You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Скраби

Скраби - косметичні засоби, які призначені для механічного видалення бруду і відмерлих клітин (лусочок) з шкіри. Слово скраб, до якого ми вже так звикли, - це прижилося в російській мові англійське слово scrub (терти, скребти, відчищати). По суті, прообразом скрабів можна назвати звичайну мочалку. Зазвичай скраб - це якась основа (гель, емульсія і т.д.), у якій містяться тверді частинки. У перших скрабу основа була інертна і служила лише сховищем твердих частинок. У скрабу останнього покоління зазвичай містяться олії, мінерали, вітаміни та інші біологічно активні речовини. Це дозволяє поєднати очищення шкіри і її живлення. Скраб видаляє шар бруду, шкірного сала і відмерлих лусочок, стимулює кровообіг, і в результаті біологічно активні речовини краще засвоюються шкірою.
Всі скраби можна розділити на дві групи - скраби на водній основі і масляні скраби. Скраби на водній основі можуть бути у вигляді гелю, пасти або молочка.

Принципової різниці між ними немає, це всього лише питання особистих уподобань. Як абразивів (твердих частинок) в них використовують роздроблену шкаралупу кісточок (абрикоса, мигдалю, винограду, персика, волоського горіха та ін), тверді воски (наприклад, крупинки воску жожоба), синтетичні матеріали (поліетиленові гранули, целюлоза, нейлонова пудра і т.д.), пемза.

Абразивні частинки розрізняються по твердості, розміром і формою. Якщо частки великі, тверді і неправильної форми, вони можуть ушкоджувати шкіру, викликати роздратування. Занадто м'які й дрібні частинки, навпаки, можуть недостатньо добре очищати шкіру. Кращими скрабами вважаються ті, що містять круглі частинки (поліетиленові гранули, шліфовані частки шкаралупи і т.д.).

Скраби на масляній основі містять в якості абразивів кристали солі або цукру. Для основи можуть використовуватися мінеральне масло, природні та синтетичні масла. Натуральні масла в чистому вигляді використовують рідко. По-перше, вони легко окислюються (псуються), по-друге, їх важче наносити на шкіру і розподіляти по ній. Кращими маслами тут вважаються мінеральне масло і парафін, так як вони інертні (а значить, не викликають алергії), не мають запаху, безбарвні, легко розподіляються по шкірі. Для залучення покупців у скраби іноді вводять невелику кількість натуральних олій. У Ароматерапевтичний скраби додають ефірні масла. Людям з чутливою шкірою варто уникати таких коштів: після очищення і масажу шкіра стає більш проникною, ризик подразнення шкіри від ефірних масел зростає.
Солі, які містяться в скрабу, - це або океанічні і морські солі (наприклад, сіль Мертвого моря), або звичайна харчова сіль (хлорид натрію). Засоби, що містять океанічні і морські солі, тільки очищають шкіру і забезпечують її необхідними їй мінералами. Завдяки осмос вони ефективно зволожують роговий шар. Цукрові скраби не містять мінералів, тому вони менш популярні. Проте у них є важлива перевага - вони м'якше очищають шкіру і не дратують її.

Зазвичай олійно-сольові та олійно-цукрові скраби розшаровуються на дві частини, тому що важкі частки цукру чи солі опускаються на дно. Такі кошти потрібно перемішувати перед вживанням. Для того щоб суміш солі (цукру) і масел виглядала однорідною, в неї додають гелеобразующіе добавки - порошкоподібний кремній та інші речовини.

Ще одна група сольових скрабів, які з'явилися порівняно недавно, - полігліколевие і силіконові скраби. В якості основи в них використовують відповідно полігліколі (пропіленгліколь, бутилен гліколь, поліетиленгліколь і т.д.) або силіконове масло. Всі полігліколі хімічно інертні, безбарвні (тому їх легко офарблювати в різні кольори), легко розподіляються по шкірі. Полігліколі мають одну цікаву особливість - вони нагріваються при взаємодії з водою. Тому при змиванні складу з шкіри людина відчуває приємне тепло. Силіконові скраби також легко розподіляються по шкірі і після змивання залишають приємне відчуття. У гліколевих і силіконові скраби вводять емоленти (для поліпшення відчуттів після застосування скрабу), мінерали, інші біологічно активні добавки.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка