You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Лазер проти ракових кліток

Статті | Хвороби та лікування | Лазер проти ракових кліток

 Медицині не можна зупинятися, і тому вона завжди рухається вперед. Учені намагаються знайти досконаліші методи, які можуть допомогти в боротьбі з хворобами, дадуть шанс на одужання. Так, французькі лікарки розробили методику знищення ракових кліток в мозку людини за допомогою лазера.

Дана розроблена методика використовується при внутрічерепній операції, що дозволяє обійтися без розтину черепної коробки, що також не менше важливий. Після того, як нейрохірург локалізує пухлину, він використовує лазер для її обробки. Лазерний промінь прямує в уражену зону мозку по волоконно-оптичному катетеру через 3-мм отвір. При цьому температуру опромінюваних кліток дозволяє контролювати електронне устаткування. В ході операції вся інформація про стан клітин мозку пацієнта забезпечується в режимі реального часу апаратом магнітно-резонансній томографії. А сама процедура вимагає лише звичайної місцевої анестезії. Пацієнт, під час операції залишається в свідомості і вже через декілька годинників в змозі покинути лікарню.

Клінічні випробування, проведені в паризькому госпіталі, показали, що в шести з п’ятнадцяти випадків при вживанні лазерних технологій, ракові клітини мозку були повністю ліквідовані. Тобто більше 35%, що говорить про добрий результат.

У випробуваннях учених взяли участь 15 пацієнтів, з раком легенів або грудей, яким залишалося прожити не більше трьох місяців. Кожен з них вже минав курс лікування за допомогою хіміотерапії, радіотерапії, радіохірургії, але це не привело до поліпшень стану. В результаті тривалого періоду хвороби раком легенів або грудей в мозку хворих розвинулися метастази. Експеримент паризького професора дозволив повністю ліквідовувати ракові клітини мозку в шести випадках, що у свою чергу дозволило продовжити життя пацієнтів на рік. При цьому в п’яти випадках не було зафіксовано рецидиву появи метастазів протягом декількох місяців.

Звичайно, цю методику, ще потрібно допрацювати, як і всяке нове, що з’являється в медицині. Але те, що вона продовжує життя і дає шанс хворим з пухлинами мозку, це найголовніше в ній.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка