You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Вмійте бути щасливим

Статті | Емоційність та сон | Вмійте бути щасливим

Взаємозв'язок між здоров'ям людини і його настроєм дуже тісна. Давно говорять, що в здоровому тілі - здоровий дух. Завдяки новим дослідженням тепер уже документально доведено, що люди більш щасливі, коли мають відміннездоров'ям, і більш здорові, якщо вони більш щасливі. Детальніше про ці дані розповідають у цій статті експерти в психології Посольства медицини.
 

Смуток відкриває дорогу хворобам. Ризик появи захворювань збільшується, якщо людина сумує і не відчуває себе щасливим. Із за цього ймовірність розвитку вугрів, болю в шлунку або мігрені збільшується у нього вдвічі, а ризик остеопорозу та ламкості кісток - втричі. Як виявилося, більш щасливі люди піддаються меншому ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Ці дані отримані недавно в дослідженні, проведеному під егідою Інституту Щастя, створеному компанією «Кока-кола».
 

Протягом останніх десятиліть на основі лише практичного досвіду було відмічено, що сміх і посмішка - відмінний рецепт проти хвороб. Позитивні емоції збільшують в організмі людини кількість ендорфінів - гормонів радості, а це збільшує його захисні сили - імунітет.
 

У більш ранніх наукових роботах було встановлено, що оптимізм допомагає попередити депресію, стрес, безсоння, розлади харчової поведінки і «нездорові» рівні холестерину і жирних кислот в крові. А песимісти зазвичай мають більше фізичних і психологічних проблем.

В результаті експериментів в області психології людини виявлено, що ймовірність розвитку депресії у людини, що знаходиться серед позитивно налаштованих людей в 9 разів менше, ніж у інших. А ризик появи безсоння у нього в 4 рази менше. Дорогі читачі, якщо ви читаєте цю статтю не сайті Посольства медицини, то вона запозичена там неправомірно.
 

Люди, які почувають себе щасливими, Мають кращі вистави про своє здоров'я, і воно у них дійсно краще. І не випадково. За даними психології, бути оптимістом означає мати кращу нервову, ендокринну та імунну систему.
Саме тому такі люди мають менше проблем з серцем і судинами і менший ризик розвитку у них важких захворювань.
Відчуття щастя багато в чому оберігає від появи психічних захворювань. З іншого боку, доведено, що психологічні проблеми набагато більше впливають на відчуття щастя, ніж фізичні проблеми зі здоров'ям.
 

Експерти в психології стверджують, що розуміння і відчуття щастя залежить в основному від поглядів людини на життя, а не від об'єктивних і непоправних обставин. Історія людства і медицини сповнена випадками дивного, на перший погляд, довголіття серед людей, які перенесли тяжке горе, війни, голод і інші нещастя. Але найголовніше те, що оптимізм тренується і щастя можна навчитися. Як?Мозок людини схильний до позитивних емоцій. Але цього недостатньо. Потрібно вчитися їх стимулювати. Треба працювати над цим, не чекаючи «милості від природи» і сидячи вдома на дивані. Треба шукати те, що вас робить щасливими. Де і як? Кожен вибирає для себе і по собі свій спосіб бути щасливим.
 

Більш щасливі, наприклад, люди займаються спортом, тому що в їх організмі фізична активність стимулює виробництво серотоніну і окситоцину - інших гормонів радості. Іншим важливим компонентом щастя є соціальна підтримка та участь у вашому житті друзів і близьких.

Особливий центр щастя в головному мозку поки не знайдений, і неможливо стати щасливим, стимулюючи його. Передбачається, що можуть існувати гени, що забезпечують щастя в житті. Таким вважається ген, відповідальний за виробництво серотоніну.
 

Але по - раніше найголовніше у вашому щастя - це ваше прагнення бути щасливим. Почніть з простого: перестаньте сумувати з найменшого приводу, створіть для себе свій власний план вашого щастя і рухайтеся до його здійснення. Бажаємо успіху!


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка