You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Мертва точка і друге дихання

Статті | Хвороби та лікування | Мертва точка і друге дихання

При выполнении фізичних вправ , для яких характерна тривала напружена робота великого числа м’язових груп, наприклад ходьба на лижах, ковзани, плавання, їзда на велосипеді, виникає особливий стан організму, який відомий під назвою « мертва точка ».

На дистанції раптово виникає відчуття сильної втоми, що утрудняє можливість продовжувати роботу з колишньою інтенсивністю, з’являється бажання зупинитися. Нерідко цьому стану супроводять болі в правому підребер’ї із-за збільшення печінки, відчуття задухи, утруднення в грудях, болі в м’язах.

фізичні вправи - Мертва точка і друге дихання

Якщо людина зусиллям волі примушує себе продовжувати роботу, то, як правило, описані неприємні відчуття зменшуються або зовсім зникають, сили повертаються. Цей стан отримав название другого дихання .

«Мертва точка» - це вираз різких зрушень в координаційній функції центральної нервової системи, значне накопичення в м’язах і крові продуктів обміну речовин, і перш за все молочної кислоти, яка блокує фізичну працездатність.
До моменту початку другого дихання поліпшуються теплорегуляція (процес тепловіддачі підвищується із-за посиленого потовиділення) і координація всіх вегетативних функцій в організмі, відновлюється дихання.

Стан «мертвої точки» часто виникає, коли фізичні вправи починають виконувати без попередньої розминки, а також якщо фізичні вправи виконуються при високій температурі і вологості повітря.

 


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка