You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Як можна спланувати стать майбутньої дитини?

Статті | Вагітність та пологи | Як можна спланувати стать майбутньої дитини?

Ви вирішили завести дитину, уявляєте, яким він буде, на кого буде схожий. Усіх батьків хвилює лише одне питання: хто ж у них народиться, хлопчик чи дівчинка. Чи можливо «замовити» стать дитини?

З одної сторони, коли ви говорите, що вам байдуже якої статі буде дитина, то це насправді  не так. Адже, вважають психологи, ви все одно в підсвідомості уявляєте майбутнє маля і наділяєте його певною статтю.

А з іншої сторони, бажання батьків мати дитину тієї або іншої статі – не просто звичайний каприз, а наслідок дії величезної кількості психологічних факторів, про які ми не здогадуємося.

Стосовно даного питання думки професійних психологів дуже розходяться.

Одні прийшли до висновку, що жінки, які в дитинстві перебували під сильним впливом матері і не змогли реалізуватися як особистості, бояться пологів, вважають, що життя жінки важке і складне. Такі жінки мріють про хлопчика, вважаючи, що життя чоловіка набагато простіше. І хочуть втілити свої нереалізовані мрії за допомогою сина. Про дівчинку мріють жінки, які самі прив'язані до сім'ї, у яких були душевні стосунки з матір'ю, сповнені довіри та порозуміння. Інші думають навпаки, що сильні вольові незалежні жінки, які впевнені в собі і мають чітку життєву позицію хочуть хлопчика.

Чоловіки ж бачать в дівчинці ідеальну жінку, яка буде їх любити, ніколи не зрадить, буде від них залежати і опратись, а вони про неї піклуватимуться. Чоловіки наділяють дочок тими якостями, які їм подобаються в жінках більш за все. Ну а про хлопчика, зрозуміло, мріє кожен чоловік. Адже хлопчик - продовження роду, сила. Тільки синові можна передати всі свої знання вміння.


За статистико, в природі існує дуже точна рівновага, як не крути. Хлопчиків народжується дещо більше, ніж дівчаток, але вони є більш схильними до ряду захворювань, порівняно з дівчатками. Це пояснюється тим, що у всіх соматичних клітина тіла є подвійний набір хромосом, тобто кожен ген має свою копію. Пара статевих хромосом у дівчаток теж однакова – це ХХ, а от у хлопчиків вони різні – ХУ. Таким чином, якщо у дівчинки в одній з Х-хромосом виявляється дефект, то в більшості випадків він компенсується другою нормальною Х-хромосомою. Якщо ж у хлопчиків один з генів Х- чи У-хромосоми пошкоджений, то аналога, який би міг компенсувати недолік нема. До підліткового віку кількість хлопчиків і дівчаток зрівнюється, а як показує статистика, до старості доживає більше жінок, ніж чоловіків.

Після проведення низки опитувань та консультації з лікарами-психологами, акушер-гінекологами та сімейними лікарями стало зрозуміло, що при народженні першої дитини кількість пар, які хочуть дитину певної статі приблизно однакова. Більшість пар звертає увагу на стать другої, а особливо третьої дитини і бажають народити маля протилежної стаді до свого первістка. Також доцільно планувати стать дитини, коли у сім’ї були випадки вроджених генетичних патологіїй, зчеплених з певною статтю і прогноз медико-генетичної консультації для такої дитини негативний.

У більшості випадків подружжя має шанси на народження, як хлопчиків, так і дівчаток. Однак іноді жінці не відразу вдається народити дитину бажаної статі. Бувають окремі випадки, коли вагітності (як спонтанні, так і заплановані) закінчувалися невдало, причому неодноразово. Тобто, наприклад, дівчаток жінка виношує і народжує нормально, а як тільки відбувається зачаття хлопчиком, так трапляється викидень. Часом самі батьки опускають руки. Однак у цих особливих випадках індивідуальна робота з жінкою чи подружжям дає позитивні результати і дозволяє успішно знайти і подолати психологічні перешкоди до народження дитини певної статі.


Проте, існує і другий бік медалі… Висловлюються судження про непотрібність і навіть шкідливість планування статі дитини. Так, існує думка, що коли  всі кинуться "замовляти" стать майбутнього малюка порушиться природне співвідношення статей. Існує ряд розвинутих країн (Австрія, Німеччина, Швейцарія), де заборонено медичне втручання та маніпуляції, направлені на вибір статі дитини, за винятком медичних показів. Крім того 100% гарантії дає тільки ЕКЗ – екстракорпоральне запліднення. Суть його полягає в тому, що сперму чоловіка сортують на сперматозоїди з Х- та У-хромосомою окремо і штучно запліднюють яйцеклітину жінки відповідним сперматозоїдом. Такі маніпуляції категорично не допускаються більшістю релігійних віросповідань, не тільки християнами, але і мусульманами та представниками східних релігій, мотивуючи це тим, що людина переймає на себе функції Бога. Але існує ряд медичних застережень не на користь ЕКЗ, які ґрунтуються на тому, що під час природного запліднення виділяється сила-силенна біоактивних речовин (наприклад гормонів, нейромедіаторів). Саме такий коктейль і створює ідеальні умови для успішного запліднення і найкращим чином ! готує ендотелій фаллопієвих труб та матки до закріплення зародка, що є одним з основних факторів успішного виношування вагітності. Змоделювати в умовах лікарні такий процес є надзвичайно важко, не говорячи вже про те, що багато чого сучасній медицині залишається все ще невідомим… Не секркет ні для кого, що більшість спроб ЕКЗ закінчуються невдачою і треба справді добряче потрудитись, щоб досягнути бажаного результату. Крім того, під час ЕКЗ дуже велика ймовірність механічного пошкодження однієї, або і двох гамет, що призводить до розвитку суттєвих патологій плоду.

Є і психологічний аспект. Уявімо собі, що виходить з точністю до навпаки. У подібних випадках непланована народжуваність може супроводжуватися масою проблем. Це і проблеми психологічного плану  - дитина вже самим фактом свого народження не виправдала надій батьків і тоді дуже часта помилка -  виховання хлопчика "як дівчинки" і навпаки, що травмує психіку дитини і в майбутньому руйнує їй життя. Це і серйозні матеріальні проблеми в наших економічних умовах. Деякі подружжя не залишають безуспішних спроб народити дитину бажаної статі, незважаючи на очевидні матеріально-побутові труднощі.

Тому плануйте на здоров’я, але намагайтесь досягнути цього природнім шляхом і пам’ятайте, що дитина завжди повинна бути бажаною!!!

 

То чи можна заздалегідь спланувати стать дитини?

ТАК.

Методик з планування статі дитини існує величезна кількість, але жодна з них не дає 100% гарантії. Результати статистики та експериментів дуже суперечливі. Різні методи планування дають ймовірність народження дівчинки та хлопчика від 40% до 99,9%. Почнемо з того, що існує безліч міфів, науково і статистично нічим не обґрунтованих пов’язаних з тим, як спланувати дитину певної статі (китайські і японські гороскопи, астрологічні прогнози, вичислення дат народження батьків, теорія оновлення всієї крові в організмі…), які дуже легно можна знайти в інтернеті і які не будуть розглянуті в даній статті.

Виявляється, вчені знайшли, кілька методів планування статі майбутнього малюка, і це не міф, а науково доведені та перевірені факти.

Як вже було сказано вище, генетичний набір кожної соматичної клітини тіла є подвійний (диплоїдний). Він складає 23 пари хромосом, тобто 46. З них 22 пари хромосом (44 хромосоми) є аутосомами, які відповідають за формування і функціонування всіх систем організму, крім статі, а одна пара хромосом (2 хромооми) є статевими і саме ця пара хромосом визначає стать людини і розвиток її організму по чоловічому, або жіночому типу. У дівчаток – це дві Х-хромосоми  (ХХ), а у хлопчиків – одна Х-хромосома і одна У-хромосома (ХУ). Зародок утворюється внаслідок злиття статевих клітин гамет – жіночої  яйцеклітини і чоловічої – сперматозоїда. Якщо б набір цих клітин складав 46 хромосом, то новоутворена зигота була б тетраплоїлодна, з 92 хромосомами, що несумісно з життям. У зв’язку з цим, в процесі гаметогенезу (утворення і дозрівання статевих клітин) гамети втрачають по одному набору хромосом і стають гаплоїдами. Таким чином, кожна яйцеклітина є носієм 22 аутосом і однієї Х-хромосоми. Як відомо сперма складається із сперматозоїдів двох типів: "чоловічі" - андросперма 22 аутосоми і одна статева У-хромосома та "жіночі" – гінесперма -22 аутосоми і одна Х-хромосома.

Саме від того яким сперматозоїдом буде запліднена жіноча яйцеклітина залежить стать майбутньої дитини. Якщо Х-сперматозоїдом, то дівчинка (ХХ), а якщо У-сперматозоїдом – то хлопчик (ХУ). Таким чином, стать дитини визначається тільки в момент запліднення!


До речі, тут варто зробити ремарку. Всі розповіді про те, що їжте те-то і те-то, чи пийте те-то і те-то, чи думайте про те-то і те-то, чи робіть ще шось так-то і так-то в перші місяці вагітності і тоді у вас буде, наприклад, дівчинка – повна маячня. Подумайте самі, що коли у новоутвореній зиготі генотип XХ, то що би ви тільки не робили, не пили не їли і про що би не думали і як би себе не настроювали, то ще один Х у кожній клітині вже багатоклітинного зародка не перетвориться на У. Тому, краще не виснажуйте себе всякою непотрібною всячиною, а отримуйте задоволення від життя. Це точно піде тільки на користь вам і вашому малюку.

 

Реальні методи вибору статі майбутньої дитини, засновані на простих фізіологічних фактах:

 

"Чоловічі" сперматозоїди з У-хромосомою більш рухливі та легкі, оскільки У-хромосама набагато менша і лекша за Х, але вони менш живучі.

"Жіночі" сперматозоїди з Х-хромосомою - навпаки більш повільні та важкі, але і більш стійкі та витривалі.


З метою уникнення запліднення яйцеклітини багатьма сперматозоїдами, що привело б до повного хаосу в природі, функціонує один цікавий механізм. Відомо, запліднити яйцеклітину може тільки один сперматозоїд, який перший до неї дістанеться і зможе проникнути крізь оболонку яйцеклітини. Після цього структура клітинної мембрани новоутвореного зародка зразу міняє свою будову – а саме він стає непроникним для інших сперматозоїдів.

 

Сперматазоїди здатні жити в жіночих статевих шляхах до 3 - 4-х днів.


Зачаття може відбутися в момент просування яйцеклітини по фалопієвій трубі до матки, тобто відразу після овуляції і протягом наступних 3-х - 4-х днів.

 

Метод, запропонований Хезелом Честермен-Філліпсом та Дж.Мартіном Янгом

На основі цих фактів висуваються припущення: Якщо статевий акт відбувся до овуляції, то більше шансів дожити до запліднення мають "жіночі" сперматозоїди. А якщо статевий акт відбувся після овуляції, то "чоловічі" сперматозоїди мають більше шансів досягти яйцеклітини першими.

 

Якщо статевий акт відбувся менш ніж за добу до овуляції, то спритні Y-сперматозоїди першими опиняються біля мети. З вірогідністю до 78 відсотків можна стверджувати, що народиться хлопчик.

Якщо ж статевий акт відбувся за 25-36 годин до овуляції, то Y-сперматозоїди вмирають. У момент зачаття близько яйцеклітини залишаються переважно сперматозоїди з X-хромосомою. Тому й вірогідність зачаття дівчинки становить більше 71 відсотка.


Існує й таке пояснення цього "методу": в міру наближення дня овуляції середовище в піхві жінки стає більш лужним, що добре для Y-сперматозоїдів. А за 2-3 дні до овуляції, середовище в піхві має більш кислу реакцію, що сприяє виживанню більш витривалих Х-сперматозоїдів (а Y - серматозоїди цього не витримують і гинуть).


До речі, Дж.Мартін Янг не радить планувати дитини пізніше 24 годин після овуляції, це пояснюється старінням яйцеклітини і збільшенням імовірності викидня і вроджених дефектів. Найважливішою умовою для застосування цього методу є точне визначення моменту овуляції, що зробити досить проблематично (про це в попередній статті…)


Підрахунок днів менструального циклу

У Польщі так само була розроблена методика, за якою з великим відсотком точності (87 відсотків) подружні пари могли «запланувати» стать майбутньої дитини. Метод полягає в ретельному підрахунку днів менструального циклу (і по суті теж базується на визначенні періоду овуляції). Якщо статевий акт відбувся за 11-12 днів до початку менструації, то народиться хлопчик. Якщо за 13-14 днів - дівчинка.

 

Використання частоти статевих актів

Цей метод заснований на факті, що "чоловічі" сперматозоїди більш рухливі, їх більше (у кілька разів), але у них менший термін життя. У "жіночих" - навпаки. Саме на цьому заснований природний механізм регуляції чисельного співвідношення статей.

При частих заняттях сексом - на межі здібностей чоловіка або близько того - в еякуляті присутні і "чоловічі", і "жіночі" сперматозоїди в природній пропорції, але перші мають перевагу за рахунок більшої чисельності і рухливості .

При рідкісних заняттях сексом - раз на 1-2 тижні або рідше – відбувається свого роду застій (накопичення) сперми у якій підвищується концентрація "жіночих" сперматозоїдів за рахунок їх живучості.

 

Тому, часті статеві стосунки у період перед зачаттям дитини сприяють народженню хлопчика, а рідкісні – дівчинки. Метод, зрозуміло, імовірнісний, але ймовірність отримати шукане ~ 70-80%

 

Дотримання дієти

Пояснити механізм того, як дотримання дієти (збільшення надходження одних продуктів і зменшення іших в організм як чоловіка так і жінки) може вплинути на формування статі дитини – дуже важко.  Оскільки стать дитини визначається в момент зачаття, результат залежить, спрощено кажучи, від того, який сперматозоїд швидше "добіжить" до яйцеклітини і від проникності мембрани яйцеклітини до сперматозоїдів. Після статевого акту сперматозоїди потрапляють у жіночий організм, і від складу середовищ жіночого організму залежить їх подальша доля. Проте, це науково підтверджений факт, який все ж таки спостерегли французькі учені.

Вони стверджують, що

 

для народження хлопчика слід вживати продукти, які містять

більше калію та натрію,

м’яса та ковбасних виробів, жирів, соленого та маринадів, дріжджів,

риби всі сорти,

злакові: рис, манка,

картопля, гриби, артишоки, суха біла квасоля, сочевиця, сушений горох,

особливо банани, фініки, абрикоси, апельсини, персики, черешня,

чорнослив, сушені абрикоси, фініки, чорний шоколад. 

 

А для народження дівчинки

збагатити раціон кальцієм та магнієм, вживати хліб, млинці, вафлі, кондитерські вироби на молоці,

поласувати молоком та солодощами, печивом,

слід їсти з морепродуктів креветки, краби, ікру,

баклажани, буряк, морква, огірки, горошок, перець стручковий, цибулю,

горіхи - волоські, фундук, мигдаль, арахіс, какао, шоколад молочний,

 зелений салат, стручкова квасоля, зелені боби, сира капуста, крес-салат, кріп.

 

І це стосується дієти не лише для мами, але і для тата.

 
Хочеться застерегти жінок, бажаючих запланувати стать дитини за допомогою дієти. Не втратьте почуття міри !!! При дотриманні дієти протягом більше двох місяців у жінок частіше спостерігаються мимовільні викидні, ніж при непланованій вагітності. У ранні терміни вагітності відбувається закладка органів і систем організму, що росте, і дисбаланс харчових речовин, особливо різкий дефіцит тих чи інших речовин, може спричинити серйозні порушення формування зародка. Тому не рекомендується дотримуватися дієти довше ніж за місяць до зачаття, після зачаття дотримання дієти безглуздо і шкідливо для майбутньої дитини і перебігу вагітності.

 

Якщо ви мрієте про близнюків

Тут справа виглядає дещо по-іншому. Для початку непогано було б поцікавитися, чи були у вашому роду двійні. Якщо так, то ваші шанси стати батьками симпатичних близнят збільшуються на 50%. Науково доведено, що ген, який відповідає за появу близнят, зчеплений з Y-хромосомою і успадковується по чоловічій лінії. Цей ген має тенденцію накопичуватися і передаватися через покоління від діда до онука і т. д.

 

За тестом на вагітність можна визначити стать дитини на найбільш ранніх стадіях, коли ще не дає результатів УЗД.

У крові вагітної жінки присутній гормон – ХГ (хоріонічний гонадотропін), який на стрип-тесті дає другу червону смужку. Так от, вміст цього гормону у мам дівчаток буде вищий, ніж у мам хлопчиків. Чому в одних жінок друга смужка на тесті яскрава і чітка, а в інших бліденька, так що навіть деякі сумніваються в правильності тесту? А тому що власниці яскравої і чіткої другої смужки (точно такої, як і перша - контрольна) носять дівчинку, а володарки блідої смужки (блідіше на тон, а то й зовсім ледь помітної) - хлопчика. Отже, за допомогою звичайного тесту на вагітність можна з упевненістю визначити стать майбутньої дитини, але метод цей гарний тільки до 20 тижня вагітності, а далі не має сенсу, тому що рівень ХГ після 20 тижнів знижується і результат буде неправдивим.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка