалежність. Так як поліпшується робота ендокринної системи, то у чоловіків відновлюється і підвищується потенція, а жінки позбуваються від розладів у статевій сфері і безпліддя. Крім того, холодна вода є потужною перешкодою до утворення ракових пухлин і сприяє розсмоктуванню вже виникли.


 


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка