You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Алергія на молоко у дитини

Статті | Вірусологія та мікроби | Алергія на молоко у дитини

Алергія на молоко, алергія на молочні білки, на коров'яче молоко є (поряд з алергією на курячі яйця) найбільш поширеним типом алергії у дітей. Алергія на коров'яче молоко зазвичай зникає до шкільних років.

Ранній контакт з чужорідними білками, такими, як білки молока або яєць, може призводити до розвитку алергічної реакції у дітей з підвищеним ризиком алергії. Для таких дітей необхідно тільки грудне годування (4-6 місяців) або годування продуктами на основі гідролізатів.

Алергія на молоко зазвичай проявляється висипаннями на шкірі, свербінням, шлунково-кишковими порушеннями, рідше - порушеннями кровообігу, дихання (нежить, астма).

Алергія на молоко у дітей може бути причиною хронічних тонзилітів, захворювань легенів, порушенням росту дитини.

Проблема полягає також у тому, що багато звичайних продуктів харчування містять молоко або молочні компоненти. Добова потреба організму в кальції покривається в основному молочними продуктами, а для дітей з потенційною алергією таких продуктів треба уникати.

Для дітей на штучному вигодовуванні виходом є використання спеціального (гідролізованного) живлення, але і в цьому випадку (але рідко) можуть спостерігатися алергічні реакції на залишкові алергени.

Найкращим неалергічним харчуванням вважаються продукти на основі амінокислот.

Соєві продукти для харчування дитини можна використовувати тільки через рік після народження. Слід враховувати, що соєві продукти харчування можуть містити гормоноподібні компоненти і за своїм складом не є оптимальними (збалансованими).

Справжні причини дитячої алергії на звичайне (коров'яче) молоко ясні не до кінця. Однак, відомо, що "спусковим" механізмом розвитку такої алергії може служити дуже ранній контакт дитини з молоком або молочними продуктами.

Імунна система та шлунково-кишковий тракт дитини ще не повністю розвинулися і не забезпечують 100%-ного захисту від алергенів. І чим молодша дитина, тим вище ризик появи молочної алергічної реакції. Підвищений ризик мають діти, у яких один з батьків схильний до алергії.
 


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка