You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Хропіння: причини і методи боротьби

Статті | Емоційність та сон | Хропіння: причини і методи боротьби

Якщо від вашого хропіння не спиться не лише вашій другій половинці та домашній тваринці, але ще й сусіди періодично забігають до вас у гості в 3-й годині ночі, значить пора діяти. Тому що від вашого хропіння страждаєте не лише ви, але й всі оточуючі. Причини можуть бути різними, починаючи від особливостей будови носоглотки, закінчуючи серйозними проблемами зі здоров’ям. У будь-якому випадку, все це можна (і треба) усунути.

Почнемо із з’ясування причин. Коли ви зрозумієте, чому саме хропите, тоді можна буде з ентузіазмом взятися за викорінення проблеми. Причини можуть бути у вузьких дихальних шляхах, порушеннях у м’яких тканинах горла, в незручній позі для сну і т.д.
Причини

Вік. У людей середнього віку і старше звужується горло і м’язи втрачають свій тонус.

Особливості фізичної будови. У чоловіків горло вужче, тому хропуть вони значно частіше і голосніше, ніж жінки. Так само причиною може бути вовча паща, збільшені аденоїди та інші відхилення від норми, які можуть бути спадковими.

Проблеми з носом і носовими пазухами. У їх число також може входити викривлена носова перегородка.

Проблеми з вагою і погана фізична форма. Жирова тканина і погана фізична форма сприяють хропінню.

Алкоголь, куріння і ліки. Думаю, ви не раз помічали, що починаєте хропіти, якщо випили трохи зайвого (якщо ви не палите і не приймаєте ліки).

Незручна поза для сну. Наприклад, якщо ви спите на спині, тканини горла можуть заважати нормальному проходженню повітря.

Також визначити проблему допоможе спостереження за тим, як саме ви хропите:

Хропіння із закритим ротом може вказувати на проблеми з мовою.

Хропіння з відкритим ротом може вказувати на проблеми з тканинами горла.

Хропіння на спині – найлегший варіант. Для того, щоб перестати хропіти, достатньо змінити позу для сну і вести здоровий спосіб життя.

Хропіння в будь-якій позі може вказувати на більш серйозні проблеми і вимагає комплексного обстеження.
Позбавляємося від хропіння

Втрата зайвої ваги. Втрата навіть кількох кілограмів призводить до зменшення жирової тканини на задній стінці горла і, відповідно, призводить до усунення або хоча б зменшенню хропіння.

Очищення носових проходів. Тут підходить все, що допомагає вам під час нежиті. Якщо вам ліньки робити вдома інгаляції, можна зайти в аптеку і купити будь-який засіб для промивання носа.

Киньте палити. Так, складно, але зате принесете подвійну користь своєму здоров’ю.

Зволожуйте повітря в спальні. Сухе повітря може подразнювати слизову носа і горла і таким чином викликати хропіння. Купивши зволожувач, ви не тільки позбавитеся від хропіння, але і менше хворітимите на респіраторні захворювання.

Підніміть подушку вище (приблизно на 10 см). Крім того, є спеціальні ортопедичні подушки, які допоможуть не тільки позбутися від хропіння, але і ваші шия з хребтом скажуть вам величезне спасибі.

Трюк: тенісний м’яч

Якщо ви хропите через те, що спите на спині, але ніяк не можете позбутися від цієї звички, вам допоможе трюк «тенісний м’яч». Пришийте до коміра вашої піжами ззаду мішечок (можна використовувати носок), в який ви зможете покласти тенісний м’ячик або будь-який інший м’яч, який підходить за розміром. Таким чином щоразу, коли ви будете перевертатися на спину, ви будете відчувати дискомфорт. Спати головою на тенісному м’ячі не так вже й зручно, правда?

Також дослідження в цій області показують, що вживання певної їжі і ліків може викликати хропіння.

Що не варто вживати перед сном:

    Багато їжі, будь-якої. Взагалі, перед сном не рекомендується їсти, особливо важкі для шлунку продукти. Менше їжте перед сном і не тільки не будете хропіти, але ще і набирати зайві кг.
    Молочні продукти.
    Соєве молоко.
    Алкоголь.
    Снодійні та інші релаксанти.
    Антигістамінні препарати.
    Кофеїн.

Якщо лікар прописав вам певні ліки з перерахованих вище, краще випити їх за кілька годин до сну.

Якщо у вас слабкі м’язи горла, вам можуть допомогти певні вправи щодо їх зміцнення:

    Вимовляєте вголос протягом трьох хвилин голосні (A У IOU – англійський алфавіт) і повторюйте цю вправу кілька разів на день.
   
Заведіть кінчик язика за ваші верхні передні зуби і втягніть його назад. Повторювати на протязі 3-х хвилин один раз на день.
   
Закрийте рот і як можна щільніше зморщив губи (як застібка на гаманці), тримайте так 30 секунд.
   
Відкрийте рот, відведіть нижню щелепу вправо і утримуйте так 30 секунд. Потім повторіть на праву сторону.
   
Відкрийте рот і скорочуйте задню стінку вашого горла протягом 30 секунд. Для того, щоб краще зрозуміти, як це робити, дивіться в дзеркало – ви повинні побачити як ваш «язичок» рухається вгору-вниз.

Також ви можете вибрати альтернативні методи боротьби з хропінням:

Спів. Він допомагає навчитися контролювати м’язи горла і м’якого піднебіння, зміцнює їх.

Гра на діджеріду (духовий інструмент). Зміцнює м’яке піднебіння і глотку, в слідстві чого хропіння від вас просто тікає.

Звичайно, все це допоможе, якщо під вашим хропінням не ховаються більш серйозні проблеми зі здоров’ям. У цьому випадку вам необхідно звернутися до лікаря, який не тільки знайде причину, але і допоможе її усунути. Плюс до всього вищепереліченого вам просто необхідно заручитися підтримкою ваших близьких, тому що ні що так не мотивує, як солодкий і спокійний сон улюблених поруч.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка