You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Спорт для дітей

Статті | Педіатрія | Спорт для дітей

Отже, ви вирішили, що Вашій дитині потрібно займатися спортом. Правильно, тому що рух дітям необхідно, а спорт - це і є рух. Але тут постає питання: яка секція більше підійде саме вашій дитині?
 
 
Щоб вам було легшезорієнтуватися в цьому питанні, розберемося в особливостях найбільш популярних видів спорту.

 

Айкідо

Айкідо це найбільш гармонійний вид східних єдиноборств з усіх, широко представлених в Росії. Даний вид спорту розвиває не тільки тіло, а й вчить гармонійним стосункам в повсякденному житті.

Основний принцип айкідо - це використання сил противника проти нього самого. Навіть людина, що не володіє величезним ростом і силою, може захистити себе від нападу.

З іншого боку - це не агресивний вид спорту, тому що всі прийоми спрямовані на захист, а не на напад на противника.

Діти, які займаються цим видомспорту, в перші півроку значно рідше хворіють на простудні захворювання. Так як заняття проводяться босоніж, діти природнім чином гартуються і отримують масаж біологічно активних точок, у великій кількості розташованих на підошвах ніг.

В айкідо велику увагу приділяється "правильним падінням", це дозволяє дітям уникнути травм у повсякденному житті при бігу і грі.

У якому віці краще починати заняття айкідо? 
Кіссемару Уесіба: Можна починати тренуватися у віці 7-8 років, але в ідеалі серйозні тренування повинні починатися років в 15-16. Якщо говорити профізичних особливостях, в цьому віці організм стає сильнішою і кістки міцнішими. Крім того, айкідо має безліч духовних аспектів (як, звичайно, й інші форми будо), і в цьому віці людина починає формувати картину світу і усвідомлювати природу будо. Так що, в цілому, я б сказав, що 15 або 16 років - хороший вік для того, щоб почати вивчення айкідо.

Карате

Система карате базується на прийомах блокування або попередження атаки супротивника й прийому контратаки ударами кулаком або ногами. Основна техніка розділяється на чотири групи: блокування, удари руками, удари ногами інапад. Але в бою карате потрібні ще сила, швидкість, координація, ритм і правильне дихання.

Займатися карате можна починати від семи років і старше. Раніше просто немає сенсу. Необхідно, щоб дитина займалася карате усвідомлено. Майстерність вимагає терпіння, самодисципліни і зосередженості. Традиційне викладання карате-до має философический аспект, поряд з миролюбними цінностями. Це мистецтво,вимагає перемогу, насамперед над самим собою, з метою пізнати себе в дії. Воно являє собою образ життя в рамках процесу саморозвитку. Карате створює безцінну виховне середовище, значення якої не можна сьогодні переоцінити.

Важливо: У даному виді спорту багато різких рухів, поворотів, стрибків - це протипоказано при будь-якихформах сколіозу та інших захворюваннях хребта.

 

Плавання

Плавання, мабуть, найпоширеніший і корисний вид спорту. Недарма лікарі рекомендують навчати дітей плаванню прямо з народження. Немовлятам з недорозвиненням опорно-рухового апарату, вродженими кривошия, рахітом, гіпотрофією плавання просто необхідно. Починатинавчання можна вже з 2-3-х тижневого віку (але не пізніше 3 місяців). Після 3 місяців ці рефлекси згасають. Наступний період навчання може починатися після 4 років, коли дитина вже може свідомо виконувати інструкції тренера.

Плавання не гальмує ріст дитини, оскільки навантаження в воді розподіляється рівномірно по всьому тілу. Цим запливи в басейні вигідно відрізняються від тенісу (страждає плечовий пояс)або фігурного катання (перевантажуються гомілковостопні суглоби і м'язи гомілки).

Заняття плаванням зміцнюють нервову систему і допомагають правильному формуванню кістково-м'язової системи, покращують дихання і кровообіг. Особливо корисне плавання дітям зі сколіозом, деформацією грудної клітини, короткозорістю, цукровим діабетом, гастритом, ожирінням, легкою формою бронхіальної астми.

Футбол, хокей, баскетбол, волейбол, теніс 

У футболі розвиваються м'язи ніг і тазового поясу, виховуються вольові якості.
У баскетболі вдосконалюється робота зорового, рухового і вестибулярного аналізаторів, підвищуються функціональні можливості дихальної та серцево-судинної систем, поліпшується координація рухів.

У волейболі розвиваються швидкість і точність реакцій, спритність, окомір, покращується постава. У хокеї зміцнюються серцево-судинна, дихальна і нервова системи, опорно-руховий апарат. Рекомендуються при захворюваннях обміну речовин, остеохондрозі в початкових стадіях.

Теніс розвиває координацію, покращує дихальну систему, корисний при остеохондрозі ізахворюваннях обміну речовин.

Важливо: Строго не допускаються в дані спортивні секції діти з нестабільністю шийних хребців (нестійкістю, легкої їх смещаемостью при виконанні будь-яких різких рухів), плоскостопістю, виразковою хворобою, астмою. Перед тим як віддати дитину в секцію великого тенісу, необхідно проконсультуватися у ревматолога.

Лижний спорт, фігурне катання, хокей

Ходьба на лижах і катання на ковзанах корисні для розвитку опорно-рухового апарату, серцево-судинної і дихальної систем, підвищують працездатність і витривалість. Лижі й ковзани особливо рекомендовані дітям зі сколіозом. При наявності плоскостопості рекомендовані лижі.

Протипоказання: Неспецифічні захворювання легенів і плеври (бронхіальна астма тощо), короткозорість високого ступеня.

При виборі секції враховуйте особливості психіки дитини. Того, хто швидко стомлюється, перестаючи реагувати на подразник, залучайте до вибуховим видам спорту, наприклад, стрибків у висоту. Малюка важко розгойдати, зате потім не зупиниш? Його доля - марафон, де потрібні витривалість і працьовитість.

Перевірте дитини нашвидкість, координацію, гнучкість, вестибулярну стійкість, витривалість, силу й інші дані за допомогою нескладних тестів, що використовуються вчителями фізкультури.

 

Тест на швидкість реакції 
Попросіть дитину витягнути руку з відстовбурченою на 2-3 см великим пальцем. Прикладіть до його долоні 50-сантиметрову лінійку, направивши її нагору, щоб нульова позначкавиявилася рівно посередині між великим і вказівним пальцями. Відпустіть лінійку без попередження - нехай піймає!

Оцінка результатів. Якщо її підхопили на позначці понад 30 см - швидкість реакції низька. Для гравця важлива координація, тобто фізіологічна ланцюжок: око побачив - мозок проаналізував, віддав наказ м'язам, і ті скоротилися. Розраховувати, що повільна дитина буде добре грати в теніс, не доводиться. Та й інші ігрові види спорту - не його коник. Для спортивної гімнастики і фігурного катання ваше чадо також не створено. Зате з нього, можливо, вийде зразковий марафонець або чемпіон з біатлону.

Тест на координацію 
Нехай виконає лівою рукою рух вперед-назад, одночасно обертаючи правої справа наліво. 

Оцінка результатів. Якщо вийшло, значить у дитини хороша координація, яку можна довести до досконалості.

Тест на витривалість 
Відправте на пробіжку і засічіть відстань, яку юний спортсмен здолав за 6 хвилин.
Оцінка результатів. Дитина 6-7 років, пробіг 700 м або більше, має шанс стати видатним ковзанярем, лижником, бігуном - він дуже витривалий!

І, наостанок, трохи статистики:

Хіт-парад хвороб школярів:

1-е місце - захворювання опорно-рухового апарату.

2-е місце - органів травлення.

3-є місце - око.

4-е місце - дихальної системи.

5-е місце - обміну речовин.

За даними останнього дитячої диспансеризації:

34% дітей практично здорові.

50% - мають ризик розвитку в недалекому майбутньому різних захворювань.

16% - вже мають хронічні хвороби.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка