You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Донечка, у тебе буде братик

Статті | Педіатрія | Донечка, у тебе буде братик

Для єдиного дитини в сім'ї поява молодшого братика (або сестрички) може стати просто шоком . Цю статтю про те, як допомогти маляті пережити цей важливий момент, рекомендує прочитати Посольство Медицини .  

Не важливо, годик вашому чаду або п'ять, варто розповісти йому про те, що має статися. Не відкладайте новина до народження братика. Адже дитині потрібен час, щоб освоїтися в новій ситуації. Самийпідходящий момент повідомити про радісну подію - коли ваш животик вже помітний. До нової ролі готуйте дитини делікатно, не робіть із новини сенсації.

Як про цьому сказати ?  
Розмовляйте з дитиною спокійно, з посмішкою, стримуючи свій ентузіазм і зауваження типу: «Здорово, що у нас буде малюк!» Необіцяйте занадто багато, наприклад: «Нарешті тобі буде з ким грати». Утримайтеся і від таких коментарів: «Ти старша, повинна будеш поступатися і все розуміти».

Адже ви не хочете, щоб народження братика асоціювалося удочки з примусом? Важливі зміни в життя єдиного в сім'ї дитини, наприклад переїзд в іншу кімнату, не повинні відбуватися відразу після поповнення сімейства. Адже дитина може сприйняти ці зміни як втрату, яка сталася з вини молодшого брата або сестри.

У перші роки життя спосіб сприйняття навколишнього світу швидко змінюється. Повідомити новина однорічному малюку, дволітки і п'ятирічній дитині потрібно по-різному.

Всі своїми словами  
Однорічна дитина все ще сприймає себе і маму як одне ціле. Він ще не розуміє абстрактних понять, таких як брат або сестра. Достатньо, якщо ви скажете про дитинчаті, що росте у вас в животі. Час від часу нагадуйте чаду про малюка, питаючи: «Де спить наша крихітка?» Як можна частіше обіймайте дитини і говорите, як сильно його любите.

Важче буде з дволітка, адже зараз він - маленький егоїст. Стає все більш незалежним, розуміє значення слова «моє». Тому малюк може почати бунтувати проти того, що йому доведеться ділити маму, тата і іграшки з кимось ще. Щоб новина не викликала агресії, молодший повинен асоціюватися у старшого не з відбиранням чогось, а тільки з придбанням. Можете купити іграшку і вручити її дитині зі словами: «Це подарунок від сестрички, яка вже дуже тебе любить».

Трирічна дитина обожнює слухати історії про себе. Скористуйся тесь цим. Розповідайте йому про те, як він ріс у вашому животику, про те, коли народився. У цьому вам допоможуть фотографії, в тому числі фото з УЗД, бірочка на ручку з пологового будинку, його перші пінетки.

Чотирирічки дуже допитлива. Постійно запитує: «Чому? Навіщо? »Терпляче відповідайте на всі питання. Поясніть, що малюк буде спати, їсти і навіть плакати. На питання, коли він народиться, не говорите: «Через місяць». Краще відповісти: «Коли на дачі дозріють яблука». Адже для дитини тимчасові відрізки поки не зрозумілі.

П'ятирічний дитина любить під-відображати мамі. Скажіть йому, що за малюком треба доглядати. Купуйте ведмедика з ліжечком. Нехай годує його, купає, кладе спати Хваліть дитину, говорите, що він відмінно справиться, коли народиться малюк.

Не дивуйтеся, якщо дитина, коли його молодший братик з'явиться на світло, раптом попросить пляшечку, забуде про горщику і почне нерозбірливо лепетати. Не проявляйте роздратування, не ругайтесь. Це нормально і скоро пройде.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка