You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Корисні властивості гречки

«Щи да каша – їжа наша». «Каша – мати наша». «Гречана каша – матінка наша, а хлібець житній – батько рідний». Кому невідомі ці прислів’я! Вони існують з давніх часів. Якщо в російських билинах, піснях, казках, прислів’ях, приказках, а також у літописах вам зустрінеться слово «каша», то будьте впевнені – мова йде про каші гречаної, а не про який-небудь інший. Це не просто харчовий продукт, вона свого роду символ національного російського своєрідності.


Чим мила гречана каша жителям російських просторів? Несложностью приготування (налив води в співвідношенні 1:2, зварив, не розмішуючи), доступністю (гречка завжди була на Русі в надлишку), дешевизною (удвічі дешевше пшениці). Що ж стосується ситності і смакових переваг гречаної каші, то вони загальновизнані.
Батьківщина гречки – наша країна, а точніше, Південний Сибір, Алтай, Гірська Шорно. Звідси, з передгір’їв Алтаю, гречку занесли на Урал і далі. Починаючи з XV століття гречка стала поширюватися в Західній Європі.

У другій половині XVIII століття Карл Лінней дав культурі латинська назва «фагопірум» – «буковоподобний горішок», бо за формою зерен гречка нагадувала горішки букового дерева. Тому в багатьох європейських країнах гречку стали називати «букової пшеницею». У Росії її охрестили грецьким зерном, оскільки культуру при монастирях обробляли переважно більш обізнані в землеробстві грецькі ченці.

Особлива практична цінність гречки полягає в тому, що вона не потребує ніяких добривах, тим більше в хімічних. Навпаки, вони лише псують смак зерен. Крім того, гречка, мабуть, єдине сільськогосподарське рослина, яка не тільки не боїться бур’янів, але й успішно бореться з ними: вона витісняє бур’яни, глушить, убиває їх вже в перший рік посіву, а на другому взагалі залишає поле ідеально чистим від бур’янів без всякого втручання хлібороба. І, нарешті, гречка, як відомо, чудовий медонос. Сусідство гречаних полів і пасік веде до економічних вигод, вбиваючи двох зайців: з одного боку, різко збільшується продуктивність пасік, вихід товарного меду, з іншого – в результаті запилення значно підвищується урожай гречки. Обробіток гречки дозволяє вести багатогалузеве господарство практично зовсім безвідходно, отримуючи гречану крупу, гречану борошно, мед, віск, прополіс, маточне молочко (апілак). Не слід забувати, що гречка, мед, віск завжди були національними продуктами Росії, точно так само, як жито, пенька і льон.Гречка – незамінний компонент здорового харчування. Вона, як уже говорилося, вирощується без «хімії». В зернах гречки містяться: легко засвоювані білки – до 16% (у тому числі незамінні амінокислоти – аргінін і лізин); вуглеводи – до 30% і жири – до 3%; багато мінеральних речовин (залізо, кальцій, фосфор, мідь, цинк, бор, йод, нікель, кобальт); клітковина; яблучна, лимонна, щавлева кислоти, вітаміни групи В, РР і Р (рутин). Казанок з кашею – це свого роду невелика аптечка, а раз так – гречку запросто можна використовувати в якості альтернативи ліків.

Міститься в крупі залізо сприяє утворенню червоних кров’яних тілець і гарантує хороший колір обличчя. Калій підтримує оптимальний кров’яний тиск, кальцій – наш вірний союзник в боротьбі проти карієсу, ламких нігтів і крихких кісток, магній рятує від депресії і допомагає в боротьбі із зайвою вагою.

Особливо корисна гречка, як вважають лікарі, хворим на діабет і людям , що страждають ожирінням, оскільки гречка містить менше вуглеводів, ніж інші крупи, адже недарма діабетикам і огрядним людям протипоказані продукти з високим їх вмістом: рис, картопля, білий хліб, солодощі. Страви з гречки замінять хворому і картоплю, і хліб.

Гречана каша допомагає роботі серця і печінки, вона сприяє виведенню з організму надлишкового холестерину (а значить, любителям гречки не настільки загрожують старечий склероз і проблеми з серцем), виводить з організму шлаки і іони важких металів, що особливо актуально для мешканців мегаполісів і районів з неблагополучною екологією.

Гречка рекомендується людям, страждаючим хворобами судин, ревматизм і артрит, вона зменшує проникність судин та їх ламкість, перешкоджає тромбоутворенню. Серед інших круп гречка вважається найбільш повноцінною заміною м’ясу.

Лікарі цінують гречку і за велику кількість рутина. Ця речовина ущільнює стінки кровоносних судин, зупиняє кровотечі, надає профілактичну і лікувальну дію на вени, наприклад, при варикозному розширенні вен і при геморої. У сполучних тканинах рутин зміцнює дрібні кровоносні судини. Тому гречана каша вкрай корисна при різних захворюваннях судин. Вона покращує кровообіг і зміцнює імунну систему. Гречка цінується також за здатність підтримувати зір і мозковий кровообіг.

Гречка – чемпіон за вмістом заліза, тому її рекомендують при анемії, досить приймати, запиваючи молоком, 2 ст. ложки гречаної муки в день, і рівень гемоглобіну прийде в норму. Якщо ви маєте намір по-справжньому лікуватися гречкою, тоді купуйте не смажену крупу, а ту, що блідо-жовтого кольору.

З гречаної муки варять цілющий кисіль – 1 ст. ложку порошку розводять у 100 мл води і варять на слабкому вогні пару хвилин. Пити напій при атеросклерозі по склянці 2 рази на день. Ще один рецепт для страждаючих атеросклерозом: 3 ст. ложки подрібненої гречаної крупи розведіть 300 мл холодної води. В іншому посуді закип’ятіть 1 л води і поступово влийте в розведену муку. Кілька хвилин проваріть до загустіння, постійно помішуючи. Приймайте в холодному вигляді на сніданок і вечерю по 100-150 мл цього киселю. Курс лікування триває два місяці


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка