You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

7 міфів про застуду

Застуда ... Що може бути прозаїчніше? Здавалося б, мало не кожен школяр знає, що це таке і що робити, щоб швидше видужати. Однак, незважаючи на поширеність цієї недуги, до цих пір існує маса забобонів і помилок, що вкоренилися в нашій свідомості і заважають ефективній боротьбі з хворобою. Отже, спробуємо розібратися ...

Міф № 1. Холод - причина застуди.
Існує думка, що простуджуються ми частіше за все із-за того, що замерзаємо. Але це не зовсім так. Звичайно, якщо організм ослаблений, переохолодження може спровокувати розвиток недуги. Але якщо людина загартована, то холод йому не страшний. Крім того, незважаючи на те, що пік захворюваності припадає на осінньо-зимовий період, тобто саме на сезон холодів, винні в цьому аж ніяк не вітри та морози. Просто чим холодніше на вулиці, тим більше часу ми знаходимося в закритих приміщеннях, в яких активно розмножуються віруси - справжні винуватці застуд.

Міф № 2. Вік не пов'язаний з захворюваністю застудами.
Насправді з віком люди рідше і рідше хворіють на застуди. Якщо малюки та діти до 16 років можуть боліти приблизно 10 разів на рік, а дорослі до 35 років - не більше 5 разів, то люди старше 40 років переживають подібні нездужання вкрай рідко - максимум 2 рази на рік. Вчені вважають, що пов'язано це з імунним досвідом, якого «набирається» людський організм від хвороби до хвороби і який допомагає в подальшому швидше справлятися з застудами.

Міф № 3. Під час застуди потрібно посилено харчуватися.
Безумовно, ослабленому організму для одужання необхідні поживні речовини та вітаміни. Однак перетравлення важкої білкової і жирної їжі вимагає занадто багато енергії, яка під час хвороби необхідна для боротьби з вірусом. Тому в меню краще включати легкозасвоювані продукти - фрукти, особливо цитрусові, тушковані овочі, відварну рибу і пр. І, звичайно, необхідно якомога більше пити.

Міф № 4. Якщо є температура, душ протипоказаний.
Це помилка дуже поширене, і справа тут ось в чому: як правило, ми приймаємо гарячий душ або ванну, що провокують стрибок температури.


У результаті вважається, що водні процедури при застудах протипоказані. А між тим, це не так: через пори виводяться токсини, що виробляються організмом під час хвороби, і очищати шкіру за допомогою душу або ванни не просто можна, а потрібно для якнайшвидшого одужання. Тільки вода повинна бути теплою і ні в якому разі не гарячою.

Міф № 5. Мокрота - ознака загострення хвороби.
Коли в організм потрапляє вірус, для його відображення використовуються ензими, які через кілька днів після початку хвороби починають відторгатися у вигляді слизу. Саме ці речовини надають мокроті зеленуватий або жовтуватий відтінок. І зміна кольору виділень зовсім не говорить про загострення недуги, а лише свідчить про те, що організм бореться із захворюванням. З іншого боку, в цей момент припиняти лікування не слід. При вологому кашлі ще кілька днів необхідно застосовувати спеціальні препарати, що стимулюють подих і надають відхаркувальну дію, такі, як наприклад, мазь Терафлю Бро. А при нежиті, навіть якщо колір виділень став іншим, потрібно продовжувати використовувати назальні засоби.

Міф № 6. «Міцні ліки» корисні.
Незважаючи на те, що спиртні напої, дійсно, здатні знищувати бактерії, впоратися з вірусними недугами вони не в змозі. На самому початку хвороби «міцні ліки» можуть допомогти, оскільки, розширюючи кровоносні судини, активують захисні сили організму. А якщо застуда вже в самому розпалі, спиртне пити не слід: воно погано впливає на печінку, а також, сповільнюючи реакції організму, заважає його швидкому відновленню.

Міф № 7. Постільний режим обов'язковий.
Відпочити і набратися сил хворій людині, звичайно, не заважає. Але постійно перебувати в ліжку не варто: при тривалому лежанні знижується вентиляція легень і бронхів, через що можуть виникнути ускладнення у вигляді бронхіту або запалення легенів. А також «горизонтальне положення» сприяє уповільненню кровообігу та обміну речовин, в результаті чого одужання може затягнутися.
 


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка