You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Свіжий подих – це не завжди просто, але можливо

Статті | Стоматологія | Свіжий подих – це не завжди просто, але можливо

 Як це не дивно, але в переважній кількості випадків причиною неприємного запаху з рота є недостатній, вірніше неправильний догляд за ротовою порожниною.

         Без сумніву, причиною такого «аромату» часто бувають хворі пошкоджені і нелаковані зуби, запальні хвороби ясен, пародонту, слизової оболонки, проблеми з протезами та деякі інші чинники.

         Багатьом нашим стоматологічним пацієнтам немало клопоту додають міжзубні порожнини, в яких облюбовують собі місце і, нічим не видаляються, анаеробні бактерії, що виділяють сірчисті з’єднання сірководню та метил меркаптану, що часто й густо є причиною такого самого неприємного запаху.

         Як це не дивно, але і на язиці нерідко виникає ідеальне без кисневе, чи анаеробне середовище для розмноження подібних бактерій. Цей білий наліт, який ближче до кореня язика, як правило, густіший, добре очищується спеціальними шкребками, які зараз є на багатьох зубних щітках. Процедура ця досить проста, але вона стає набагато ефективнішою, коли чищення ведеться так, щоб вишкрібати наліт від задньої частини язика і до його кінчика, а не навпаки.

         Чомусь немало наших пацієнтів недооцінюють стан захворюваності ясен та пародонту, а це дуже нерідко також є причиною неприємного запаху.

         Та буває й так, що неприємний запах з’являється зненацька, а вже через день чи навіть кілька годин зникає. Часто й густо причина тут у їжі. Коли це так, то такий запах – не хвороба, дуже турбуватися не слід, варто лише пильніше приглядати за своїм раціоном і впорядковувати його.

         Найпильнішу ж увагу слід приділяти своєму здоров’ю в тих випадках, коли,нібито, стоматологічних захворювань у вас немає, всілякі засоби боротьби ви вже спробували, а неприємний запах вас так і не полишає. Цілком ймовірно, що ви страждаєте якимось захворюванням внутрішніх органів або дихальних шляхів.  Приміром, проблеми з печінкою, нирками або шлунково-кишковим трактом є досить частими причинами неприємного запаху з рота. Часто ці хвороби супроводжуються іншими побічними явищами, такими, як біль у животі, печія, відрижка і т. д. Також неприємний запах може бути викликаний цукровим діабетом або захворюванням ендокринної системи. Але в цих випадках лише фахівець зможе правильно поставити діагноз і призначити відповідне лікування.

         Підсумовуючи вище наведене, хочеться сказати наступне: неприємний запах з рота є, нерідко, серйозною перешкодою для спілкування як для людини, в якої дурно пахне з рота, так і для її співбесідників. Навіть на теренах нашого району відомі випадки, коли через це не складалась кар’єра, чи розпадалася сім’я.

         І, на жаль, досить глибоко помиляються ті, хто вважає, що зубна паста буде панацеєю від несвіжого подиху. Але в арсеналі наших лікарів-стоматологів, як на сільських дільницях, так і в райцентрі, попри всі наші труднощі, є достатньо діагностичних та лікувальних засобів, як для боротьби з стоматологічними захворюваннями, так і для діагностики та усунення такого стану, як неприємний запах з рота.

         Тож не гайте часу, знайдіть його і відвідайте свого стоматолога, усуньте свій хворобливий стан та додайте спокою собі і своїм співрозмовникам та рідним.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка