You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Погода і здоровя

Статті | Здоров'я та краса | Погода і здоровя

 Погода - дуже важливий чинник, що впливає на наше самопочуття. На головні болі, зниження працездатності і слабкість при зміні погоди скаржаться багато. Чи можна ефективно цьому протистояти?Ученые стверджують, що встановлення нової погоди позначається на всіх органах нашого організму.

Адаптуючись до умов, що змінилися, він починає перебудовуватися, внаслідок чого в першу чергу міняється тонус судин, які намагаються зберегти кров′яний тиск на колишньому рівні.

Особливо залежні від капризів погоди люди з серцево-судинними захворюваннями. Самі уразливі - хворі з порушенням серцевого ритму, вегето-судинною дистонією, а також гіпертоніки і гіпотоніки. У дні з низьким атмосферним тиском кров′яний тиск у гіпотоніків падає ще нижче, що викликає напади слабкості, нервозності, сонливості.
Гіпертоніки ж страждають при підвищенні вологості повітря і наближенні фронту високого атмосферного тиску. Хворі вегетососудістой дистонією із-за особливостей судин взагалі реагують на будь-які коливання в природі.

Холодна і волога погода є ідеальною умовою для активізації вірусів грипу. Це пов′язано з тим, що при замерзанні судини носа звужуються, і віруси проникають на слизисту активніше. Крім того, в таку погоду чоловік частіше буває в приміщеннях і не прагне їх провітрювати, що також дає хороше середовище для скупчення і розповсюдження грипу і інших респіраторних захворювань.

Проте, при значних негативних температурах вірус гине.

При змінах погоди в осінньо-зимовий період для того, щоб не захворіти, потрібно дотримуватися декількох рекомендацій:

    Одягайтеся тепліше. До 30% тепла ми втрачаємо через голову, тому важливо також носити шапку.
    Уникайте натовпу. Переповнений транспорт і черги в магазинах сприяють перенесенню інфекції.
    При похолоданні відправляйтеся на повітря. При низьких температурах (від -20) віруси гинуть, тому в сильні холоди захворюваність ОРВІ знижується!

 Збагатите свій раціон. Для підвищення опірності організму восени і зимою, прийом мультивитаминов просто необхідний. Цинк допомагає справитися з інфекцією, щоденне споживання часнику знижує частоту простудних захворювань, а ехінацея - хороший засіб укріпити імунітет.
Спите більше. Недосипаніє робить нас більш уразливими для простуди. Настрій грає важливу роль: стрес ослабляє імунну систему.

Ведіть активний спосіб життя. Регулярне помірне фізичне навантаження підвищує в нашому організмі зміст кліток, що вбивають мікроорганізми і що перешкоджають проникненню вірусів. Оптимальний варіант навантажень - півгодинна прогулянка п’ять разів в тиждень.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка