You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Прогулянки – найкращі ліки від депресії

Статті | Емоційність та сон | Прогулянки – найкращі ліки від депресії

Нове дослідження виявило, що тривалі прогулянки на природі допомагають позбутися від симптомів депресії.

Головна асоціація психічного здоров’я Великобританії вважає, що крім призначення препаратів для лікування депресії, люди повинні отримувати сеанси екотерапіі.

Це лікування “зеленню” включає в себе прогулянки, садівництво, запуск повітряного змія та іншого проведення часу на лоні природи.

На думку Асоціації, така терапія повинна бути прирівняна до клінічного лікування. Дослідження “Екотерапія в лікуванні психічних захворювань” стало першим, яке з наукової точки зору оцінило користь впливу природи на клінічні прояви психічних хвороб.

У дослідженні, 20 учасників були поділені на дві групи, одна з яких робила прогулянки по парку, а друга – по торговому центру. Тривалість прогулянок була однаковою і становила близько 30 хвилин.

Учасники групи, яка гуляв у парку відзначали, що в 90% випадків після прогулянки у них піднімалася самооцінка, а у 71% знижувалося відчуття внутрішньої напруги та пригніченості.

Учасники, які гуляли по торговому центру досягли набагато більш скромних результатів: менш пригніченими себе почували лише 45% хворих, у той час як 22% відчували себе ще більш пригніченими.

За словами керівника дослідження, Пола Фармера, екотерапія ні в якому разі не замінить традиційних ліків, однак вона може дуже вдало їх доповнити.

На думку Асоціації, те, що екотерапія до цих пір не використовується як повноцінна терапія і не призначається широкому числа пацієнтів, приховує її повні можливості.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка