You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Як не треба лікувати ОРЗ

Статті | Хвороби та лікування | Як не треба лікувати ОРЗ

  Прокидається людина вранці і виявляє, що в очах пісок, ніс не дихає, тіло ниє, в голові шумить, і взагалі жити складно. А жити потрібно: сніданок готувати, дітей в садок або школу вести, на роботу їхати, та ще і на роботі працювати. Найлогічніший вихід в такій ситуації — упаковка з розчинним зіллям, ніби «Колдрекса» або «Терафлю». Варто це випити, і життя зачинає налагоджуватися. Але до певного часу: поки протягом дня чоловік не відчує себе «вимкненим» як лампочка. Чому? — адже зроблено все, що було наказане інструкцією і рекламою.
Про війну двома словами

Одвічні вороги людини — ОРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція) і грип. Це інфекційні захворювання. Вірус проникає до нас в організм і зачинає пакостити. Організм — система складна і надійна. Він виставляє бійців: клітки імунітету починають воювати з вірусом. В процесі битви віруси і клітки гинуть і руйнуються. У нас підвищується температура, в кров потрапляють токсини, для поправки самопочуття ми зачинаємо вживати ліки.

Але потрібно чітко розуміти, що наші порошки або пілюлі призначені кожен для своєї мети.

Існує основна мета: перемогти вірус. Для цього призначені препарати інтерферонового роду, що допомагають імунітету. Нагадаємо, що дозування, тривалість курсу і способи прийому таких препаратів призначаються лікарем.

Але є і додаткове завдання: зняти інтоксикацію. Щоб голова не хворіла, ніс дихав, піску в очах не було, і ноги ходили. Ось для цього і призначена основна більшість тих самих шипучих порошків-пігулок, що є комплексними препаратами парацетамола. Якщо уважно глянути на упаковку, там можна виявити наступне: «для зняття / полегшення основних симптомів простуди і грипу» з «широким діапазоном дії»: жарознижуюче, болезаспокійливе, протинабрякле.
З чого тільки зроблені шипучки

Ось список речовин, які найчастіше входять до складу таких комплексних препаратів:

    Парацетамол: володіє жарознижуючою і болезаспокійливою дією, є слабким протизапальним;
    Фенілефрін: звужує судини, за рахунок чого усувається набряк слизової оболонки дихальних шляхів, тому дихати легшає, а з очей не течуть сльози;
    Хлорфенамін: поряд з протиалергічною дією він також знижує набряклість слизових оболонок, пригнічує кашель, зменшує набряклість кон’юнктиви очей, зменшує нежить;
    Декстрометорфан: надає виражену протикашельну дію, усуває сухий кашель;
    Аскорбінова кислота (вітамін С) і інші вітаміни і їх аналоги роблять масу корисних речей, у тому числі підвищують спільну опірність організму;
    Кофеїн і інші стимулятори: сприяють розумовій активності, знижують втому.

Злі батарейки

Судячи по складу, комплексні протипростудні препарати є непоганим заряджанням, що дозволяє протриматися на плаву під час простуди. Проте користуватися цією «батареєю» треба досить обережно.

По-перше, не гидуйте прочитати інструкцію і з’ясувати добове дозування. Інакше, випиваючи по 10 «коктейлів» за робочий день, протягом тижня можна здорово «підсадити» організм (наприклад, як при вживанні енергетичних напоїв). Якщо після закінчення дії препарату, вам стає набагато важчим колишнього, значить, пора викликати лікарку і зачинати лікуватися серйозно.

По-друге, якщо ви збили всі симптоми простуди — температуру, закладеність носа — це не означає, що ви вже здорові. Більш того, збивати температуру не завжди правильно: температура показує, що ваш імунітет активно чинить опір вірусу, не потрібно зайвий раз його пригнічувати.

І, нарешті, приймати такі препарати у великих кількостях — не найдешевше і в той же час не найефективніше лікування.

Вам потрібно бути у формі? До ваших послуг величезний арсенал засобів, відомих з дитинства: від лимона з імбиром і медом до морсу з журавлини. Варіантів, дійсно, маса, і буде дуже здорове, якщо ви перемежатимете порошки з чимось природним. Організм буде вдячний удвічі.

Словом, суть цієї розповіді проста: усуваючи лише симптом, ви не усуваєте причину. Та, організм може самостійно впоратися з інфекцією, але скількох людей ви встигнете заразити за цей час? Звичайно, грип зараз не так небезпечний, як 100 років тому, проте він все так само не любить фамільярностей. Не варто покладатися виключно на рекламовані препарати і особистий досвід боротьби: якщо ви вважаєте, що захворіли, звернетеся до лікаря.

При цьому очевидно, що якщо ці препарати приймаються відповідно до інструкції або призначення і в комплексі з іншими ліками, то користь від них в наявності.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка