You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Дихання

Тренування дихання може значно підвищити рівень здоров'я. За це вже більше 30 років ратує К.П. Бутейко. Офіційна наука його не шанує, але мені його доводи здаються обгрунтованими. Суть ідеї полягає в тому, що сучасний цивілізований людина дихає надто глибоко, вимиваючи з крові вуглекислоту, яка є найважливішим регулятором функцій внутрішніх органів. Результатом є спазми бронхів, судин, кишечника. Розвиваються стенокардія, артеріальна гіпертензія, бронхіальна астма, виразка шлунка, коліт. Сам-то Бутейко впевнений, що цим пояснюються багато інших хвороб, але це вже перехлест.

Показником установки дихального центру як регулятора змісту С02 в крові є дихальна пауза. Бутейко пропонує кілька градацій, але мені здається достатньою його «максимальна пауза». Методика її визначення - така. Потрібно сісти, випрямивши спину, розслабитися і рівно дихати протягом 10-20 с. На тлі чергового спокійного видиху затиснути пальцями ніс і рот і помітити час по секундній стрілці. І - терпіти, скільки зможеш. Ні в якому разі не слід вимірювати паузу після глибокого вдиху.

Оцінка показників така. Норма - 60 с, 50 ​​с і менше автор вважає вже патологією: 50 с - 1-я її ступінь, 40 с - 2-а, 30 с - 3-я, 20 с - 4-а, 10 с - 5-а . Нижче 5 с - «межа життя». Перевищення паузи більше 60 с оцінюється як «сверхвинослівость». Не буду приводити її градації, остання цифра - 180 с.

Моя пауза довго вагалася між 40 і 30 с і лише останнім часом досягла 60 с. Правда, я ніколи не тренувався.

Найпростіша тренування по Бутейко полягає в наступному. Потрібно дихати так, щоб з'явилося бажання вдихнути глибше. Більш складна тренування - великі затримки дихання. Загалом, потрібно постійно слідкувати за своїм диханням, дихати поверхнево, не дозволяючи собі робити глибокі вдихи або позіхати.

Бутейко наводить цифри відповідності подовження дихальної паузи і підвищення вмісту вуглекислоти в крові. Зростання помітний, але не дуже великий.

Я багато раз перевіряв на собі дію затримки дихання при болю в животі, що часто з'являлася в період напруженої хірургічної роботи. Для цього я лягав на диван, розслаблявся і намагався дихати поверхово. Приблизно хвилин через двадцять біль слабшала, а потім і зовсім зникала. Проте іноді ефекту не було, особливо коли лікування запізнювалася. Не діяли затримки дихання і на головний біль. Правда і болезаспокійливі ліки мені теж не допомагали, напевно тому, що я в них не вірив.

Опанувати диханням необхідно. Не даремно в східній медицині воно займає найважливіше місце.

 


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка