You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Пиво в пластикових пляшках шкодить здоров’ю

Статті | Вплив вітамінів та продуктів харчування на організм людини | Пиво в пластикових пляшках шкодить здоров’ю

Експерти Союзу споживачів Російської Федерації в ході круглого столу Експерименти над упаковками для пива оголосили дані дослідження, які свідчать, що тара, у якій зберігається пиво, може негативно впливати на якість пива і його безпеку.

Заступник завідуючого кафедрою технології переробки неметалічних матеріалів Російського державного технологічного університету ім. К.Е. Ціолковського Ірина Мийченко повідомила, що саме пиво як харчовий продукт нешкідливий для людини, а небезпечною може бути упаковка й умови збереження цього напою. Якщо пиво довго зберігається в пластиковій пляшці (ПЕТ-упаковці), то ним можна й отруїтися.

Дослідження проводилися співробітниками центру незалежної споживчої експертизи Санкт-Петербурга. Досліджувалася здатність трьох видів тари - ПЕТ-упаковки, скляної пляшки й алюмінієвої банки - забезпечити збереження органолептичних і фізико-хімічних властивостей пива протягом терміну придатності (шести місяців).

"Зокрема, за 50-бальною системою оцінювалися прозорість, смак і аромат пива, а також його стійкість (утворення осаду і помутніння) і піноутворення. Для дослідження в звичайних магазинах було закуплено зразки продукції у вітчизняній тарі двох відомих російських виробників пива", - повідомила Мийченко.

У результаті аналізу з’ясувалося, що найкраще всі зазначені властивості пива зберігаються в алюмінієвій тарі, і гірше за все - у пластикових ємкостях.

"Після трьох місяців зберігання якість пива в ПЕТ- упаковці різко знижується. Зокрема, його органолептичні показники падають у 2,2 рази, фізико-хімічні - у 3,1 рази", - зазначила експерт. При цьому вказавши, що найкраще властивості пива зберігаються в банках завдяки герметичності упаковки, а скляні пляшки програють їм тільки через кришки, які з часом починають пропускати повітря.

У підсумку експерт додала, що з огляду на результати дослідження, випливає або обмежити термін придатності пива в пластиковій тарі, або поміщати на таких упаковках попередження, що продукт може бути шкідливий для здоров’я.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка