You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Запобігаємо стоматиту

Статті | Стоматологія | Запобігаємо стоматиту

Абсолютно всі лікарі, втім, як і їх пацієнти, сходяться в думці, що легше запобігти захворюванню, ніж вилікувати його. Профілактика захворювань порожнини рота в основному полягає в правильному догляді за зубами і яснами і в дотриманні здорового способу життя, куди входить і правильний раціон харчування.


Стоматит вельми неприємне, але не саме важковиліковне захворювання порожнини рота. Проте, мало хто хотів би повторно з ним зіткнутися, а значить, в даному випадку профілактика особливо актуальна.

Перше і основне правило профілактики стоматиту - це гігієна порожнини рота. Як профілактику стоматиту слід щодня чистити зуби. Особливо це стосується вагітних жінок і дітей підліткового віку. Вибирайте пасти і обполіскувачі, що не містять спирту і лаурилсульфата натрію.

Стоматит може бути викликаний і алергічною реакцією організму на певні речовини, що містяться в тих або інших продуктах харчування. Якщо ви стали жертвою стоматиту, це привід стежити за своїм раціоном, по можливості ведіть "харчовий щоденник". Стежте за тим, щоб ваше харчування було насичене вітамінами, при необхідності приймайте полівітаміни, при необхідності приймайте полівітамінні комплекси - пам'ятаєте, що стоматит може викликатися браком вітамінів в організмі.

Постійний стрес служить причиною величезної кількості захворювань, на перший погляд не пов'язаних з нервовою системою, стоматит не виключення. Уникайте стресів, частіше відпочивайте.

Будь-яка травма порожнини рота може стати причиною стоматиту. Зламані зуби, грубі або поламані пломби, зуби з гострими краями - все це привід для візиту до лікаря, не варто запускати ситуацію, що склалася. Крім того, не варто забувати відвідувати стоматолога 2 рази на рік, щоб вчасно запобігти не тільки розвитку стоматиту, але інших захворювань зубів і порожнини рота.

Стоматит може розвиватися на тлі зниженого імунітету. Для підвищення рівня імунітету слід проводити різні загартовування організму. Стоматити можуть бути наслідком серйозніших захворювань, аж до Сніду і злоякісних пухлин. Знижений імунітет не дозволяє організму боротися з хвороботворними бактеріями, що дозволяє їм вражати порожнину рота.

Ще одним методом профілактики стоматиту може бути очищення організму від різних шкідливих речовин, таких як шлаки і токсини. Таке очищення може відбуватися, наприклад, під час санаторного лікування за призначенням лікаря.

Загальна профілактика стоматиту багато в чому схожа з профілактикою вірусних захворювань. Заходи, зроблені для запобігання даному захворюванню, укріплять ваш організм в цілому і не дозволять розвинутися стоматиту на тлі інших захворювань.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка