You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Пологи після 30-ти

Статті | Вагітність та пологи | Пологи після 30-ти

Біологічно жінка запрограмована так, що найсприятливіший період для першої вагітності - це вік від 18 до 22 років. Проте в наш бурхливий вік, коли жінка, маючи досить високий рівень освіти, прагне зробити собі вдалу кар'єру, зайняти певне суспільне становище, народження дитини багатьма відсувається набільш пізні терміни. Таким чином, одна з серйозних проблем, що стоять сьогодні перед гінекологією, - це перші пологи після 30-ти років. Адже перша вагітність готує організм до всіх наступних. Практично весь цикл формування генеративної системи жінки завершується не з настанням статевої зрілості, а тільки після того як жінка виносить дитину, народить і вигодує його.

Що ж треба знати жінці, яка після 30-ти років вирішила мати першу дитину, які складнощі можуть виникнути на її шляху, як правильно вести себе під час і після пологів?

На ці та інші запитання відповідає асистент кафедри акушерства і гінекології 1-го лікувальногофакультету Московської медичної академії ім. І. М. Сеченова Ігор Іванович Гузов.

- Пологи - нормальний фізіологічний процес, навіть якщо жінці за 30. При сучасному рівні розвитку акушерства кожна жінка може народити здорову дитину, і вік зовсім не є протипоказанням до пологів. Слід тільки дотримуватисяособливі правила, тому що пізня вагітність має більше шансів на ускладнення при пологах.

Спочатку потрібно провести загальне оздоровлення організму, так як вагітність і пологи вимагають мобілізації всіх його резервів: до нових умов повинні адаптуватися серцево-судинна, травна і дихальна системи. Необхідно лікування хронічних запальних процесів статевих органів, корекція функції кишечника,санірування порожнини рота. До настання вагітності рекомендується трохи відпочити і пройти курс вітамінотерапії. Але все це потрібно погоджувати з лікарем гінекологом.

У чому суттєва відмінність пологів до 30-ти років і після?
Найважливіше відмінність полягає у фізіологічних змінах будови тазового дна. Справа в тому, що будова тазового дна у вісімнадцятирічної і тридцятирічної жінки сильно відрізняються один від одного. У першій - високий відсоток еластичних волокон, а у другої - ті ж волокна замінюються більш щільними і менш податливимиколагеновими. У процесі пологів дитина розкриває тазове дно за рахунок родового дії матки і зусиль черевного преса. Еластична функція тазового дна грає важливу роль в механізмі пологів і в післяпологовому. Тому під час пологів частіше наступають порушення у жінок, вперше народжують після 30-ти років. Пізніше у таких жінок буває підвищена вірогідність опущення матки і піхви, що може призводити до розвитку деяких форм нетримання сечі. Тому після пологів слід зміцнювати м'язи тазовогодна і передньої черевної стінки.

Могли б ви в загальних рисах розповісти, як повинна поводитися жінка під час вагітності?
Хотілося б відзначити, що в першій половині вагітності як правило не виникають якісьспецифічні ускладнення, пов'язані з віком, якщо тільки до цього часу в жінки не накопичився букет хвороб, що мають відношення до абортів і хронічних запальних захворювань.

З початку вагітності особливе значення має правильне харчування і забезпечення організму достатньою кількістю вітамінів. З плином часу на перший план виходить психологічна і фізична підготовка безпосередньо до пологів.Одна з головних передумов успішного результату вагітності - це турбота і увага з боку близьких, рідних, і особливо чоловіка. Повірте, якщо поруч люблячий чоловік, вагітність і пологи, як правило, протікають успішно. Слід ще зазначити, що при перших пологах після тридцяти кілька підвищена ймовірність того, що може знадобитися кесарів розтин, і жінці слід знати основні особливості цієї операції, щоб бути психологічно підготовленої до можливості такого результату подій.

А що ви порадите жінкам після пологів?
У цей період дужеважливо грудне вигодовування, тому що воно допомагає адаптуватися дитині. Треба продовжувати займатися простими фізичними вправами, особливо для зміцнення передньої черевної стінки і тазового дна. Для цього існують спеціальні комплекси, які опубліковані в різних посібниках. Наведу лише кілька прикладів.

- Жінка стискає тазове дно, неначе намагається утримати позив до сечовипускання.

- Стоячи, напружувати і розслабляти м'язи заднього проходу.

- Лежачи, напружити тазове дно, і кашляти, при цьому покласти руку на живіт і контролювати передню черевну стінку.

Було б цікаво дізнатися вашу чисто суб'єктивне ставлення до проблеми пологів після 30-ти років.
Як лікар я прихильник ранніх перших пологів (до 24 років). Відкладання вагітності на більш пізні терміни часто призводить до погіршення генеративної функції. З віком можуть зростати негативні наслідки широко поширених зараз захворювань, що передаються статевим шляхом, таким як хламідіоз, генітальний герпес, загострені кондиломи. Деякі вірусні інфекції можуть підвищити ризик розвитку передраку шийки матки. До речі, рак шийки матки помітно помолодшав Віруси, що підвищують ризик розвитку раку шийки матки передаються статевим шляхом.

Не можу не відзначити ще одне захворювання, яке теж помолодшало. - Міому матки. У моїй практиці воно стало частіше зустрічатися у жінок молодше 30 років. І, нарешті, ендометріоз, який впливає на генеративні функції жінки, на імовірність настання вагітності і на її результат.

До всього сказаного додаються ще й шкідливі звички. Статистичні дані показують, що при курінні підвищується ймовірність недоношування вагітності, що призводить до народження ослаблених дітей зі всіма витікаючими наслідками.

Чи не вважаєте ви, що крім чисто медичної сторони питання існує і психологічна сторона - це проблема безбатченка.
Найдивовижніше, що багато жінок свідомо вибирають такий стиль життя і хочуть одні виховувати дитину. На жаль, на сьогоднішній день матері-одиночки стали соціально нормальним явищем. Дуже часто цей стан виявляється вимушеним, наприклад, коли батько пішов з сім'ї.

І все ж, незважаючи на безліч проблем, якщо жінка вирішила подарувати нове життя, в якому б віці вона не була, потрібно оточити її турботою й увагою, допомагати у всьому. А новітній технічний арсенал дозволяє зараз досить точно прогнозувати перебіг вагітності для того, щоб планувати успішну тактику ведення пологів та післяпологового періоду.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка