You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Лід у крові здатний врятувати життя

Статті | Хвороби та лікування | Лід у крові здатний врятувати життя

Медикам, щоб врятувати чиєсь життя, часом просто катастрофічно не вистачає часу. Буває, що не вистачило лише кілька годин або навіть і пари хвилин для того, щоб завершити успішно розпочату операцію.

Шкода тільки, що, незважаючи на всі старання, взяти ці зайві хвилини просто нізвідки.

Виверткі американці, по всій видимості, знайшли рішення проблеми - вони навчилися перетворювати кров у рухливий ... лід.

Вже практично ціле десятирічні лікарі активно використовують захисну силу гіпотермії. Якщо сильно охолодити організм або ж окремі його органи, то споживання кисню значно скорочується, а це дуже важливо, особливо при зупинці серця. Вся справа в тому, що таким чином сповільнюється руйнування клітин, і було б дуже непогано використовувати даний факт для всіх випадків, от тільки питання в тому, як саме охолоджувати живі тканини без подальшого для них шкоди? Поки що медики використовують охолоджуючі жакети і крижані ванни, а також крижані ковдри, ну і просто гумові «грілки», усередині яких не гаряча вода, а лід.

Так, все це виконує поставлене завдання, тільки от темп такого важливого охолодження виявляється занадто низьким, якщо розглядати ефективність таких ось процедур з точки зору зниження температури в глибині людського тіла, а не на його поверхні. Саме з цієї ж причини в критичних випадках таке ось зовнішнє охолодження не набагато довше просмикує агонію страждає від знекровлення і гіпоксії органів людини. У цьому плані куди краще і ефективніше було б використовувати внутрішній охолодження, хоча і провести його набагато складніше.

На сьогоднішній день для цього використовують холодний сольовий розчин, який подають в кровотік в необхідних місцях. На жаль, такий спосіб має і свої недоліки. Характеристики фізрозчину не дозволяють занадто сильно його охолодити, то є і те тепло, яке він покликаний забрати у тканин, також сильно обмежено. Але виходу навіть з такої тупикової ситуації існує, і виявили його інженер Кен Коса разом зі своїм колегою з американської національної лабораторії Аргон. Виявляється, що все геніальне просто до неподобства: досить заштовхати лід в судини, ну або в порожнині тіла, якщо проводиться операція, або нехай навіть і в легені пацієнта, і таким ось чином тіло охолоне.

На розтоплювання цього льоду знадобитися витратити дуже багато енергії, а це означає, що і інтенсивність охолодження також буде набагато більше, ніж при застосування фізрозчину. Звичайно ж, просто так проробити подібне можна лише з повністю мертвим тілом, тобто, просто кажучи, з трупом. А от якщо треба набити живої людини льодом, то цей лід повинен бути не простим, а незвичайним.

І такий спосіб є, а спасибі за такий винахід варто сказати системам охолодження будівель. Так от, поки не б'ється серце, примусове стиснення грудної клітини змусить охолоджену Ice Slurry кров текти до головного мозку. Природно, що охолоджений таким ось чином мозок вижити при кисневому голодуванні може набагато довше. Його клітини зазвичай гинути починають вже через 10 хвилин після зупинки кровопостачання.

Таким ось чином охолодженим мозок може залишатися охолодженим протягом цілої години, а це дає лікарям достатньо часу для того, щоб реанімувати людини. Другий спосіб застосування винайденої суміші полягає в безпосередньому введенні її в кровотік. Внутрішньовенний катетер допоможе перекачати в судини чимало Ice Slurry, ну а там вона вже сама зможе розійтися по органам, таким чином, забезпечивши їх охолодження. Для швидкості доставки до мозку можна зробити подібний подвиг і запустити рідкий лід в сонну артерію.

Ще одні спосіб - це обкласти дано сумішшю окремий орган, коли буде виконуватися операція. І так, до речі, так як ця суміш здатна текти, то її цілком можна доставити до місця дії прямо всередину тіла по тонкій трубочці, що означає наступне: сама операція цілком може бути малотравматичний. У самий найближчий час команда збирається всіма способами домогтися дозволу, проводити клінічні тести своєї технології.

У першу чергу апробувати дану технологію будуть на нирках. Так як під час операції на нирках кровотік в цей орган практично що припиняється, то і охолодження їх за допомогою крижаної суміші подарує лікарям додатковий час, якого часом так не вистачає для вдалого завершення розпочатого.

Далекий, звичайно ж, напрошується військове застосування цієї новинки, що має на увазі порятунок солдатів, які постраждали на полі бою. Ice Slurry подарує постраждалим більше шансів на виживання, так як за допомогою даного препарату вони зможуть почекати кваліфікованої допомоги. Крім того, даний склад міг би допомогти змінити також і технологію зберігання донорських органів. Іншими словами, перспективи райдужні!


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка