You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Здрастуй, школа! Здрастуй, застуда?

Статті | Педіатрія | Здрастуй, школа! Здрастуй, застуда?

Ось і настав 1 вересня, а значить, знову діти йдуть в дитячий садок або школу, де безсумнівно будуть частіше спілкуватися з однолітками і частіше хворіти застудами (респіраторні інфекції, як це називають лікарі).
 

Причому, якщо Жовтень визначено часом сезонних застуд, а листопад-грудень -періодом спалахів грипу, то вересень на перший погляд здається нешкідливим - явних причин для зростання захворюваності немає.
Але факт залишається фактом - у вересні діти теж хворіють. Досить захворіти одному дитини в класі або групі, як вірус миттєво починає поширюватися по дитячому закладу. Принцип «слабкої ланки» в дії, і ось уже в класі сидять двадцять чоловік замість тридцяти. Але ж якби батьки вчасно взяли профілактичні заходи, то діти хворіли б рідше і не були настільки сприйнятливі до вірусів.
 

Вважається, що за літо багато дітей набувають запас здоров'я і стійкості до вірусної інфекції.
Щасливчики, які прожили літо на дачі, в умовах ізоляції від великого міста з його вірусами і забрудненням, «відвикли» від контактів з інфекцією. З поверненням в дитячий колектив їх чекає різке збільшення контактів з вірусами і бактеріями - дитячий колектив можна порівняти з колектором, що збирає простудні захворювання. Якийсь час дитина протримається на літньому запасі здоров'я, але вже до кінця жовтня - початку листопада він «втомлюється» і з'являється ризик підхопити застуду чи грип. Захищатися і зміцнювати імунну систему малюка потрібно відразу, ще до початку регулярних контактів зі чмихають носом людством. - Як?
 

Загартовування
 

Тепла пора року - гарний початок для того, щоб підвищити стійкість дитячого організму до перепадів температури. Проконсультуйтеся з лікарем і складіть схему загартовування. Є різні технології, виберіть свою і обов'язково загартовуйтесь разом з дитиною. Здорові звички прищеплюються тільки в сімейному режимі. Спробуйте посадити маму на дієту, коли всі інші їдять смачні тортики!
 

Фізичні навантаження
 

Зарядка, регулярні заняття спортом, плавання, масаж - всі ці заходи допомагають дитині стати міцнішими і витривалішими. А лікувальна фізкультура - це відмінна профілактика респіраторних захворювань! Напрямок на заняття можна отримати у лікаря-фізіотерапевта або педіатра. Спеціаліст з лікувальної фізкультури навчить дитину вправам, поліпшує кровообіг органів дихання. А саме носоглотка - це основна мішень респіраторних вірусів! Якщо робити вправи при перших ознаках нездужання - біль в горлі і закладеність носа відступають. Курс занять складається з 10 зустрічей, після яких і ваша дитина, і ви будете володіти дуже ефективними способами боротьби із застудою.
 

Засоби для зміцнення імунітету
 

Загартовування і фізичні навантаження - ефективні профілактичні заходи, що зміцнюють весь організм в цілому. Крім них існують засоби, спрямовані прицільно на зміцнення імунітету, адже саме тут розгортається основна боротьба з будь-якою інфекцією. Мова йде про иммуномодулятора - препаратах, які керують імунітетом.
 

Список ліків, що володіють імуномодулюючою дією, великий, але багато з них створені для дорослих з їх дорослими проблемами. Дітям же можна рекомендувати засіб, створений спеціально для маленьких людей - Анаферон дитячий. Його дають малюкам, починаючи з місячного віку.
 

Для профілактики вірусної інфекції достатньо однієї таблетки на день. Зауважимо, цю таблетку не потрібно ковтати, запиваючи водою - її можна розсмоктувати. Лікування перетворюється на гру, і мамам навіть не доведеться змушувати дитину прийняти таблетку!
Тривалість профілактики в середньому триває 2-3 тижні. В окремих випадках цей строк може бути продовжений до 3-х місяців. Це обгрунтовано, якщо дитина ослаблена, а спалах захворюваності ще не пішла на спад.
Часто хворіють діти заслуговують на окрему згадку - в цьому випадку краще звернутися до лікаря, який допоможе виявити причину частих простуд і вибрати тактику лікування.
 

І нехай цей навчальний рік пройде без хвороб!


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка