You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Серцевий алфавіт

Статті | Хвороби та лікування | Серцевий алфавіт

Відомий американський натуропат Поль Брегг називав хребет людини «вішалкою всіх хвороб». За його твердженням, болі в спині людина почала відчувати після того, як прийняв вертикальне положення, ставши на ноги. А було це півтора мільйона років тому! Страшно повірити, що розплатою за наше бажання гордо випрямити спину стали численні проблеми з хребтом: остеохондроз, кіфоз, сколіоз та інші. Але не все так безнадійно, стверджують медики. Досить захотіти бути здоровим, почати виконувати вправи для зміцнення м’язів спини, і успіх буде гарантований.


Грудний відділ хребта, точніше, грудна клітка, – це найбільш масивна і складно влаштована частина людського скелета. У формуванні грудної клітини бере участь безліч кісток: 12 хребців, 12 пар ребер, грудина, 2 лопатки та 2 ключиці. Всі вони з’єднані між собою суглобами, зв’язками і м’язами. Усередині грудної клітини знаходяться життєво важливі органи: серце, легені, печінка, селезінка, вилочкова залоза. Грудна клітка виконує захисну і опорну функції для органів, в ній знаходяться. Вона бере активну участь в дихальній функції людини і має дуже важливе значення у формуванні правильної постави.

А зараз, будь ласка, дорогі читачі, дайте відповідь на питання: що краще – груди «колесом», спина «колесом» або живіт «колесом »? Відповіли? Тепер поверніться боком до дзеркала і уважно подивіться на свою грудну клітку. На жаль, дуже багато хто з вас побачили в дзеркалі або спину «колесом», або живіт «колесом», або і те, і інше одночасно. Хоча на поставлене запитання зазвичай всі відповідають, що груди «колесом» набагато краще.

Виявляється, на форму грудної клітки величезний вплив чинить той перший вдих, який дитина робить при народженні. Кожен наступний вдих все більше закріплює отримані перші відчуття. Так формується дихальний стереотип на все подальше життя. Свій перший вдих дитина може зробити правильно тільки за тієї умови, що у нього повністю розслаблені плечі. Тільки тоді його легені при народженні розправляються в грудній клітці, як парашут – куполом вгору, – «грудної тип дихання». Якщо плечі затиснуті, то дитина може використовувати тільки два інших варіанти: або куполом вниз – «черевний тип дихання», або частково в середину і частково вниз – «змішаний тип». Ось це початок дихальної функції має великий вплив на формування постави людини і форми його грудної клітини.Характеристики типів


1-й тип – «груди колесом»
Таку людину описують приблизно так: гордо піднята голова, пряма спина, розправлені плечі, підтягнутий плоский живіт. У таких людей зазвичай гарна фігура з добре вираженою рельєфною мускулатурою, навіть якщо вони зовсім не займаються спортом. Ці люди з народження використовують тільки грудної тип дихання.

2-й тип – «живіт колесом»
Така людина в профіль нагадує латинську букву «S». Крім «живота колесом», зазвичай присутній і «спина колесом». У цих людей укорочена, втягнута шия, сильно затиснуті похилі плечі і випирає живіт. Ці люди використовують тільки черевної тип дихання.

3-й тип – «спина колесом”
Така людина в профіль нагадує латинську букву «С». У цих людей зазвичай сильно утиснений грудна клітка спереду, нижні ребра випирають вперед, напружені похилі плечі, коротка або подовжена шия, витягнута вперед.

Оскільки набір органів, що знаходяться в грудній клітці, у людей однаковий і живуть вони там дуже тісно, то їм, природно, доводиться якось пристосовуватися до тієї квартирі, яку вони населяють.
При 1-м типі – у кожного сусіда своя затишна, простора кімната, і ніхто нікому не заважає.
При 2-м типі – кімнатки поменше, і основна життя сусідів-органів переміщається в простору загальну кухню – в живіт, тут починають виникати скандали, тому що у кожного органу свій характер і свій ритм життя.
При 3-м типі – кімнати дуже маленькі і тісні, а кухня крихітна, і все життя цих органів-сусідів проходить у вузькому темному коридорі. Як в цих умовах складаються відносини між органами-сусідами; зрозуміло кожному. Саме в такій квартирі формується більшість затяжних хронічних захворювань.

Природно, кожен хотів би жити у першій квартирі. Але, на жаль, ніхто не може зробити м’якими плечики дитини в материнській утробі. Цей стан плічок передається генетично і присутній практично у всіх членів однієї родини. Таких сімей дуже багато.
Для того щоб поліпшити своє здоров’я, виправити поставу і змінити тип дихання, потрібна допомога хорошого мануального терапевта. Це найоптимальніший варіант. Але, на жаль, не кожна людина має таку можливість.

Тому я вам зараз розповім, що можна зробити самому для себе коханого. Поради досить прості, але їм потрібно неухильно дотримуватися.
Як ми дихаємо


Давайте розберемося з тим, як кожен з вас дихає. Для цього досить зручно лягти на спину, під голову підкласти велику подушку, ноги зігнути в колінних і кульшових суглобах. Після цього покладіть одну долоню на середню частину живота, іншу – на верхню частину грудей, закрийте очі і розслабтеся. І тільки спостерігайте. Ваші руки самі покажуть, яким місцем ви дихаєте. Запам’ятайте, що ми зараз розбираємо не різні методики дихання, які використовуються для лікування та медитації. Ми просто визначаємо, як дихаєте саме ви, що читає ці рядки чоловік. Викиньте з голови абсолютно безглузді знання, які ви отримали в школі на уроці біології. Вдумайтеся в те, чому вас вчили: «Чоловіки дихають животом, бо вони на своїх плечах носять тяжкості, а жінки дихають грудьми, тому що вони весь час вагітні». У людей з народження до старості всього три типи дихання, які ми зараз обговорюємо. Якщо ви не вірите своїм рукам, то можете лягти поруч з великим дзеркалом, це ж побачать ваші очі. Якщо ж і цього недостатньо, то попросіть будь-якого члена своєї сім’ї, щоб він допоміг визначитися з правильною відповіддю.

Всі три перерахованих вище типу дихання мають право на життя. Трьома типами дихання – грудьми, животом і грудьми-животом одночасно – повинен володіти кожна людина. У кожного типу дихання можна знайти свої плюси і мінуси, але тільки грудної тип дихання формує з дитинства грудну клітку гарної форми і, отже, створює умови для красивої постави та гарного здоров’я.

До мануального терапевта з великою кількістю скарг на стан свого здоров’я в 80 випадках з 100 приходять на прийом люди з 2-м типом будови тіла – «живіт колесом», тобто черевним типом дихання. У 20 залишилися випадках – це люди 3-го типу – «спина колесом», змішаний тип дихання. І практично ніколи – люди з грудним типом дихання. Тому вже більше 20 років я як мануальний терапевт не лечу людей в прямому значенні цього слова. Я міняю поставу, розслаблюю затиснуті плечі, навчаю грудному типу дихання, показую вправи, необхідні для закріплення отриманого на першому сеансі результату, даю їм те, чого вони не отримали в момент народження.

Пам’ятайте, що тільки об’ємна і рухома при диханні грудна клітина може зробити здоровим грудний відділ хребта, а просто різні маніпуляції на хребті – це тимчасовий захід, що знімає біль. На свій сором, я тільки недавно дізнався, що панцир черепахи – це зрослі хребці, ребра і грудина, вилазила назовні. Тепер будь-яке, навіть саме випадкове згадка про цю істоту у мене викликає глибокий вдих на повні груди. Яке щастя, що ми можемо собі дозволити таку розкіш!
Абсолютно м’які плечі

Ми – те, що ми їмо. А це означає, що наш невпинний орган серце залежить від їжі, яку ми вживаємо. Деякі продукти особливо корисні для серця. Саме про них зараз ми і будемо говорити. Пропоную вам «Серцевий алфавіт», в якому зібрані рослини, овочі та фрукти, корисні для серцево-судинної системи і попереджуючі різні її хвороби.


Абрикос
Завдяки наявності в м’якоті значної кількості калію рекомендується їсти його плоди при захворюваннях серцево-судинної системи, в розвантажувальні дні (в добу до 1 ст. кураги).

Айва
Плоди їдять свіжими, по кілька штук на день, як сечогінний засіб при серцевих і ниркових набряках, а також для лікування гіпертонічної хвороби.

Баклажан
Баклажани в будь-якому вигляді рекомендують для лікувального харчування при профілактиці атеросклерозу, так як вони сприяють виведенню з організму холестерину і зниження рівня його в крові і в стінках судин.

Солі калію, що містяться в баклажанах в значній кількості,
позитивно впливають на діяльність серця і сприяють виведенню з організму рідини.

Барвінок малий
Для лікування гіпертонії 1 ст.л. сухих подрібнених листків залити 1 ст. води, прокип’ятити 20 хв., охолодити, процідити. Випити за день за 3-4 прийоми.
Рослина отруйно, передозування недопустима!

Глід
Допомагає при набряках серцевого походження, гіпертонічної хвороби, миготливої аритмії , атеросклерозі, серцево-судинної недостатності, стенокардії та інших хворобах серця.
• У 50 мл соку плодів розвести 1 ст.л. меду, пити тричі на день незалежно від прийому їжі.
• 2 ст.л. квіток глоду залити 200 мл води, кип’ятити 10 хв., пити по 1 ст.л. 3-4 рази на день до їди до поліпшення самопочуття.
• 20 г сухих плодів глоду залити 1 ст. гарячої води, кип’ятити 30 хв., процідити, віджати, довести об’єм до вихідного, пити по 1 ст.л. тричі на день. Свіжі плоди можна їсти в будь-якому вигляді щодня.
• 10 г сухих квіток наполягати 20 днів в 100 мл горілки, пити по 20 крапель тричі на день до їди.
Глід не дає побічних ефектів навіть при тривалому прийомі .

Виноград
Сік і свіжі ягоди дуже корисні для профілактики серцево-судинних захворювань, а також для нормалізації кров’яного тиску.
Курс лікування виноградом не менше місяці. Ягоди з лікувальними цілями їдять 3-4 рази на день за 1,5 години до сніданку, обіду і вечері, які повинні бути досить легкими. При цьому з раціону слід виключити сире молоко, алкоголь, мінеральні води та інші газовані напої, не рекомендується їсти жирне м’ясо.
Добова норма на початку лікування не повинна перевищувати 1 кг, але поступово може бути збільшена до 2 кг на день.
Лікування виноградом протипоказано при діабеті і захворюваннях шлунково-кишкового тракту.
Виноград викликає руйнування зубної емалі, тому кожен раз після його прийому в їжу слід промивати рот трохи підсоленою водою.

Інжир
Лікарі рекомендують включати плоди цієї рослини в сухому вигляді в щоденний раціон хворих з венозною недостатністю і з іншими захворюваннями серцево-судинної системи.

Календула (нігтики)
Настій сухих подрібнених квіток допомагає при гіпертонії, миготливої аритмії та інших захворюваннях серцево-судинної системи.
1 ст.л. сировини залити 1 ст. окропу, настоювати годину, пити по 1 ст.л. тричі на день.

Какао
Шоколад, приготований з какао, містить речовини, які стимулюють серцеву діяльність, розширюючи коронарні судини, що живлять серцевий м’яз. Також він збільшує відділення сечі.

Каштан кінський
Застосовують при гіпертонічній хворобі та інших захворюваннях серця і судин.
• 2 ст.л. квіток залити 0,5 л води, настояти в термосі 1-2 години. Випити протягом доби.
• 50 г квіток залити 500 мл горілки, настояти 21 день, пити по 30-40 крапель 3-4 рази на день до покращення стану.
Препарати каштана кінського слід застосовувати під наглядом лікаря з контролем протромбіну крові.

Кендирь
Рослина збільшує силу та урежает ритм серцевих скорочень, збільшує швидкість кровотоку, розширює коронарні судини серця, допомагає хворим в передінфарктному стані, з порушеннями кровообігу на грунті ревматичних пороків серця, кардіосклерозом, гіпертонічною хворобою, стенокардією, сердцебиениями.

Капуста
Капустяний сік сприяє виведенню з організму холестерину, що дуже важливо для профілактики атеросклерозу. Приготований сік можна зберігати в холодильнику не більше двох діб.
Добова норма становить 1 -2 ст., Лити його потрібно 4-5 разів на день малими порціями.
Капуста протипоказана при гострих ентероколітах, підвищеної перистальтики кишечника, при схильності до спазмів кишечника і жовчних проток.

Картопля
Калій, якого багато в картоплі, корисний людям із захворюваннями серця. Найкраще їсти печену картоплю в мундирі.

Кава
Ця рослина для гіпотоніків, у своєму складі містить судинозвужувальну речовину – кофеїн, а також групу судинорозширюючих сполук. Через 15-30 хв. після того, як гіпотонік попив кави, йому стає краще, проте ненадовго. Потрібен повторний прийом кави.
Зловживання кави викликає отруєння, яке виявляється у вигляді серцебиття, надмірної збудливості, безсоння. У отруїлися підвищується кров’яний тиск, виникає шум у вухах, головний біль, маячні ідеї, душевний неспокій, неприємні відчуття в області серця, підвищується температура.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка