You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Роль води для людського організму

Статті | Здоров'я та краса | Роль води для людського організму

 Тут дуже важливо ще раз сказати про значну роль води для людського організму. Наш організм на 70-80% складається з води у так званому зв'язаному стані. Плазма крові складається на 93% з води і всього на 7% з білків і ліпідів. Вода входить до складу всіх тканин людського тіла: у м'язах її 75%, в кістках - близько 20%, в легенях, серці та нирках - 80%, в шкірі і печінці - 70%, в жирової тканини - 10%. Найбільш багате водою склоподібне тіло очі - 99%, а найменше її в емалі зубів - 0,2%. Багато води міститься в речовині головного мозку, де вона з її дуже рухливими молекулами залучена у формування інформації. Будь біохімічна реакція протікає оптимально тільки при достатній кількості молекул води. При її дефіциті в клітинах і тканинах концентрація кінцевих продуктів обміну речовин, в першу чергу мінеральних солей і сечовини, досить швидко переходить допустимі межі. З 1 літром сечі з організму виводиться не більше 30 г солей, в той час як за добу в організмі утворюється значно більше розчинних шлаків. Багато обмежують себе 3-4 склянками рідини. У цьому випадку організм постійно знаходиться в сухому режимі, який не дозволяє йому повністю очиститися від кінцевих продуктів обміну. При цьому частина сечовини, утвореною при білковому обміні, перетворюється в тверді кристали, які відкладаються в суглобах. Так виникає подагра. Люди, що п'ють мало води, часто відчувають нездужання, швидко втомлюються. Вони ніяк не встають вранці, відчуваючи в зневоднених м'язах хворобливі відчуття, працездатність падає. Зневоднення (ексікоз) грає дуже велику роль у затримці, накопиченні і виведення шлаків. Більшість хворобливих станів можна уникнути, дотримуючись правильний питний режим. Всі обмінні процеси нагадують свого роду біоконструктор, головними деталями якого є молекули води. Розчиняючи навколишні тверді молекули, вони транспортують до всіх органів необхідні мікро-і макроелементи, кисень, виводять шлаки, токсини, надлишки солей. Вода активно бере участь у кровотворенні, регулює артеріальний тиск, а через нього і всю серцево-судинну систему. Без води, що міститься в тканинах, неможливий нормальний теплообмін з навколишнім середовищем і підтримка оптимальної температури тіла. Вона ж служить мастилом для суглобів, грає роль своєрідного гідроамортизатора для спинного мозку і оберігає кістки від крихкості, а м'язи - від розривів. Як вже говорилося, вода є найважливішою ланкою енергоінформаційного обміну. Водневі зв'язки між молекулами створюють сітчасту структуру води, здатну брати, акумулювати і передавати як позитивні, так і негативні впливи навколишнього середовища. Досліди японського дослідника Емото Масару показали, що форма кристалів, що утворюються при замерзанні води, залежить не тільки від її чистоти, але і змінюється в залежності від того, яку над цією водою виконують музику, які вимовляють слова, і навіть від того, думають люди про ній або не звертають на неї уваги.

Доктор Емото провів ряд дослідів:

1) Він залив рис в 3-х банках водою і протягом місяця першою говорить «дякую», другий: «ти дурень», а третю просто не помічав. Через місяць рис в першій банку став бродити, видаючи приємний запах, у другій - почорнів, а в третій - почав загнивати. Доктор Емото зробив висновок, що найбільшої шкоди завдає світу саме байдужість. Вода показала, якими мають бути стосунки між людьми.

2) Доктор Емото встановив ємність з водою між динаміками і програвав музичні твори, а потім заморожував воду і фотографував структуру льоду. Сніжинки на фотографіях виходили різної форми:

симфонії Бетховена, Моцарта, етюди Шопена приводили до утворення прекрасних, правильно сформованих кристалів з чітко вираженими характерними рисами. Вода ж, на яку діяли шаленством важкого року, замерзала у вигляді страшних рваних осколків.

3) папірцями, з написаними на них добрими і злими словами, обертали скляні ємкості так, щоб слова були звернені до води. Здавалося неймовірним, щоб вода могла прочитати написане, зрозуміти його значення і відповідно до цього змінити свою структуру. Але це сталося. Вода, якою показували слова любові і подяки, утворила красиві шестикутні кристали, а вода, яку лаяли, перетворилася на купу потворних крижаних уламків. З точки зору геронтологів, відсоток вмісту води в організмі є одним з головних показників старіння. Вважається, що процесам виродження схильні не самі клітини, а лише рідина, в якій вони плавають. У тілі немовляти обсяг води близький до 80% від загальної маси, до 18 років він зменшується на 10-15%, у літніх людей рідини залишається всього 30-40% від загальної ваги. Втрата більше чверті водних запасів смертельно небезпечна. Брак всього лише 1-1,5 літра рідини викликає спрагу, слабкість, сонливість, загальмованість реакцій, нудоту, часом почервоніння шкіри.

Дефіцит в 3-5 літрів супроводжується головним болем, задишкою, сухістю в роті, підвищенням температури, порушенням логічного мислення, непритомністю. Подальше зневоднення викликає м'язові спазми, притуплення слуху і зору, галюцинації. Часто холестеринові бляшки на стінках кровоносних судин утворюються як захисна реакція на дефіцит води - щоб вона не випаровувалася через кровоносні судини. В результаті погіршується кровотік, виникають серцево-судинні захворювання, може розвинутися артеріальний тромбоз і т.зв. головний біль і запаморочення - частий сигнал про водному дефіциті.

Страждає і дихальна система. При дефіциті води організм виробляє статевий гормон гістамін, який сприяє скороченню бронхів, запобігаючи випаровування води через дихальні шляхи, паралельно провокуючи розвиток астми. Крім того, надлишки гістаміну є причиною алергії і безлічі інших захворювань.

Артритні болю в суглобах - теж наслідок дегідратації. У нормі клітки хряща оточені структурою, основним компонентом якої є вода. Вона утримується між хрящовими поверхнями кісток у суглобах, дозволяючи їм вільно ковзати відносно один одного під час руху. Коли вологи недостатньо, ковзання перетворюється на тертя і заподіює біль.

Гастрит, печія, запори - часті симптоми водного голодування: підшлункова залоза виробляє інсулін для регулювання рівня цукру в крові і нейтралізує надлишок кислот, що потрапляють в кишечник, а через нестачу води ці процеси пригнічуються, звідси і виникають проблеми з травленням.

З тієї ж причини в нирках і жовчному міхурі часто утворюються камені.

Нестача води - це шлаки, зайва вага, целюліт ...

Більшість людей звикає недоотримувати воду. Вони не відчувають спрагу. У них як би зникає потреба у воді. Але зневоднений організм дає про це знати загальною слабкістю, млявістю, неуважністю, підвищеним тиском, ломота в тілі, сухістю шкіри і т.п. Тому, якщо ви стали на шлях очищення і зміцнення свого тіла, то в першу чергу важливо навчитися дотримуватися раціональний питний режим.

Щодня рекомендується вживати 2-3 літри води. Для жінок середньої статури і худих тонкокостні чоловіків кількість випивається рідини може бути наближене до мінімальної межі норми. Для чоловіків нормальної статури і повних, дебелих жінок - до максимальної. Узимку потреба у воді зменшується, але ненабагато - на 400-600 мл на добу. Сюди включається і вода, що міститься в їжі. Ця норма розраховується наступним чином: протягом доби в ШКТ надходить 9-10 літрів рідини, яка всмоктується слизовою оболонкою (слина, шлунковий і кишковий сік, жовч, секрет підшлункової залози тощо). Виводиться приблизно чверть цього обсягу, яку необхідно компенсувати. Якщо ж людина палить, вживає алкоголь, їсть м'ясо, п'є каву і т.п., то йому вживати воду потрібно більше, тому що всі ці нахили посилюють дегідратацію.
Вранці, після сну, всі життєві процеси набирають силу, тому, щоб їх не гальмувати, рідини потрібно більше, до того ж корисно створити певний водний резерв.

Днем організм перебуває на піку активності - пити краще потроху, дрібними порціями, щоб не перевантажувати внутрішні органи і системи. Увечері пиття води теж не варто обмежувати, якщо немає проблем зі здоров'ям, наприклад, з нирками (де потрібно слідувати рекомендаціям лікаря).

Навіть вночі, якщо ви прокидаєтеся, варто зробити кілька ковтків води - це поліпшить обмінно-очищувальні процеси, максимальна активність яких припадає на ніч і ранкові години.

Добову норму води потрібно розподілити раціонально, але обов'язково потрібно випивати по склянці води за 15-20 хвилин перед їдою. Це робить кров менш концентрованої і знижує рівень холестерину. А ось запивати їжу не рекомендується, щоб не розбавляти шлунковий сік. Протягом дня потрібно поряд з собою мати флакон з водою і перший час привчати себе пити воду по кілька ковтків кожні 15-20 хвилин. Організму потрібно якийсь час, щоб перебудуватися на новий режим роботи. Зате, коли це станеться, ви відчуєте незвичайний прилив сил і бадьорості, підуть набряки, зменшаться головні болі, розгладяться зморшки на обличчі, зникне втома, менше будуть турбувати суглоби і покращиться настрій.

Яку воду пити?

Хімічний склад водопровідної води постійно змінюється ...
Кип'ятіння, звичайно, дезінфікує воду, вбиваючи мікроби і бактерії, але не позбавляє від інших шкідливих речовин, а іноді навіть додаючи такі. Наприклад, при нагріванні деякі сполуки хлору перетворюються на діоксини - канцерогенні речовини, що викликають онкологічні за-болевания. Крім того, вміст солей важких металів і органічних забруднювачів нітрохи не зменшується, по-цього водопровідну воду краще очищати побутовим фільтром. Розумно перевагу віддати апаратів з триступеневої системою очищення. Змінний картридж (термін його служби зазвичай 5-6 місяців) повинен включати в себе вугільний передфільтр, що затримує механічні та частково хімічні домішки; бактеріологічний фільтр, що знищує шкідливі мікроорганізми, і гранульований вугілля, яке на виході видаляє залишкові забруднення. Зараз вже є фільтри, які не тільки очищають, але і збагачують воду сріблом, магнієм, кремнієм, кальцієм, перетворюючи її на справжній бальзам для організму.

Рецепти для очищення води

№ 1. В 1 літр води додати 1-2 чайні ложки яблучного оцту і меду, а також 3-5 крапель 5 -% йоду. У такому середовищі мікроби гинуть всього за кілька хвилин.

№ 2. У 3-літрову банку води покласти кілька листочків горобини або гілочку. Навіть дуже каламутна вода через кілька годин стає прозорою.

№ 3. У 3-літрову банку води опустити срібну ложку або шматочок шунгита і залишити на ніч. Кількість шкідливих домішок значно зменшиться.

№ 4. Заморозити воду на ¾. У четвертій частині води, яка не замерзне, залишаться всі шкідливі домішки. Злив її, ви отримаєте чистий лід, який потрібно буде розтопити.

Очищення організму водою:

Очищення організму окропом сприяє налагодженню регулярного стільця, звільнення від закрепів, виведенню солей з суглобів та інших місць, піску і камінчиків з печінки і нирок і т.п. Болі, що виникають у цей період в суглобах, печінці, нирках, свідчать про успішно протікає процесі, що підтверджує змінився вигляд сечі. Спосіб очищення:
За 30 хвилин до сніданку випити маленькими ковтками склянку окропу. Рекомендується продовжувати цю просту очищення організму протягом 6 місяців. За цей час йде надлишок жирів, з'являється стрункість, зникають болі в хребті, він набуває гнучкість.

Очищення водою з лимонним соком В 1 літрі води розчинити сік одного лимона. Випити протягом дня.

Очищення глиняної водою 1 дес. ложку очищеної глини (вона продається в крамницях здоров'я) розмішати в 150 мл води і швидко випити приблизно третину, поки глина не осіла. Взагалі пити глиняну воду потрібно тільки натщесерце курсами по 3 тижні з тижневою перервою. При сильному остеопорозі замість десертної потрібно брати столову ложку глини і пити 2-3 рази на день.

 


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка