You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Читання книг корисно для здоров'я

Статті | Здоров'я та краса | Читання книг корисно для здоров'я

Книги, в яких описується щось позитивне, сприяють і психічному, і фізичному здоров'ю

Вчені з Оксфордського університету стверджують, що читання книг не можна віднести до категорії пасивного проведення часу. Читаючи книги з так званим добрим, позитивним змістом, людина тренує мозок, покращуючи психічне і фізичне здоров'я.

Як пише MedikForum, дане твердження вченим вдалося довести за допомогою МРТ-сканування. Виявилося, що якщо людина, наприклад, читає опис природних ландшафтів, звуків, запахів, смаків, в цей момент у неї задіюються ті ж ділянки мозку, які б активізувалися, якби він стикнувся з описаними в книзі явищами в реальності. Водночас, за словами дослідників, мозок не діє подібним чином, якщо людина дивиться телевізор або сидить за комп'ютером.

"Під час читання ви вправляєте весь мозок. Коли ми занурюємося в книгу, то робимо щось більше, ніж просто стежимо за сюжетом. Уявляючи, як з героями відбувається щось хороше, ми як би на уявному рівні проробляємо все те ж саме з самими собою" , - пояснив феномен професор Оксфордського університету Джон Стейн.

Нагадаємо, в 2009 році вчені з університету Суссекса довели, що шість хвилин читання знижують рівень стресу більш ніж на дві третини - набагато швидше, ніж прослуховування музики або піша прогулянка.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка