You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Очі – дзеркало здоров’я

Статті | Хвороби та лікування | Очі – дзеркало здоров’я

Важко повірити, що, подивившись людині в очі, можна встановити причину його поганого самопочуття і навіть визначити хворий орган. Однак саме цим і займається іридодіагностика – метод розпізнавання захворювань по змінах структури і кольору райдужної оболонки ока.


Очі в усі часи вважали «дзеркалом душі» і, як це не здасться дивним, «дзеркалом тіла». Потонувши в очах коханої людини, можна розгледіти не тільки знаки любові, але і хвороби, що насувається.

Давні вчені це знали добре. Вони стверджували, що за кольором очей можна визначити приховані хвороби і дізнатися, що може загрожувати людині в найближчому майбутньому.

Методу діагностики по очах налічується вже більше п’яти тисяч років. І тому підтвердження – виявлені в печерах Малої Азії наскальні зображення ока людини та зв’язків райдужки з різними частинами людського тіла. Збереглися і два папірусу часів фараона Тутанхамона (довжина кожного – понад 50 м) з докладним описом змін райдужки при різних захворюваннях.

Відомо, що і лікарі Індії, Греції, Тибету, надавали великого значення органам зору, уподібнюючи їх своєрідною карті, на яку самою природою висічена інформація про всі системах людського організму.
Додамо: звучним ім’ям Ірида древні греки називали богиню веселки – це ж ім’я вони дали судинно-пігментного оболонці ока, за якої проводилася діагностика.

Йшли роки. На жаль, іридодіагностика опинилася в тіні. І лише в кінці XIX століття угорський лікар Ігнац Пекцелі подарував даного методу друге життя.

Будучи дитиною, маленький Ігнац при спробі зловити сову зламав їй ногу. Він забрав птицю додому, лікував її. І помітив, як в нижньому відділі величезного ока птаха – на тій же стороні, що й ушкоджена нога – з’явилася яскрава темна смужка. У міру одужання смужка світлішала і поступово перетворилася в білу.

Пізніше, працюючи в хірургічному госпіталі, Пекцелі спостерігав за пацієнтами – за тим, як при патології якогось органу на радужці відбувалися певні зміни. В результаті його досліджень з’явилася схема проекційних зон райдужки, а метод діагностики став популярним.
 


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка