You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Заразливе позіхання

Статті | Емоційність та сон | Заразливе позіхання

До теперішнього часу вважалося, що людині від народження властиво позіхати, якщо поряд з ним хто-то теж заразливо позіхає. Якщо хтось позіхне поруч, позіхне і Ви? І зарегоче, і заплачете слідом за ким-то? Про механізми такого «зараження» розповідають тут експерти психології Посольства медицини.
 

Більшість дорослих людей, немов під впливом якогось вірусу, здатне заражатися позіханням, плачем, сміхом під впливом знаходиться поруч з ним людини. Якщо хтось позіхне поруч, позіхне і Ви? І зарегоче, і заплачете слідом за ким-то? Майже напевно, так. На якому етапі розвитку у людини з'являється здатність до такої реакції і що вона означає?

За даними нового дослідження, проведеного фахівцями Університету Коннектикуту (США) і опублікованим в останньому випуску «Child Development», цей поведінковий феномен з'являється тільки після 4 років розвитку дитини, і не раніше. Завдяки експериментам цієї наукової групи стало відомо, що він досить рідкісний і у дітей з аутизмом. Раніше вважалося, що ця заразливість була властива дітям вже на першому році життя.
 

У психології давно було відомо, що наприклад, маленькі діти, що перебувають в лікарні у сусідніх ліжечках, дружно починають плакати, якщо заплаче одна дитина. В експериментах, якщо хто-то позіхає поряд, то позіханням, «заражаються» 40-60% дорослих людей. Завдяки новітнім дослідженням з ультразвуком, стало ясно, що діти позіхають ще в утробі матері в останньому триместрі вагітності. Тим не менш, загадка заразливості позіхання продовжує залишатися загадкою.

Американські вчені проаналізували поведінку 120 здорових дітей віком 1-6 років. В експерименті взяли участь ще 28 дітей віком 6 -15 років з синдромом аутизму.
В ході цієї роботи, вчені читали дітям казки, позіхаючи при цьому.
 

Виявилося, що більшість дітей не заражаються позіханням, поки їм не виповнилося чотири роки. Менш схильні до заразливому позіхання виявилися діти з аутизмом. Дорогі читачі, якщо ви читаєте цю статтю не на сайті Посольства медицини, то вона запозичена там неправомірно.
 

Завдяки цим фактам, американські фахівці в психології зробили висновок про те, що протягом перших років життя у дитини повільно розвивається емпатія - чутливість і розуміння емоційного стану інших людей.
 

Тому що зараження емоціями і поведінкою можливо тільки при її наявності. Діти, які страждають аутизмом, не помічають емоційних сигналів, які об'єднують їх іншими людьми.
 

Ці форми заразливого поведінки можуть бути ознакою емоційної легкості в контактах між людьми. Також як і плач і сміх, що виникає у людини, коли поруч сміються або плачуть, позіхання може бути індикатором його чутливості до емоційного стану інших людей, так званої емпатії. А відсутність такої поведінки може служити сигналом наявних проблем у розвитку дитини.
 

Дані цього дослідження, на думку експертів у психології Посольства медицини, можуть вже зараз бути корисними в роботі педагогів, лікарів психологів і, безумовно, допомогти батькам краще зрозуміти свою дитину.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка