You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Ходьба босоніж

Ходьба босоніж - важлива зміцнююча і оздоровлююча процедура. Численні рецептори, розташовані на підошві, посилають величезну кількість нервових імпульсів в головний мозок. Надалі ця енергія насищає нейроендокринну, серцево-судинну, дихальну, видільну та інші системи організму. Стопа, що знаходиться у взутті, посилає однотипні сигнали, що прискорює процеси стомлення і розбалансування. Різні ж роздратування при ходьбі босоніж - колючі, м'які, шорсткі, мокрі, холодні і т.п. - Вибірково впливають на фізіологічні функції, тренуючи їх. Ходьба босоніж викликає позитивні емоції у тіла, попереджаючи розлади і хвороби. Зміцнюючи шкіру ніг, ходьба запобігає зараженню грибком, підвищує теплорегуляторние здібності підошви, підсилює стійкість організму до простудних інфекцій. До ходьбі босоніж потрібно звикати поступово і систематично. Спочатку привчити себе ходити босоніж по квартирі, по холодній воді у ванні, потім по земляному грунту у дворі. З настанням заморозків ходити по інею, а надалі - по снігу. Ходіння босоніж по твердому грунту і дрібному гравію сприяє зміцненню шкіри стоп і зниженню сприйняття больових і холодових подразників. Ходіння по воді, мокрій траві, холодним мокрим камінню - потужний фактор, що гартує. Починати ходьбу в холодній воді можна взимку у ванні, налив води трохи вище щиколоток. Рекомендується саме ходити, а не стояти у воді. Час дозувати за відчуттями. Починаючи з 3-х хвилин, довести його до 15 хвилин. Ця процедура особливо корисна дітям, які страждають від збільшених аденоїдів. Ходити босоніж на вулиці краще по 2 рази на день - вранці і ввечері - круглий рік. Ця процедура дає відчутний приплив енергії в організм. Тіло гартується, зміцнюється імунна система, відбувається рефлекторне пожвавлення внутрішніх органів, особливо печінки, очей, шлунка, підшлункової залози, кишечника, серця, легенів, нирок та ін

Через босі ноги відбувається скидання накопиченого статичної електрики, яке несприятливо діє на організм, викликаючи швидке стомлення або перезбудження, а також різні больові відчуття. Якщо Ви починаєте ходьбу босоніж взимку, то перед цим потрібно 2-3 тижні обливати ноги холодною водою. Потім можна вийти на вулицю, наступити на сніг і тут же взутися. Збільшувати час потрібно поступово, довівши його до кінця зими до 5 хвилин. При ходьбі босоніж на вулиці можна освоїти спеціальне оздоровлюючу дихання: на вдиху підтягувати енергію з Землі до самої верхівки, відчуваючи, як вона заповнює дефіцит здоров'я, бадьорості, сил, спокою ... На видиху огортати нею своє тіло.

Приступаючи до ходьби босоніж, необхідно враховувати, що:
- Гарячий пісок, асфальт, сніг, лід, гостре каміння, шлак, хвойні голки, шишки надають збудливу дію на нервову систему;
- Теплий пісок, м'яка трава, дорожня пил, кімнатний килим - заспокійливий;
- Середнім між цими діями володіє асфальт нейтральній температури, нерівна земля, кімнатний підлогу, мокра трава, які помірно тонізують нервову систему.

Після кожної процедури ходіння босоніж потрібно помити ноги. Потім зробити 2-3-хвилинний масаж, енергійно розминаючи пальці, підошви і литкові м'язи. Гартувати стопи можна і у взутті, поклавши туди злегка вологу траву м'яти, фіалки або чебрецю. Що виникає при бігу або ходьбі легке роздратування підошов стимулює кровообіг, відновлюючи енергетику організму.

 


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка