You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Чи треба сповивати немовля?

Статті | Педіатрія | Чи треба сповивати немовля?

Новонароджені не вміють координувати руху, різко смикають ручками і ніжками. Ці специфічні руху називають «підкиданнями». Дитина під час "підкидань" лякаєтьсяпри всякому русі своїх рук і ніг і заспокоюється, якщо його притиснути до теплого тіла дорослого або хоча б притримати бовтаються ручки або ніжки своєю рукою.

Для успішного розвитку дотику дитини, необхідно, щоб руки і ноги малюка постійно натикалися на різні поверхні, що знаходяться близько до його тіла, поки він ще не встиг «скинути» і злякатися. Стимулами для розвитку дотику дитини єабсолютно все, до чого він може доторкнутися: пелюшка, одяг, тіло дорослої людини, власне тіло і т. д. Чим різноманітніше стимули і чим частіше вони впливають на малюка, тим активніше йде розвиток його дотику.

Вільне сповивання

Якщо новонароджений змушенийякийсь час знаходитися без мами, особливо під час сну, то найкращим способом уберегти його від "підкидань" є звичайна пелюшка. Як тільки малюка сповивають, надавши йому внутрішньоутробну позу, він тут же заспокоюється. Вільне сповивання дозволяє дитині здійснювати рухи руками і ногами.

Чим менше одягу під пелюшкою, тим краще розвивається дотик, бо дитина наштовхується ручками і ніжками не тільки на пелюшку, але і на власне тіло.

Вільно сповитий дитина має можливість підтягти ручки до особи, знайти свій ротик, як він і робив внутрішньоутробно, смоктати палець або кулачок, базікати ногами, і ін Поступово дитина звикає до своїх рук і координує їх рухи упевненіше. Це відбувається приблизно до 10-30 дня, і з цього часу малюки перестають будити себе різкими рухами. Однак частина дітей зберігають «підкидання» до 3-6-ти місячного віку і потребують більш тривалому сповивання.

Тугое сповивання

Раніше туге сповивання застосовували для виходжування недоношених дітей. Зараз ви навряд чи зустрінете жінку, яка вміє туго сповивати дитину з використанням сповивачів.

Зараз найчастіше під «тугим» розуміють більш щільне сповивання з випрямленням рук і ніг дитини. Саме так сповивали дітей в російських пологових будинках і яслах років 20-30 тому. Звичайно, таке сповивання сприяє спокійнішій поведінці під час "підкидань", але воно ж провокує більш бурхливі реакції у прокидається дитини.

Безумовно, таке звернення ніяк не стимулює розвиток дотику. Поради «грамотних» бабусь «щоб ніжки були рівними» або «щоб спав спокійніше» не можуть служити виправданням для такого насильства. Більш того, бездумне використання тугого сповивання уповільнює розвиток основних рухів руками, дитина звикає до своїх ручок тільки до 6 місяців і може навіть в 7-8 місяців будити себе різкими рухами.

Відсутність сповивання

Помічено, що діти, яких містять зовсім без пелюшки і залишають довго лежати, розмахуючи руками і ногами, згодом набагато повільніше пристосовуються до своїх рук, ніж ті, кого знайомили з ручками поступово.

Дитина стає більш неспокійним, йому складніше заснути, а, заснувши, він легко будить себе руками.

Коли малюк виріс із пелюшок? 
Вік для припинення сповивання кожної дитини різний, одні благополучно прощаються з пелюшкою в 10 днів, інші - в шість місяців. Критерієм тривалості сповивання може бути наявність або відсутність "підкидань". Якщо дитина скидається - пелюшка на час сну йому ще потрібна, спить спокійно - необхідності немає.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка