You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Небезпечна пластмаса на кухні

Статті | Шкідливі звички та їх наслідки | Небезпечна пластмаса на кухні

Пластмасовий посуд міцно увійшла в наш побут і часто використовується для самих різних цілей на нашій кухні. А нешкідлива вона? Схоже, що не дуже. Нові дослідження в токсикології змушують сумніватися в її необхідності в наших будинках. Детальніше на цю тему розповідають тут експерти в сімейної медицини.
 

Цілком очевидно, що не далеко не всі компоненти пластмаси, з якої зроблена кухонне начиння і посуд, небезпечні для здоров'я. Але існують деякі хімічні речовини в її складі, які вселяють сумніви, тому що можуть бути токсичні, особливо для організму дітей і старих. Є підозра, що контактуючи з їжею або
водою, вони можуть туди потрапляти.
 

Серед таких субстанцій фахівцям сімейної медицини добре відомі дві, які входять в список токсичних речовин, складений Всесвітньою організацією охорони здоров'я.
 

Перша з них - це бісфенол А ( BPA ). Ця субстанція подібна по своїй будові з деякими жіночими статевими гормонами - естрогенами і здатна втручатися в обмін цих гормонів в організмі, порушуючи репродуктивну функцію. У кількох дослідженнях було виявлено. негативний вплив бісфенолу А на головний мозок. Його підозрюють в
прискоренні розвитку старечого недоумства, у впливі на головний мозок плоду і порушеннях поведінки і дітей, а також в токсичному впливі на передміхурову залозу у плода і у дітей.
 

Інша небезпечна група серед компонентів пластмаси - це фталати. В токсикології та сімейній медицині вважається, що вони можуть бути причиною порушення репродуктивної функції у чоловіків - крипторхізму, анатомічних аномалій статевого члена, аномалій сперми (зниження числа сперматозоїдів) і навіть раку яєчка.
 

Існують дослідження, згідно з якими фталати винні в порушенні обміну речовин і жирових відкладеннях на животі, а також у розвитку цукрового діабету 2 типу.
Дорогі читачі, якщо ви читаєте цю статтю не сайті Посольства медицини, то вона запозичена там неправомірно.
 

Що можна зробити, щоб максимально захистити себе від контакту з цими небезпечними хімічними речовинами?
 

- Уникайте користуватися пластмасовою посудом для приготування і розігрівання їжі в мікрохвильовій печі. Високі температури збільшують кількість бісфенолу А, який може переходити в їжу з пластика. Звичайно, він міститься не у всякій посуді. У мікрохвильовці можна використовувати тільки ту, на якій є вказівка, що вона призначена саме для цього - microwave safe (Безпечна в мікрохвильовій печі).
 

Багато фахівців в токсикології вважають, що потрібно взагалі відмовитися від використання пластику в мікрохвильовій печі і користуватися тільки скляним посудом.
 

- Одноразова пластиковий посуд у жодному разі не повинна використовуватися повторно, наприклад, пляшки з під води. Така пластмаса не створена для того, щоб піддаватися дії високих чи низьких температур або використовуватися багаторазово протягом тривалого періоду часу. Якщо такий посуд зберігатися у вас є в будинку, то краще відправити її у відро для сміття.
 

- Мийте пластмасовий посуд вручну, а не закладайте її в посудомийну машину. Далеко не всяка пластмаса призначена для цього: на ній повинна бути спеціальна етикетка. При митті в машині, вона знаходиться в контакті з миючими речовинами і гарячою водою тривалий час, так що краще цього уникнути.
 

- Намагайтеся не заморожувати їжу в пластиковому посуді. Робити це можна тільки в посуді для цього призначеної, так як це позначає її етикетка. Низька температура руйнує пластик, і кількість небезпечних хімічних речовин в їжі може збільшитися.
 

Фахівці в сімейній медицині вважають, що існуюча документально підтверджених фактів про небезпеку використання пластмасових контейнерів для зберігання та приготування харчових продуктів більш ніж достатньо, щоб починати діяти з метою попередження проблем зі здоров'ям.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка