You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Хвороби від частого миття тіла

Статті | Хвороби та лікування | Хвороби від частого миття тіла

Медицині добре відомий той факт, що приймати душ більше одного разу на добу або користуватися дуже агресивним милом або гелем, які змінюють нормальну кислотність шкіри, може привести до розвитку шкірних захворювань.Експерти в косметології не рекомендують користуватися гелями і милом, у яких рН вище, ніж 55. Вони пошкоджують шкіру, приводячи в непридатність її гідроліпідний шар.
 

Звичка приймати душ поза всяким сумнівом міцно увійшла в наше життя, щоб остаточно прокинутися вранці або, навпаки, розслабитися ввечері, та й простонасолодитися очищує дією води. Зазвичай на це витрачається від 5 до 10 хвилин, при цьому. використовуються гелі, мило і губка. Правила особистої гігієни, звичка до чистоти і тілесного комфорту - ось причини які відправляють нас під душ. Де ж знаходиться межа між гігієною і «сверхгігіеной»? І що відбувається, якщо в цьому перестаратися? Чи є в цьому який-небудь ризик для здоров'я? Фахівці в сімейній медицині та дерматології дадуть відповідь на цепитання ствердно. Часте миття тіла і /або використання для цього неадекватних продуктів може принести значної шкоди нашій шкірі.
 

Шкіра - це найбільший орган в тілі людини, найбільш великий. Крім того - це перший бар'єр, що захищає нас від шкідливих мікроорганізмів, що мешкають у зовнішньому середовищі, і контактів з різними предметами і можливих пошкоджень.
 

Одним з компонентів шкіри є її поверхневий гідроліпідний шар - своєрідне «манто». Воно складається з жирів, води та інших елементів, які допомагають утримати в шкірі воду. Для виконання своїх функцій шкіра повинна бути добре гідратованих. Дорогі читачі, якщо Ви читаєте цю статтю не на сайті Посольства медицини, то вона запозичена там неправомірно. Гідроліпідний шар захищає її натуральним способом, але про це мало хто знає, і часто він не має необхідного і належного догляду.
 

На поверхні шкіри в нормальному стані підтримується майже постійна кислотність з рН близько 55. Це як раз те, що не дозволяє мікробам, бактерій, вірусів та інших мікроорганізмів легко проникати в шкіру і розвиватися в ній. Людині дуже важливо не порушувати цю природну кислотність шкіри. Коли це відбувається, шкіра стає беззахисною перед зовнішніми впливами мікробними, і це - зовсім не перебільшення або рідкісний випадок.
 

Звичка приймати душ декілька разів на день або користуватися для миття тіла дуже лужними гелями винна в истончении нашого захисного «манто» і розвитку патологічних процесів в шкірі, про що добре знають фахівці в сімейній медицині.
 

За уявленнями дерматології та косметології, наша шкіра готова витримати тільки один душ на день. Якщо це робиться частіше і не просто водою без мила, то розвивається зайва сухість і пошкодження шкіри, які супроводжуються
виникненням шкірних захворювань: з'являються хвороби, викликані надмірною гігієною.
 

Перш за все, для таких ситуацій характерно поява атопічного дерматиту та екземи. Це відбувається у 10% населення, з них - найчастіше у дітей. Коли виникає це захворювання, вже не існує гідроліпідної захисту шкіри, і вона інтенсивно втрачає воду, що призводить до надзвичайної сухості шкірних покривів. Результатом цього є поява свербежу, поколювання, розчісування шкіри, її почервоніння в осередках запалення. Хвороба має хронічний характер, покращуючи свою течію при прийомі лікарських препаратів і лікарського втручання.
 

Інша проблема, яка часто виникає з за втрати нормальної кислотності шкіри - це її поразка інфекціями. Шкіра стає жертвою атаки самих різних інфекційних збудників.
 

Прикладом цьому може служити різнокольоровий лишай, що з'являється білими плямами і порушенням пігментації на шкірі спини і рук.


Шкіра з порушеним гідроліпідний шаром стає більш чутливою і в ній виникають часті алергічні реакції. Зазвичай в цьому випадку алергія виникає на компоненти гелів і мив. Іноді атопічний дерматит і лишай поєднуються. Типовою причиною виникнення такого позбавляючи є звичка користуватися басейнами, які напхані хлором, пошкоджуючим гідроліпідний шар і робить шкіру беззахисною перед інфекціями.
 

Щоб уникнути цього подібних захворювань, не рекомендується приймати душ більше одного разу на день.При цьому слід користуватися для миття тіла м'якими гелями і милом, з рН не більше 55 і, бажано, щоб вони були на основі рослинних олій.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка