You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Хворіють всі!

Статті | Педіатрія | Хворіють всі!

Всі мами дуже бояться дитячих хвороб. Їх можна зрозуміти - безсонні ночі з немовлям, відгули і лікарняні на роботі, невдоволення керівництва, і постійні переживання за здоров'я дитини.

Проте деякі лікарі стверджують, що хворіти дітям буває навіть корисно! Справа в тому, що до школи у дитини повинен сформуватися певний набір антитіл, за допомогою яких він буде боротися з інфекціями, простіше кажучи - імунітет проти найпоширеніших вірусів - ГРВІ. Саме тому не ходили в сад діти в шкільні роки зазвичай потрапляють в категорію «часто хворіють».

Який же зміст вкладають лікарі в ці слова? Коли варто почати турбуватися з приводу слабкого імунітету дитини? Умовної «нормою» для дітей різного віку вважається така кількість «застуд», яке не перевищує наступні цифри: у віці до 1 року - 4 ГРВІ в рік; у віці від 1 до 3 років - 6 ГРВІ в рік; у віці від 3 до 5 років - 5 ГРВІ в рік; старше 5 років - 4 ГРВІ в рік.

Як бачимо, максимум захворюваності припадає саме на «Садочковий» вік. Вважається, що в перший рік малюка захищає материнське молоко, а у віці старше 5 років він вже придбав деякий імунітет, і не так беззахисний перед численними інфекціями.

ГРВІ може загострити наявне хронічне захворювання, а при неправильному лікуванні навіть стати його відправною точкою. Правила техніки безпеки прості: загартовування (поступове і дозоване), відмова від надмірного укутування. Але при цьому слід оберігати дитину від переохолодження і протягів.   

Якщо малюк все-таки захворів, варто залишитися вдома, щоб не розносити інфекцію, але не наполягати на «постільному режимі» - швидше за все, це у вас і не вийде. Також не варто «впихати» в дитини їжу, якщо він не хоче: його організм зараз зайнятий більш важливим завданням, ніж переварювання їжі. А ось питний режим слід строго дотримуватися.

Якщо ваша дитина хворіє частіше зазначених норм, його захворювання приймають затяжний характер, кожне ГРВІ довго не проходить і супроводжується залишковими явищами у вигляді не проходить нежиті або кашлю, то вам слід замислитися про його імунітет і порадитися на цю тему з лікарем.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка