You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Плавання для малюків

Статті | Педіатрія | Плавання для малюків

Широко відомо, що вода робить позитивний вплив на організм дитини. І якщо Ви хочете, щоб малюк освоював водний простір з самих перших місяців життя, то доведеться немало попрацювати. У цій статті - декілька порад батькам.

Чим корисне плавання?
Заняття у воді ведуть до вдосконалення органів дихання і кровообігу, знімається навантаження на хребет і виробляється правильна постава. Активні рухи у воді зміцнюють кістки та м'язи, попереджають розвиток плоскостопості.
Вода дратує численні рецептори нервових закінчень, які розташовуються на шкірі - це сприяє зміцненню рухових і психічних реакцій. Міцніше стає сон, покращується апетит і підвищується загальний тонус організму.
Діти, які постійно займаються плаванням, рідше схильні до простудних захворювань, адже знаходження у воді сприяє загартуванню організму.

Однак заняття з маленькою дитиною абсолютно відрізняються від підготовки дорослих спортсменів-плавців, і тому якщо Ви вирішили навчити малюка плавати, від Вас буде потрібно терпіння, праця і гарний настрій. Зазвичай батьки, які самі займалися плаванням, позитивно налаштовані на водні «процедури», і від цього їх успіхи збільшуються в кілька разів.

Коли можна починати заняття?

Вважається, що починати заняття можна через 2-3 тижні після народження, коли заживе пупкова ранка. В цей час у дітей ще зберігаєтьсярефлекторна затримка дихання при попаданні води на обличчя. Але з часом вона зникає, тому водні процедури в домашніх умовах краще починати, коли маля досягне місячного віку. Дев'ять місяців до народження малюк плавав в навколоплідної рідини, тому може з радістю сприйняти і ванну. А заняття в басейні практикуються в дитячих поліклініках з двох-трьох-місячного віку, після того, як дитина вже придбав початкові навички знаходження у воді.

Набір дітей у групи відбувається з дозволу дільничного педіатра за показаннями здоров'я. Протипоказаннями до занять можуть бути серйозні проблеми, такі як мокнучий дерматит, дитячий параліч, епілепсія та серцеві захворювання. У будь-якому випадку, навіть якщо ви вирішили займатися з дитиною у ванній, необхідна консультація лікаря-педіатра або інших фахівців.

Необхідні умови для занять з малюком:
• Заняття краще проводити у великій ванні - в маленькій ванні для купання маляті буде затісно. Перед заняттями ванну потрібно продезінфікувати.

• Вам знадобиться термометри, щоб постійно стежити за температурою води і повітря в приміщенні.

Температура води на перших заняттях повинна становити 37С, і кожні два тижні рекомендується знижувати температуру води на півградуса, щоб з'явився ефект, що гартує, до 32С.

Температура повітря у ванній кімнаті не повинна сильно відрізнятися від температури в інших кімнатах і складати 20-22С. Тому двері у ванну кімнату при заняттях повинна бути повністю відкрита, щоб не створювати ефект «лазні».

• Вам знадобляться годинник з секундоміром, щоб стежити за тривалістю занять.

Час одного сеансу на першому місяці навчання визначається вагою малюка при народженні: 5 -10 хвилин при початковому вазі 25 -3 кг. Кожен місяць час збільшується на 3 хвилини, поступово досягаючи 40-45 хвилин.

Зручніше проводити заняття в денні години, тому що вони роблять тонізуючий ефект, і при плаванні у вечірній час, можепорушитися нічний сон малюка.

Оптимальний час для занять - 40 хвилин після їжі.

• Після занять крихітці потрібно підкріпитися. Тому мамине молоко буде просто незамінне для відновлення сил.

•Після плавання добре просушіть вуха дитини. Для цього використовуйте ватяні кульки, якими потрібно осушити вушні раковини, вода повинна вбратися в вату.

• Малюк звикає до навантаження поступово, тому розклад занять краще побудувати так, щоб у дитини були «вихідні».

Найбільш зручно займатися три рази в тиждень -орієнтуйтеся на самопочуття дитини і свою особисту зайнятість. Для зручності можна завести спеціальний щоденник, де Ви будете відзначати дні занять, їх тривалість, температуру води і повітря, а так само виконані вправи.

І, нарешті, найголовніше:
Займатися з дитиною потрібно тоді, коли в нього гарний настрій, він ситий, не хоче спати, йому нічого не заважає. Заняття плаванням бажано перетворити на захоплюючу гру, яка буде приносити задоволення і Вам, і дитині. Ні в якому разі не починайте заняття, якщо дитина себе неважливо почуває або чимось засмучений. В іншому випадку, у нього може виробитися стійка неприязнь до води.

Кілька вправ для малюка:
Вправа 1.
Правою рукою підтримуємо дитини за спинку, лівою рукою - за груди. Можна підтримати за пахви. На перших заняттях - особа малюка звернено до мами.

Малюк стоїть у воді 15 секунд.

Вправа 2.
З вихідного положення, «ведемо» малюка обличчям вперед вздовж ванною. При цьому дитина обов'язково рухає ніжками, імітуючи ходіння.

Потім повторюємо першу вправу.

Вправа 3.
Підтримуємомалюка за підборіддя правою рукою. Середній палець ніжно стосується шиї, а вказівний - знаходиться над водою. Ліва рука мами - внизу животика.

У цій позиції імітуємо плавання. Виконуємо «вісімки» з поворотами - починаючи від правої стінки ванни, робимо розворот біля лівої стінки, пливемо вправо - робимо розворот.

Для початку можна виконати вправу два, а потім три рази.

Вправа 4.
«Пірнання». На першому етапі Вам належить зображати імітацію занурення. З вихідного положення лежачи на грудях, коли права рука мами знаходиться на підборідді, лівою рукою поливаємо особа малюка від перенісся. Починаючи з декількох бризок, стежте, щоб вода не потрапляла в очі і рот малюка. Кількість води потрібно поступово збільшувати.

В подальшому, коли малюк освоїть водний простір, цю процедуру замінюють плавним зануренням нижньої частини обличчя дитини у воду на 12 або 3 але не більше 4 секунд!

Після пірнання знову пливемо на грудях «вісімками» (упр.3), а потім відпочиваємо - стоїмо в воді 15 секунд (упр.1)

Рада батькам: обов'язково супроводжуйте заняття промовою! Нехай малюк навчиться розуміти слова: «стій», «йди», «пливи», «пірнай», «штовхайся». Точні терміни закріплюють рухові навички дитини.

Вправа 5.
Права рука мами притримує малюка за потилицю, ліва за попку.

Здійснюємо прямолінійні рухи, імітуючи плавання на спині. Чергуючи плавання головою вперед і вперед ніжками. При цьому, на перших етапах, потрібно виключити попадання води на обличчя дитини.

Після цього знову відпочиваємо - 15 секунд (упр.1)

Вправа 7.
Пропливаємо довжину ванни «челночком» на грудях або на спині, при цьому малюк відштовхується ніжками від стінки ванни. І відпочиваємо 15 секунд (упр.1)

Вправа 6.
Початкове положення «стоячи», підтримуємо малюка за груди і попку або за пахви.
Малюк згинає і випрямляє ніжки, імітуючи присідання.Ніколи не залишайте маленької дитини у воді без нагляду!

Для початківців плавати малюків заняття можна обмежити виконанням перших чотирьох вправ в даній послідовності 1-2-3 рази, дуже поступово збільшуючи навантаження. Слідкуйте за тривалістю заняття!

Вибираючи режим, краще всього проконсультуйтеся з методистом або тренером з плавання. Вони зможуть підібрати індивідуальний план занять з Вашим малюком.
 


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка