You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Помідоровий міф розвіяно

Американський Національний Інститут Досліджень Рака і Центр Досліджень Рака імені Фреда Хатчинсона (США) розвіяли популярний міф про те, що помідори, які до цього часу вважалися чудовим природним засобом, здатні запобігти захворюванню на рак простати, у реальності подібної дії не мають.

Такі результати дослідники отримали після проведення найбільш масштабного, на сьогодні, аналізу. У рамках даного проекту вивчалися історії хвороби 28 тис. чоловік. У більшості випадків, це були в цілому здорові літні білі чоловіки, що піддавалися дуже ретельному медичному обстеженню протягом декількох років підряд.

Як відомо, помідори вважаються гарним продуктом для запобігання онкологічним захворюванням, оскільки вони містять велику кількість лікопена (сильний антиоксидант). Але отримані аналізи показали, що ті чоловіки, у яких у крові виявляли значну кількість лікопена, занедужували на рак передміхурової залози також часто, як і ті, у кого вміст лікопена був дуже низьким. Отже, учені зробили висновок, що цей антиоксидант не здатний запобігти раку простати.

Також учені зробили ще один важливий висновок - люди, у крові яких містилася велика кількість бета-каротину, тобто ще одного антиоксиданту, частіше захворювали на рак простати, а хвороба в них протікала в більш агресивній формі. Хоча і раніше було доведено, що бета-каротин підвищує ризик захворювання на рак легень і серцево-судинних захворювань. Але вчені також зазначають, що проблема полягає не в самих продуктах харчування, що містять бета-каротин, а в харчових добавках, що містять високі дози цього антиоксиданту, і рекламуються виробниками, як панацея від раку.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка