You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Правильне дихання впливає на стрункість і хребет

Статті | Здоров'я та краса | Правильне дихання впливає на стрункість і хребет

Після того як ви розібралися з тим, як у вас відбувається процес дихання, приступаємо до 2-го етапу: вивчаємо наступний тип дихання. Якщо ви дихали животом, то спробуйте дихати грудьми і животом одночасно. Ви бачите, що після невеликого зусилля це теж стало виходити досить просто. А ось для того щоб освоїти грудної тип дихання, вам доведеться потрудитися кілька місяців, а може бути, і років. Для освоєння грудного дихання, щоб воно стало легким і невимушеним, щоб виходило так само красиво, як ви тільки що це робили животом, потрібно одне неодмінна умова: абсолютно м’які плечі. Для цієї мети я моїм пацієнтам рекомендую використовувати подушечку з вишневими кісточками. Якщо у вас немає такої подушечки, підійде будь-який мішечок з гречкою, сіллю або річковим піском, прогрітий на сковорідці або в мікрохвильовій печі.

Нагріта в мікрохвильовій печі або духовці подушечка з вишневими кісточками спочатку розташовується в комірцевої зоні. Через 5 хвилин, коли плечі добре розслабляться, ви, так само перебуваючи в положенні лежачи на спині з великою подушкою під головою і зігнутими в колінних і кульшових суглобах ногами, упираючись стопами в підлогу, тримаючи одну руку на груди, а іншу на животі, робите спробу вдихнути повітря в груди, не даючи йому роздути передню черевну стінку, притискаючи її однією рукою. Якщо вам це вдалося, то іншою рукою, коли будете робити видих, акуратно і плавно натисніть на грудину, допомагаючи їй опуститися. Ви повинні чітко відчути рукою, що грудина опустилася (сама вона опускатися не буде, її цьому ще ніхто не вчив!). Коли будете освоювати цю вправу, згадайте таке образне вираження – «здіймається груди». Будьте уважні, не переплутайте з здіймаються животом!

Нижньою межею норми вважається положення, при якому грудна клітина в момент видиху опускається (в положенні лежачи) на 2,5 см. Чим більше, тим краще!

Якщо грудна клітина малорухливі, то подушечку з розігрітими вишневими кісточками кладете на верхню частину грудної клітки поперек, вона трохи розм’якшить хрящові освіти в місцях з’єднання грудини з ребрами, що істотно поліпшить ваші можливості.

Перший тиждень вправу потрібно робити тільки лежачи (може бути запаморочення ), поки не освоїтеся з великими порціями кисню. Далі – сидячи і стоячи. Спочатку на виконання дихальних вправ грудьми приділяйте не більше 2-3 хвилин вранці і ввечері. Надалі – при кожному зручному випадку. Швидкість виконання вправ дуже повільна (при диханні «животом» нормою вважається 12 подихів у хвилину, при диханні грудьми – 6-8).
Поступове поліпшення рухливості грудної клітки при диханні створює сприятливі умови для функціонування всіх органів, в ній розташованих.
Я так докладно розповідав про дихальної функції людини, тому що без зміни характеру дихання неможливо одними заняттями спортом змінити поставу і створити ту фігуру, до якої людина прагне.
Подих грудьми – це перше рекомендований вправу.
Друга вправа вам всім дуже добре знайоме це потягування, яке робите не так, щоб ніхто не помітив, а, навпаки, голосно позіхаючи, широко відкриваючи рот, прогинаючи спину, розкинувши руки в різні боки з розтяжкою, та не один раз, а, кілька підряд.

Робити не тільки вранці, коли прокинулися, але і частіше протягом дня, особливо якщо робота або життя у вас сидяча або лежача. Можна робити і лежачи, і сидячи, і стоячи. Спробували? Правда, приємно?
Третя вправа дуже просте, але чомусь більшість людей його взагалі ніколи не робить. Це піднімання і опускання плечей. Його теж можна робити лежачи, сидячи і стоячи. Нормою вважається, якщо людина може підняти плечі до слухових проходів і легко «кинути» їх назад вниз.

Четверта вправа – кругові рухи плечима або руками в будь-якій послідовності і в якому напрямку.
П’ята вправа робиться сидячи або стоячи . Кисті обох рук тилом притискаються до тіла з боків в області талії. При абсолютно рівній спині спочатку по черзі, а потім одночасно висуваєте плечі максимально вперед. На вдиху плечі висуваються вперед, на видиху – повертаються назад.

Шосте вправу – добре відоме всім громадянам нашої країни з 1-го класу школи – «кішечка, вигинати і прогинати спинку». Робиться на четвереньках, по 5-10 разів в кожну сторону. На вдиху – спина прогинається (між лопаток (!), А не в попереку), на видиху – максимально вигинається. На вдиху – очі дивляться перед собою (не на стелю!), На видиху – по можливості, на свій пупок.

Сьоме вправу – нахили і поклони з максимально круглої спиною. Можна робити сидячи і стоячи. При русі тулуба вниз завжди робиться повний видих, голова завжди опущена, очі дивляться не в підлогу, а на коліна. Таз при цьому намагайтеся змістити якнайдалі назад. Глибина нахилу принципового значення не має, але все-таки норму знати необхідно, щоб уявляти, до чого прагнути. Нижньою межею норми вважається, якщо людина при нахилі, стоячи з прямими ногами, стосується легко і вільно пальцями рук статі поруч з пальцями ніг.

Якщо при виконанні всіх цих вправ на спині в області комірцевої зони і лопаток за допомогою паска або шарфика буде закріплена розігріта подушечка з вишневими кісточками, то все буде проходити набагато приємніше і ефективніше.
Роблячи цей комплекс вправ, постарайтеся вкластися максимум в 10 хвилин.

Всі ці вправи зроблять легкою, рухомою, безболісної вашу спину, а найголовніше – створять максимально сприятливі умови для формування грудного типу дихання, поступового поліпшення форми грудної клітини і, отже, позитивної зміни роботи внутрішніх органів, в ній знаходяться.

Бажаю всім міцного здоров’я, грандіозних успіхів на шляху по його відновленню і віри в те, що у вас, дорогі читачі, все вийде!


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка