You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Йога для вагітних

Статті | Вагітність та пологи | Йога для вагітних

 Вагітна жінка винна особливо ретельно стежити за своїм здоров′ям, вона повинна бути активною, багато гуляти. Фахівці радять займатися йогою. Система йога передбачає багато вправ корисних для вагітних жінок.

Основний вид вправ - асани, не містять ніяких різких рухів. За допомогою асан можна навчитися правильно дихати, контролювати дихання, концентруватися на певній групі м’язів. Вправи йоги стимулюють роботу кишечника, нирок, серця. Починати займатися йогою дуже легко, краще всього починати заняття вранці, бажано щоб ніхто не заважав.
Вибрати собі спокійну музику, на підлозі розстелити м’який килимок. Вправи краще робити до сніданку, добре провітривши кімнату. М’язи повинні бути максимально розслаблені. Нижче приведені вправи для майбутніх мам.

1. Поза кравця. Початкове положення - сісти на підлогу, притулитися спиною до стіни, підошви стоп необхідно з’єднати перед собою, під коліна покласти подушки. На початку розслабте м’язи рук, плечей і шиї, дихаєте глубо, при видиху розслабляйте низ поясниці і всі м’язи тіла. Виконувати 1-2 хвилини.

2. Розслаблення шиї. Початкове положення - сидячи на краю подушки і схрестивши ноги. Під коліно підкласти подушки. Дихати глибоко, спина пряма, розслабте таз, руки, плечі. Виконати 5-7 разів обертальні рухи головою в права і ліва сторони.

3. Розслаблення плечей. Початкове положення як у вправу 2. Підняти руки вгору, небагато підтягтися, опустити. Повторити 5-6 разів. Після 34 тижня вправи пов′язані з підняттям рук виконувати не рекомендується.

4. Розтягання плечей. Початкове положення - опуститися на коліна, широко розставивши їх лицем до стіни, таз опустити на п’яти. Руки підняти вгору і долонями торкнутися стіни, відстань між долонями витримати не менше 30см. Плечі розслабити і опустити, руки не опускати, затриматися в такому положенні 1-2 секунди. Повторити 5-7 разів.

5. Розслаблення поясниці. Початкове положення - сидячи на підлозі, ноги широко розставити.


 Обернутися управо, ліву руку покласти на праве коліно і утримати його, одночасно заглянути за праве плече. Теж в ліву сторону. Повторити 5-7 разів. Необов′язково виконувати відразу всі вправи, досить почати з найбільш простих. Необхідна умова для занять - нормальне протікання вагітності.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка