You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Кальян небезпечніший, ніж сигарети

Статті | Шкідливі звички та їх наслідки | Кальян небезпечніший, ніж сигарети

Згідно результатів нового дослідження, яке днями було проведене спеціалістами з Баптистського медичного центру під назвою Wake Forest, під час куріння кальяну в організм людини надходить дуже велика доза токсичних сполук, а також чадного газу і диму.

Як показують найсвіжіші дані статистики, популярність кальянів невпинно зростає на тлі тенденції введення повсюдних заборон на куріння.

В рамках дослідження автори також визначили, наскільки сьогодні поширене куріння кальяну серед молоді, зокрема серед студентів. З’ясувалося, що майже 40% студентів хоча б один раз в своєму житті пробували курити кальян, а 46,6 – сигарети.

При цьому, приблизно 25% студентів сказали, що вони є постійними курцями, а 17,4 постійно курять кальян.

Як з’ясувалося, найбільш схильні до куріння кальяну першокурсники чоловічої статі.

За словами експертів вся справа в димі кальяну, до складу якого, як відомо, входить чимало токсичних речовин – окис вуглецю, смол, інші хімічні речовини. І в процесі куріння кальяну людина отримує набагато більшу порцію диму і чадного газу, ніж простий курець, що викурює звичайну сигарету.

Чистота трубки кальяну – це взагалі окреме питання, вважають науковці. Справа в тому, що в ресторанах і кафе трубки не завжди ретельно очищають, а значить всі інфекції можуть дуже легко потрапляти в організм курця.

За словами авторів даного дослідження, найчастіше куріння кальяну здатне викликати рак легенів, а також цілу низку респіраторних захворювань.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка