You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Пірсинг на язику призводить до розладу шлунку

Статті | Хвороби та лікування | Пірсинг на язику призводить до розладу шлунку

Пірсинг на язику багаторазово збільшує ризик розвитку інфекції в ротовій порожнині, вважають вчені з університету в Інсбруці, Австрія. До того ж вони з’ясували, що прикраси з нержавійки набагато небезпечніше, ніж титанові або пластмасові.

Дослідники під керівництвом доктора Інес Капферер запропонували 68 жінкам і 12 чоловікам з проколотим язиком вставити стерильні прикраси з чотирьох різних матеріалів: нержавіючої сталі, титану і двох видів пластику – політетрафторетилену і поліпропілену. Коли через два тижні прикраси зняли і на них виміряли концентрацію бактерій, дослідники виявили, що більше всього шкідливих мікроорганізмів на сталевих.

Серед того, що знайшлося на їх поверхнях, виявилися стафілококи, стрептококи та псевдомонади – бактерії, що викликають інфекції порожнини рота і розлади травлення. Вчені вважають, що на поверхні стали легше утворюється «біоплівка», в якій відбувається інтенсивний ріст бактерій.

На думку доктора Капферер, любителям пірсингу варто уникати не тільки сталевих прикрас, але і титанових – через ризик інфікування та можливість травмувати зуби і ясна.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка