You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Здоров'я та секс

Статті | Здоров'я та краса | Здоров'я та секс

  Заплутане це питання - чи впливає секс на здоров'я? На щастя впливає точно, а щоб прямо порушував або гальмував серце, легені, інші органи - сумнівно. Це життя показує: утримуються люди і живуть, не хворіють, але здається вмирають все-таки раніше, ніж одружені. Інстинкт продовження роду - один з найсильніших. Він складається з двох потреб - в дітях і секс.

Значимість кожної біологічної потреби як фактора мотивації будь-яких дій залежить від трьох «координат».

Перше: її біологічний ранг, якою мірою вона впливає на збереження виду. У переліку трьох головних інстинктів - харчування, продовження роду і захисту-секс ділить перше місце з харчуванням.

Друге: від ступеня насичення потреби. Абсолютний голод або смертельна небезпека в даний момент відразу ж виступають на перший план, а будучи задоволеними відступають на задній. Те ж стосується і сексу: у тварин під час тічки він пріоритетний.

У людини така залежність виражена менше, то теж є.

Третє: рівень тренованості різний, як апетит або хоробрість. Для сексу діє ще й четвертий фактор: вік. Нарешті, дуже виражені індивідуальні відмінності: є люди пристрасні і є холодні. Так само, як є жадібні і добрі.

Зайва вираженість будь-якої біологічної потреби шкідлива для здоров'я: порушується гармонія, свідомість перемикається на пристрасті. У результаті чим-небудь людина нехтує або зловживає. Це може стосуватися харчування, фізичного навантаження і найбільше - психічної рівноваги. Надмірність статевої потреби виражається в сексуальних надмірностей і це безсумнівно шкідливо для здоров'я, оскільки виснажує психіку і навіть фізичне здоров'я. З цим згодні більшість медиків. Навпаки, статева стриманість не знайшло однозначної оцінки. Питання стоїть так: наскільки можна «детренирован» статеву потребу без шкоди для здоров'я? Мабуть існує негативний зворотний зв'язок між накопиченням продуктів діяльності статевих залоз - яєчок і яєчників - на вегетативні центри нервової системи та гормональну діяльність надниркових залоз. Тобто, коли ці продукти накопичуються, це підвищує бажання, але після деякої межі накопичення настає зворотну дію - гальмування бажання, людина «відвикає».

Існують висловлювання, що статева стриманість сприяє творчій активності. Сублімація по Фрейду має до цього відношення. Деякий резон в утриманні є: незадоволене бажання постійно активує мозок і тим самим сприяє вирішенню будь-яких завдань, включаючи і творчі. Причому діє з підсвідомості, так що «сексуальна заклопотаність» не обов'язкова.

Норма статевих зносин гігієною не визначена. Називають цифри від 1 до 7 разів на тиждень. Може бути й так. Найпростіше дотримуватися норму в подружньої вірності: мінімум потреби відпрацювати, а максимуму протидіє адаптація.

На закінчення я просто зобов'язаний просвітити людей - «споживачів» медицини - як їм співіснувати з нею, щоб довше пожити і менше терпіти нещасть від хвороб. Звичайно, цьому можна присвятити цілу книгу, але я дам хоча б кілька порад.

Перерахую прямо по пунктам.
1. Не сподівайтеся, що лікарі зроблять вас здоровим. Вони можуть врятувати життя, навіть вилікувати хворобу, але лише підведуть до старту, а далі - покладайтеся лише на себе. Я ніяк не применшую могутність медицини, оскільки служу їй все життя. Але також знаю толк у здоров'ї - теоретично і практично. З цього приводу похвалився: вже півтора року проводжу експеримент на собі - три години занять фізкультурою з гантелями і біг. Злякався старіння після вісімдесяти: коли в Бога і загробне життя не віриш, то вмирати страшно.
Лікарі лікують хвороби, а здоров'я потрібно здобувати самому, тренуванням. Тому що здоров'я - це «резервні потужності» органів, всієї нашої фізіології. Вони необхідні, щоб підтримувати нормальні функціональні показники - в спокої і при навантаженнях - фізичних і психічних. А також щоб не захворіти, а захворівши, по можливості, не померти.
Приміром, щоб кров'яний тиск і пульс не підвищувалися більше ніж в 1,5 рази при виконанні вправ або бігу, а неминуча задишка швидко зникала. Щоб не боятися протягу, а застуди швидко проходили без ліків, самі собою. І взагалі, щоб добре працювалося, спалося, «елось і пилося».
Ці «потужності» видобуваються не ліками, а тільки тренуванням, вправами, навантаженнями. І ще роботою і терпінням.
2. Що таке хвороба відчуває кожен. Прикре розлад різних функцій, що заважає відчувати щастя і навіть жити. Причини теж відомі: зовнішні «шкідливості» (інфекція, екологія, але також і суспільні потрясіння), власне нерозумна поведінка. Іноді - вроджені дефекти.
Стверджую: природа людини міцна. Принаймні у більшості людей. Правда, дрібні хвороби неминучі, але серйозні найчастіше від нерозумного способу життя: зниження резервів в результаті детренированности. Зовнішні умови, бідність, стреси - на другому місці.
Хвороб занадто багато. При деяких з них, досить поширених, людина відчуває себе пристойно, а небезпека вже на порозі і потрібно-таки лікуватися і постійно. І тільки у лікарів, а не у цілителів та екстрасенсів.
Ось вони: артеріальний тиск вище 200 мм рт. ст. Інсульт цілком реальний. Необхідно спостерігати за собою, самому вимірювати тиск і пити таблетки, коли воно зашкалює за 190.
Серце. Коронарна хвороба. Якщо напади болю (стенокардія) щоденні і вимагають ліків - чекай інфаркту. Потрібно зробити спеціальне рентгенологічне дослідження вінцевих судин, а може і операцію. Постійна миготлива аритмія, - як мінімум потрібно щодня приймати таблетку аспірину для уповільнення згортання крові. Інші аритмії не небезпечні, не бійтеся.
Цукровий діабет потрібно лікувати ретельно - як призначить лікар.
При утворенні каменів у жовчному міхурі, тим більше жовтяниці і запаленні, операція невідкладно. Те ж і при каменях у нирках.
Про раку будь-якої локалізації навіть і не говорю. При найменшій підозрі необхідно обстежитися у онколога. І ніяких знахарів!
Стоп! Не можна осягнути неосяжне.
3. Тренування резервів повинна бути розумною. Це означає поступова, але вперта. Наприклад, у вправах, бігу або навіть ходьбі щодня можна додавати від 3 до 5% від досягнутого рівня (числа рухів, швидкості та відстані), причому треба враховувати вік і надійність вихідного здоров'я. Це ж стосується загартовування, загоряння і навіть роботи.
"Якщо сказати про суть тренування - то це режим обмежень і навантажень (РОН, як тепер люблять скорочувати). Це мій коник. Втім, нічого оригінального я не придумав.
Три головних пункту. Перший - харчовий раціон з мінімум жирів, 300 г овочів і фруктів щодня, і щоб маса тіла була менше цифри зростання мінус 100.
Другий - фізкультура. Тут справа складніша. Вона всім потрібна, а дітям і людям похилого віку - особливо. Оскільки тепер на роботі майже ніхто фізично не напружується, то по ідеї для пристойного здоров'я потрібно б займатися по годині в день. Але не вистачає для цього характеру у нормального пострадянської людини. Тому хоча б 20 - 30 хв гімнастики, це приблизно 1000 рухів, краще з гантелями по 2-5 кг. Як додати до фізкультури бажано виділяти ділянку для ходьби, по дорозі на роботу і назад, по одному кілометру.
Третій пункт, мабуть, найважчий: управління психікою. Вчіться панувати собою! Але, ох як це важко! Рецептів багато, аж до медитації. Описувати їх я не буду.
4. Кожен повинен знати приблизно фортеця свого здоров'я. Це - кров'яний тиск, частота пульсу, рівні гемоглобіну в крові, ступінь задишки при фізичному навантаженні, функціональний стан шлунка і кишечника, відсутність симптомів з боку вінцевих судин, печінки, нирок. Те ж і про нервову систему: головний біль, запаморочення. Про дрібниці не кажу - спина, суглоби. Минулі хвороби перебільшувати не варто: коли пройшло 5-10 років, то організм вже все компенсували. Але знати про них потрібно.
5. Якщо ти молодий - до 60 - і описаних симптомів немає, то не слід при найменшому нездужанні бігти до поліклініки. Як уже говорив, наші лікарі не довіряють природі, націлені на ліки і спокій. Бійтеся потрапити до них у полон! Знайдуть хвороби і переконають: «Відпочивати і лікуватися!»
Звичайно, перемагати хворобу треба в міру. Тобто спостерігати за собою, жити спокійно і чекати 5-7 днів. Можна прийняти 1-2 таблетки аспірину, вони ще нікому не зашкодили.
В організмі є потужні захисні сили - імунна система, механізми компенсації. Вони спрацюють, треба дати їм трохи часу. Майте на увазі, що більшість легких хвороб проходять самі, докторські зілля тільки супроводжують природному одужання. Вам кажуть: «Вилікували!», А ви і вірите: «Хороший доктор!»
Однак я не вважаю, як деякі натуропати, що всі хімічні ліки - отрути, а корисні тільки травички. Шкідливих ліків не буває, за цим стежать фахівці. Але все ж краще їх уникати. Хоча б з побоювання алергій.
6. Вибір лікаря - нерозв'язна проблема для нашої людини. Тобто самого вибору просто немає - є дільничний лікар, а у лікарні - палатний ординатор, от з ним і знаходь спільну мову. Добре, якщо пощастить, а якщо ні - то буде у вас лікар для лікарняного листка і напрямів до консультантів. Таку систему можна поламати уже зараз, при безкоштовної медичної допомоги: потрібно надати громадянам вибір - до кого прикріпитися в поліклініці. Я це бачив в ЧССР ще наприкінці 60-х. Лікар, до якого багато бажаючих, отримував більше грошей, а у кого залишається мало пацієнтів, відповідно менше. Непросто це організувати, але можна. Наші адміністратори не хочуть поворухнутися: призначений лікар, мовчи і не рипайся: «Він має диплом».

Зате якщо вже пощастило потрапити до хорошого лікаря, бережіть його, дарма не турбуйте. Радянський термін «зобов'язаний» для домашнього лікаря не підходить. Кава його поїть і подарунки робіть в скромних межах. А якщо можливостей таких немає, то хоча б будьте людиною. Пам'ятайте, що лікар - це більше, ніж просто фахівець. Це не сантехнік. Вказівки доктора виконуйте ... в міру вашого розуміння. І не вимагайте від нього ліків, про яких від сусідок дізналися. Повторюся: ліків потрібно пити менше. Наприклад, тепер увійшли в моду крапельниці, вже не тільки в лікарні, але і вдома. Так от: дурниці це, мода, не просите. Одна справа в реанімації потрібна «важка артилерія», інше - вдома. Різні свідчення.

Втім, краще я тут зупинюся: ставлення пацієнтів і лікарів - тонка матерія. Часто, на жаль, ті й інші незадоволені. У цьому витрати людської - егоїстичної - психіки. Коли розбагатіємо, гроші полегшать становище. Чекати от тільки довго. Ще одне: не сподівайтеся, що домашній доктор вам РОН (!) Призначить, він цього не навчений. Хочете стати здоровим - доведеться самому ризикувати. Тобто, з харчуванням питань немає - голод завжди корисний, як тютюн - шкідливий. З фізкультурою гірше. Можна і перебрати. Але теж не треба боятися, якщо дотримуватися поступовість нарощування навантажень. Погано не те, що лікар вправи не призначив, погано, коли він їх забороняє. Тут уже нічого не пораджу: він боїться. «Не нашкодь» - священна заповідь лікаря, ще від Гіппократа.

Що сказати на закінчення? Щоб бути здоровим, потрібна сила характеру.

Як слабкій людині знайти оптимум поведінки в трикутнику хвороби - лікарі - вправи? Моя порада - вибирати останнє - вправи та обмеження. Принаймні - старатися. Повірте - окупиться!

Втім - кожен господар своєї долі.


 


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка