You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Медична дрібнота

Статті | Хвороби та лікування | Медична дрібнота

Вартість входження, наприклад, у стоматологічний бізнес досить невисока, оскільки не потребує складних комплексних медичних систем, спеціалізованих приміщень, великого штату спеціалістів. Якщо ж відкривати багатопрофільну медичну клініку, рівень витрат, зрозуміло, зросте в десятки разів. Тут знадобиться і дороговартісна апаратура для УЗД та рентгену, томограф, комп’ютерне діагностичне устатування, біохімічна лабораторія, ендоскоп та багао чого ще. Якісні зразки такого обладнання коштують не одну сотню тисяч доларів. Аби відшкодувати вкладені кошти, власнику необхідно формувати відповідну цінову політику. Але через низьку платоспроможність українців приватні компанії не можуть собі цього дозволити. Особливо якщо врахувати, що державні медзаклади, які також надають платні послуги, тут явно мають можливості демпінгувати. Адже можуть собі дозволити використовувати обладнання, закуплене за державні кошти, і брати платню з пацієнта лише за свою роботу.

Ще одна важлива деталь у розвитку медичного бізнесу — проблема нерухомості. Стоматологічний кабінет за великим рахунком можна відкрити в будь-якому приміщенні. Чого не скажеш про широкопрофільний медичний центр. Тут потрібно або будувати новий об’єкт або вкладати шалені кошти в реконструкцію та ремонт непристосованої будівлі.

Якщо підсумувати все вищевикладене, то вимальовується цілком зрозуміла картина: чим вища вартість будь-якої медичної послуги, тим нижча її  рентабельність. Ось чому повернення вкладених коштів у ту ж таки стоматологію досить швидке — 2—3 роки. До речі, ще не так давно рентабельність тут могла сягати 500— 800 %. І зовсім інша справа, коли на повернення капіталовкладень доведеться чекати 8—10 років. Інвесторів, готових витрачати кошти на таких умовах, знайти дуже складно.
 


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка