You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Косметика і косметологія

Статті | Косметологія | Косметика і косметологія

Косметика (від грецьк. kosmetike — «мистецтво прикрашати») — це мистецтво зберігати красу і поліпшувати вигляд людини, омолоджувати її.

Косметологія — комплексна наука, головна роль у якій належить знанням основ дерматології, оскільки шкіра, її будова, функції, вікові і статеві особливості є основним предметом інтересу косметологів. Крім того, косметологія неможлива без сучасних знань у галузі загальної біології, дієтології, біохімії, біофізики, фармакології.

Незаперечною істиною є твердження, що «косметика — стара, як саме людство». Під час археологічних розкопок поселень доби печерної людини знайдено предмети, призначені для догляду за зовнішністю: шпильки, гребінці, посудини для мазей і олій. І хоча в різних народів уявлення про красу може відрізнятися, але в усі часи людина не переставала прагнути до краси. З розквітом культури Давнього Сходу косметика пережила період справжнього піднесення. У Китаї, Індії, Персії, Єгипті почали активно використовувати ароматичні олії та есенції, мазі, рослинні фарби для волосся, засоби декоративної косметики. Стало модним видаляти волосся на тілі — зародилася епіляція; виникли перші способи виготовлення мила з жиру й попелу.

Косметика Давньої Греції, а пізніше і Риму, була тісно пов'язана з гігієною й культурою тіла. Невіддільною частиною життя городян став водопровід. Дотепер збереглися чудові зразки римських терм — публічних лазень-басейнів. Саме там зародилася філософія SPA, яка є такою популярною й сьогодні.

У добу середньовіччя церква поширювала серед віруючих уявлення про тіло як про «вмістилище гріха». Лазні були повсюдно заборонені. Попередні досягнення людства у сфері косметики, здобуті знання і навички збереглися лише завдяки високому рівню арабської культури VII-XI століть, коли було досягнуто значного прогресу в таких науках, як ботаніка, хімія й медицина. Епоха Ренесансу підхопила естафету, але про зародження і розвиток сучасної косметології ми можемо говорити тільки у зв’язку з промисловою революцією, з новими відкриттями в галузі біології, хімії, гігієни, медицини.

У 30-ті роки XX ст. косметологія визначилася як самостійна наукова дисципліна.

Філософія SPA у салоні краси. Sanus per Aqua — здоров'я через воду, стверджували давні римляни. SPA — так нині зветься нова галузь естетичної косметології.

Розвиток SPA-індустрії став об'єктивною реальністю. Сьогодні у промислових центрах й у курортних містах відкриваються та успішно працюють усе нові й нові SPA-центри. Звернення сучасної людини до послуг SPA пояснюється комплексом причин. Серед цих причин особливе місце займають так звані хвороби цивілізації — це і «феномен індустріального стресу», й проблеми порушення харчування, й ціла низка психосоматичних розладів. Певну роль у попиті на оздоровчі послуги відіграють соціальні настанови на здоровий, активний спосіб життя й реальне збільшення середньої тривалості життя.

Послуги, що пропонуються клієнтові в SPA-центрі, значною мірою відрізняються за своїм спектром від послуг класичного інституту краси або естетичного центру. Центр SPA — це порівняно новий напрям в індустрії краси й здоров'я. Сьогодні SPA — це високотехнологічні оздоровчі центри, де застосовуються як прості фізіотерапевтичні процедури, так і сучасні методи оздоровлення. Одною з важливих відмінностей є різноманітність водних процедур від усім відомих класичних ванн до останніх досягнень гідро-й таласотерапії.

Головним завданням SPA-центру є створення комплексної оздоровчої програми, що дає змогу ефективно та в короткий строк вирішити основні проблеми того чи іншого клієнта. При складанні програми потрібно враховувати можливості класичних SPA-курортів і так званих day-SPA (курортів одного дня). Щоб грамотно скласти SPA-програму й не зашкодити клієнту, важливо правильно оцінити стан його здоров'я, для чого в центрах SPA використовуються різноманітні методи діагностики. Сучасні SPA-заклади пропонують своїм клієнтам такі методики, як класична антропометрія, артеріальний імпеданс і деякі інші. За результатами досліджень розробляються індивідуальні програми — боротьба з целюлітом чи зниження маси тіла, антистресова програма, програма anti-age. Усі програми повинні виконуватись в обстановці цілковитого комфорту.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка