You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Що люблять наші нирки

Статті | Хвороби та лікування | Що люблять наші нирки

Звичайно, в людському організмі в принципі немає неважливих органів. Однак про значення нирок варто сказати окремо. Нирки - це, насамперед, наймогутніший фільтр. Вони мають справу з усіма токсинами, мікробами, інфекціями, які потрапляють в організм. Якщо печінка всі шкідливі речовини розкладає, то нирки потім їх фільтрують з крові і виводять. Всі знають, що при найменшому захворюванні обов'язково призначають аналіз сечі - по ній дуже легко визначити стан усього організму.

Робота нирок

Нирки багаторазово протягом доби прокачують через себе всю нашу кров (у хвилину - приблизно 1 літр), відбираючи з неї продукти розпаду, токсини і шлаки, убитих і не зовсім убитих мікробів, і разом з плазмою крові відправляють цей розчин по сечоводах далі, до сечового міхура, звідки вони виводяться всім відомим способом. Потрапивши в сечоводи, токсини, інфекція і продукти розпаду не можуть потрапити назад у нирки - дорогу перекриває клапан, який повинен відкриватися лише в одну сторону.
          
 За добу через нирки проходить більше двохсот літрів крові, і з брудною і зашлакованому вона перетворюється на чисту і знову готову до омивання кожної клітинки нашого тіла.
          
 Для того щоб протистояти мікробам, виводити інфекції і токсини, бруньки повинні мати величезний запас міцності і сили. Не випадково у людини дві нирки: якщо щось трапиться з однієї, друга готова повністю взяти на себе все навантаження.
          
 Нирки не люблять недбалого поводження зі здоров'ям. Як часто ми не звертаємо уваги на легкі протяги, на недоліковані і каріесние зуби, переносимо на ногах легку застуду і дозволяємо собі посидіти на холодному? А адже саме нирки в цей час борються з усією інфекцією, фільтруючи продукти діяльності різних хвороботворних мікроорганізмів.
          
Не дивно, що часом вони не справляються, і тоді слідом за карієсом або легкою застудою можуть з'явитися слабкі тягнучі болі в попереку, відчуття застою в ній вранці після пробудження, невисока (субфебрильна) температура в кінці важкого робочого дня. Незабаром все приходить в норму, людина на вихідних виспався і відпочив, випив якого-небудь модного аспірину, він знову бадьорий і скаче, як коник, але не знає, що в його нирках оселився хтось сторонній. І ця бацила не просто чекає відповідного моменту, щоб атакувати знову, але й погіршує роботу нирок. Вона й розмножується сама, і допомагає проникати в бруньки висхідним інфекціям з боку видільних шляхів, порушивши роботу клапанів сечоводів, які тепер прикриваються не так щільно, як повинні.
         
Захворювання нирок починаються так непомітно і м'яко, що лікувати їх починають найчастіше після вступу в хронічну фазу. Не дивно, що самі різні хвороби нирок зустрічаються і в дітей, і у дорослих, хоча у жінок все-таки частіше, ніж у чоловіків. Пояснюється це будовою організму: шляхи, по яких в нирки може потрапити інфекція, більш короткі та більш широкі.
        
 В рамках даної статті Мірсоветов розповість, як же довше зберегти силу й здоров'я цього чудового природного фільтра, без якого людина не зможе жити? Що не люблять і чого побоюються наші нирки і що, навпаки, для них корисно і приємно?

Що шкідливо для нирок?

Неправильне харчування - і це дуже широке поняття. Так, нирки не люблять надлишок білка і алкоголю, цукру і солі, несвіжу та нездорову їжу. Поговоримо докладніше.
             
Нирки не люблять м'яса - особливо якщо ви їсте його занадто багато. Білок не накопичується в організмі, як, наприклад, і, на жаль, жири. Тому весь зайвий білок і продукти його розпаду повинні бути виведені - зрозуміло, через нирки, що збільшує навантаження на них. Якщо ж нирки не впораються з усією цим навантаженням, то в них можуть утворитися уратних камені.
            
Саме з описаної вище причини брунькам шкідливі і такі модні зараз білкові дієти, які абсолютно не збалансовані і можуть стати причиною порушення білкового обміну. Кожна нирка поміщена в особливу жирову капсулу - там їй тепло, м'яко і безпечно. Жировий прошарок захищає нирки від ударів і холоду, підтримує їх у природному стані. Саме тому ниркам шкідливо різке схуднення.
          
Дієти, які випалюють з організму жир, по суті оголюють бруньки, позбавляють їх захисту. У результаті нирки отримують подвійний удар: з одного боку, вони повинні фільтрувати кров з порушеним балансом, виводити продукти розпаду зайвого білка, а з іншого - працювати при цьому у винятково несприятливих умовах, практично голими на морозі.
         
Нирки не люблять зловживання алкоголем, включаючи й слабкі алкогольні напої на зразок пива і всяких коктейлів. Організм повинен не тільки розкласти алкоголь на складові і вивести його (а це відбувається через нирки). Крім цього, алкоголь зневоднює організм. Через нирки спочатку проходить потрійний обсяг рідини - організм віддає всю наявну вологу для того, щоб вивести алкоголь скоріше, а потім наступає її недолік, кров густіє, і фільтрувати її стає набагато важче. А фільтри хто? Правильно, нирки!
         
Зловживання занадто солодкою або занадто солоною їжею порушує в організмі водно-сольовий баланс. При цьому зверніть увагу, що і повна відмова від солі (так само, як і зловживання нею) веде до ниркової недостатності. Людина сіль повинен вживати в розумних кількостях. І ці розумні кількості приблизно в три рази менше нашої звичної денної дози. Ми забуваємо, що сіль є в багатьох продуктах, навіть у солодощах. Недосолюють їжу - ви швидко звикнете і будете краще відчувати її смак. Зрозуміло, якщо ваші смакові рецептори ще не остаточно уражені міцними алкогольними напоями і занадто гарячою і гострою їжею.
       
Переповнений сечовий міхур і запори. Якщо людина п'є нормальна кількість рідини, він повинен відчувати потребу спорожнити сечовий міхур 4-6 разів на день. Якщо ви робите це рідше, варто подумати про те, чи достатньо ви п'єте. При цьому не варто терпіти до останнього: при переповненому сечовому міхурі частина рідини може закидати по сечоводах знову в нирки, а це протиприродно і шкідливо для них.
      
Що ж до запорів, то їх супроводжує отруєння організму продуктами розпаду. Про це говорять і важке дихання, і стомлюваність, і поганий стан шкіри. Замість того, щоб виводитися, шкідливі речовини продовжують вбиратися в кишечнику і циркулювати в крові, знову і знову проходячи через нирки. Якщо нирки при необхідності і можуть працювати один за одного, то фільтрувати ще й отрути, утворені в кишечнику, їм не під силу.
     
 Холод, втома і недоліковані хвороби. Мірсоветов вже говорив про небезпеку переохолодження - воно може непомітно стати причиною хронічного ураження нирок. До речі, при дуже сильної спеки і занадто сильному потовиділенні ниркам теж доводиться нелегко, особливо якщо організму не вистачає вологи: в цьому випадку порушується водно-сольовий баланс, густа кров із труднощами фільтрується і взагалі погано омиває внутрішні органи.
     
 Втома і перевтома, несумірні фізичні і моральні навантаження значно послаблюють опірність організму і його імунітет. В результаті різна дрібна і велика інфекція, потрапивши в організм, наприклад, через дихальну систему, не зустрічає опору і спокійно з кров'ю досягає нирок. Якщо ж при цьому вона виявляє, що в нирках вже давно сумує без справи «колега», удвох вони можуть зробити багато великих для себе, проте вкрай небезпечних для організму справ.
     
Ну а недоліковані хвороби, включаючи і банальний карієс, просто є постійним постачальником у кров отрут, токсинів і бацил. Фільтрувати їх знову ж доводиться ниркам.

А що корисно?

Чим же можна допомогти ниркам? Як можна продовжити їхнє здоров'я і збільшити сили? Власне, виконувати всі корисні поради не тільки корисно, але й приємно. Мірсоветов із задоволенням рекомендує вам.
             
 Спорт, танці і рух. Нирки обожнюють рух. При сидячій роботі в нас в області попереку відкладається жир, порушується гнучкість хребта, відбувається застій крові. При цьому будь-які нахили з боку в бік, скрутив, рухи стегнами, характерні для танцю, прискорюють потік крові, покращують настрій, роблять подих глибше, а життя - веселіше. Врахуйте, що важка фізична праця, коли організм не встигає відновитися, не відноситься до корисних факторів.
            
 Смачна корисна їжа. Що сюди входить? Це фрукти та овочі, свіжа зелень - петрушка, кріп, селера. До улюблених почкіним продуктів відносяться шипшина, суниця і суничні настої, огірки і гарбуз. Нирки обожнюють морську рибу і солодкий перець, вітамін А, яблука, капусту і, звичайно ж, кавуни і дині, як і всі трохи сечогінне. Виходить, що кавуновий сік спочатку напуває наш організм, насичує його вологою, розріджує кров, а потім проганяє через нирки неконцентровані розчини шкідливих речовин, з якими наші фільтри легко і швидко розправляються.
            
Для того щоб допомогти ниркам, особливо якщо вони не цілком здорові, обмежте споживання кисломолочних сиру, м'яса, шоколаду і продуктів з високим вмістом кальцію і вітаміну С.
            
Рясне питво. Ну, тут, звичайно ж, потрібно норму знати - хоча мало хто цю норму перевищує, а становить вона до 2 з половиною літрів рідини на день (в залежності від розмірів організму, звичайно). У цю норму входить і та рідина, яка міститься в їжі. Велика кількість вологи робить наш організм негостинним для бактерій. Ви тільки уявіть, як вони вимиваються потужним потоком води, не встигаючи ніде закріпитися.
          
 Кава і міцний чорний чай як такої рідини підходять не дуже, а от різні трав'яні настої, зелений чай, компоти, якісна (!) Питна вода - все це дуже допомагає нашим ниркам. Дуже корисним для них вважається журавлинний морс завдяки особливій кислоті, яка швидко розправляється із самими різними бактеріями. А ось з мінералкою треба бути обережними: мінеральна вода - це все-таки, насамперед, фізіотерапевтичний метод лікування, і пити її потрібно за медичними показаннями, а не при звичайній спразі.
        

 До речі, про спрагу: якщо ви відчуваєте почуття спраги, значить, ваш організм вже просто кричить, кричить, волає про те, що йому не вистачає вологи. Не доводьте до цього, пийте по чуть-чуть, але часто. Тут той же принцип, що і з випорожненням сечового міхура: не терпіти.
        
Парадоксально, але про нестачу рідини в організмі можуть іноді свідчити і набряки: вологи не вистачає, і наше тіло починає її накопичувати й заощаджувати. У свою чергу, нефізіологічность економне витрачання рідини веде до того, що кров і сеча стають більш концентрованими. Про те, що густу кров важко фільтрувати, уже говорилося, ну а концентрована сеча може призвести до відкладення каменів у сечовому міхурі.
        
Сухе тепло. Нирки обожнюють сухе тепло в поєднанні з рясним питвом. Сауна - найкращий друг нирок. Частина шкідливих речовин, яка у звичайних умовах профільтрувалася б через нирки, виділяється з потом, і в результаті навантаження на нирки знижується. Ну а ще в теплі розширюються кровоносні судини, і нирки починають рясно забезпечуватися кров'ю.
       
 Особливі пози. Улюблена поза нирок - колінно-ліктьова (рачки, спираючись на коліна та лікті). Якщо ви так будете стояти хоча б п'ять хвилин в день, нирки скажуть вам величезне спасибі. У цій позі нирки відпочивають, рівномірно забезпечуються кров'ю і киснем, вільно провисають на додаткових зв'язках. При ниркових болях у спині таку позу хочеться зайняти інстинктивно, однак це ж не означає, що слід чекати болів в спині, щоб зробити ниркам приємно.

Нетрадиційна медицина

       Аромати. Вже досить давно для лікування деяких захворювань і підтримки захисних сил організму людина використовує ефірні масла. Герань знижує тиск, сосна і евкаліпт успішно борються із застудою, базилік знімає зубний біль ... Ну а для нирок купите в аптеці масло бергамота і пачулі.
        
Легкий масаж області попереку з 6-8 краплями олії пачулі допоможе ниркам впоратися із запаленням, а сидячі ванни з бергамотом (3-5 крапель масла) заспокоять спазми і болі при циститі.
        
Прянощі. Для оздоровлення нирок, зняття запалень у них можна використовувати і прянощі - ягоди ялівцю. Дві-три ягідки можна потовкти в порошок і приймати за 15 хвилин до їди. Лікарські впливом має і спиртовий настій ялівцевих ягід - ялівцева горілка, або джин. Як говорив Гіппократ, усе є ліки, і все є отрута - справа в дозі. Лікарська доза джина без всяких тоніків не перевищує 15-20 грамів.
       
Тибетські мудреці вважають яловець синхронним з нирками по інформаційній структурі, він нібито сам тягнеться до них і допомагає їм працювати. При цьому, якщо вже зовсім забиратися в нетрі аюрведи, то можна використовувати ягоди ялівцю разом з тропний речовинами, які посилюють його дію в певному напрямку.
       
Так, наприклад, товчені ягоди ялівцю, прийняті з цукровим сиропом або патокою, допоможуть ниркам виконувати їх кровотворну і кровоочисну функцію, а якщо ялівець змішати з насінням петрушки та медом, то це допоможе розчинити ниркові камені.
      
 При цьому залежно від сезону змінюються і пропорції складу: влітку він повинен бути більш «прохолодним» і містити більше додаткових речовин, ніж ялівцю, а взимку навпаки, туди можна додати і перець, щоб зробити ліки більш «теплим».
      
Використання таких приправ та сумішей - справа захоплююча, однак застосовувати цей метод слід з обережністю.
     
 Вправи. Дуже корисно для нирок розтягування спини - усім відоме проста вправа. Сісти на підлогу, витягнути ноги вперед, коліна не згинаємо, тягнемося руками до пальців ніг, спину при цьому не горбом, а особою намагаємося торкнутися колін. Затримайтеся в цій позі хоча б на 5 секунд, відпочиньте 5 секунд і повторіть вправу знову. Поступово доведіть час до 10 хвилин.
      
Не виходить відразу - вийде через тиждень або два. Зовсім не виходить - спробуйте по черзі тільки для правої руки і ноги, а потім - тільки для лівої.
      
Ця вправа називається по різному: нахили вперед сидячи - у звичайній фізкультурі, «довга спина» - в ушу, Пашімотанасана - в йозі. Однак, як його не назви, у ньому досить користі не тільки для нирок, а й для селезінки, печінки і шлунка.
      
Емоції. Відповідно до даоської традицією з кожним органом пов'язані певні емоції - позитивні і негативні. Так от, мешканцями нирок стали, з одного боку, страх, а з іншого - ніжність і довіру. Страх є негативною емоцією, яка пригнічує діяльність нирок і руйнує їх. Існує і зворотний зв'язок: людина з хворими нирками більше за інших схильний випробовувати різні страхи.
      
Ніжність ж і довіра, навпаки, допомагають ниркам працювати, і цей зв'язок також працює в обидві сторони: чим здоровіше у людини нирки, тим легше їй відчувати ці емоції, а з іншого боку, якщо при захворюваннях нирок свідомо культивувати в собі довіру і ніжність, одужання прийде набагато швидше.
     
Даоси пропонують видувати із себе страхи, представляючи блакитний колір - колір нирок і видаючи такий звук, ніби ви задуває свічку чи дуеті на обпалений палець. Уявіть, як з цим звуком іде зайва сира і прохолодна енергія.

          Важливість гарної роботи нирок відзначали ще древні греки, які говорили, що людина здорова, тільки якщо здорові його нирки. Згідно з традиціями східної медицини, нирки відповідають за запліднення та вагітність, репродуктивну функцію людини, його життєву і сексуальну енергію. За безпосередньої участі нирок в організмі утворюються й циркулюють рідини (слина, піт, слиз, спинномозкова рідина, плазма і т. д.). При недостатній роботі нирок східна медицина відзначає погіршення зору і слуху, а здорові нирки є джерелом активної інтелектуальної та творчої діяльності.

Чого вам і бажаємо!


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка