You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Свинячий грип рік по тому

Статті | Вірусологія та мікроби | Свинячий грип рік по тому

 Рік тому, 24 квітня 2009 року засоби масової інформації повідомили про дивну захворюванні, що почався в Мексиці, часто викликає летальний результат у пацієнтів і названому свинячим грипом. З тих пір майже в. Протягом усього року ця тема не переставала бути самою хвилюючою новиною на різних континентах. Всесвітня Організація Охорони здоров'я відразу ж почала дослідження цієї хвороби. Результатом його стало відкриття нового штаму вірусу грипу, з генетичною структурою абсолютно відмінною від звичайного сезонного грипу.
 

У той момент ніхто не міг би передбачити, як розвиватимуться події надалі. ВООЗ назвала цю ситуацію пандемією,що означало, що захворювання викликане новим збудником, який викликає смертельні наслідки у людей і швидко поширюється по всіх частинах світу.
 

В Європі
свинячий грип з'явився восени 2009 року, але вже в січні випадки захворювання їм в більшості європейських країн пішли на спад і зараз вони - одиничні. Експерти в сімейній медицині і фахівці ВООЗ вважають, що перша хвиля грипу закінчилася. Але чи стане вона останньою? За даними ВООЗ, зони з найбільшою захворюваністю на свинячий грип знаходяться зараз в тропіках - В Америці, Східній Азії та Африці.
 

Захворюваність на новий грип була дуже високою. П редполагается, що їм перехворіло близько 16 - 20% населення, і здебільшого - дітей і молодих людей. У більшості випадків воно протікало в легкій формі, як звичайне ГРВІ. Але нерідко свинячий грип викликав тяжкі стани і навіть смерть хворих, з особливою агресивністю вражаючи вагітних жінок і молодих людей.
 

Для фахівців в сімейній медицині і вірусологів виявилося зовсім несподіваним і новим фактом те, що половина цих важких хворих не мали особливих факторів ризику і були абсолютно здорові.
 

Середній вік пацієнтів з важким перебігом грипу виявився менше 65 років, а смертність була особливо високою серед молодих людей 20-40 річного віку, що викликало колосальну паніку серед населення. Витривалість
літніх людей до свинячого грипу вірусологи пояснюють тим, що впродовж свого життя вони могли мати контакт зі штамами вірусу грипу, схожими за своєю будовою зі штамом свинячого грипу.
 

Профілактичні вакцини були виготовлені дуже швидко, але все одно їх почали застосовувати пізно, вже в самий розпал епідемічної волни.Сопровождалось це буквально у всіх країнах полемікою про їх надійності та безпеки, а також масивним відмовою громадян від її введення. Дорогі читачі, якщо ви читаєте цю статтю не сайті Посольства медицини, то вона запозичена там неправомірно. Тим не менш, мільйони жителів планети були імунізовані, і це, безумовно, зіграло важливу роль в тому, що поширення грипу в епідемічному масштабі припинилося. Вакцини виявилися досить ефективними і не мали серйозних побічних реакцій і ускладнень на їх введення.
 

Підводячи підсумки епідемії, можна сказати, що він продемонстрував хаос і погану організацію російських медичних служб у вирішенні подібних проблем. У різних регіонах, то там, то тут спалахували чутки про появу легеневої чуми і паніки, викликані малою поінформованістю росіян про становище з захворюваністю і відсутністю
належного контакту департаментів здравохрененія з населенням в такій складній для всіх сітаціі. Тим не менш, як показали численні опитування, більшість жителів країни не були особливо стурбовані загрозою захворіти і поставилися до цієї проблеми зовсім байдуже.
 

За даними ВООЗ від свинячого грипу загинуло близько 18 000 чоловік, що незрівнянно менше, ніж гинуло звичайно від сезонного грипу - близько. півмільйона людей щорічно.Це підтверджує той факт, що пандемія, оголошена цією міжнародною організацією, виявилася менш важкою, ніж звичні епідемії сезонного грипу.
 

У зв'язку з цим в медичному світі виникла підозра про змову співробітників ВООЗ з фармацевтичними лабораторіями, що виробляють противірусні препарати, з тим, щоб ці отримали нечувані прибутки. Справа в тому, що в умовах пандемії уряди країн учасниць ВООЗ зобов'язані виконувати її вказівки щодо забезпечення безпеки населення, закупівлі вакцин та медикаментів і т.п.
У зв'язку з висунутими проти ВООЗ звинуваченнями в даний час там проводиться внутрішнє розслідування цих обставин, про результати якого обіцяють розповісти не раніше майбутньої осені.
 

Лікарів сімейної медицини хвилює зараз тільки одне: що очікувати в майбутньому сезоні від збудника свинячого грипу, який як і всі віруси інтенсивно і швидко мутує, і чи будемо ми надійно захищені від нього.
Ситуацію допоможе передбачити з'явилися епідемічні спалахи в країнах Південної півкулі, де починається зима.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка