You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Сонцезахисні креми не рятують від раку

Статті | Хвороби та лікування | Сонцезахисні креми не рятують від раку

Швейцарські вчені установили, що сонцезахисні креми не вберігають у достатній мірі шкіру, і тільки щільні тканини, такі як вовна і джинс, можуть врятувати від раку й інших небезпечних наслідків ультрафіолетового випромінювання людського організму.

Учені з лікарні Triemli у Цюріху порівняли результати близько 500 різних досліджень, що вивчали методи захисту шкіри, і дійшли висновку, що найефективніший з них - це нанесення на шкіру сонцезахисного крему. І хоч крем може захистити від сонячних опіків і легких форм раку шкіри, але він не рятує від найнебезпечніших з них, таких як меланома.

Учені також зазначають, що легкі лляні і бавовняні тканини теж не завжди прикривають тіло в достатній мірі, а якщо вони світлі або вологі, то це може додатково знизити ступінь захисту, тому дослідники рекомендують одяг в обтяжку зі щільних тканин, наприклад джинсової або вовняної, крилаті капелюхи, і, по можливості, узагалі не виходити на сонце.

"Звичайно ж, не можна рекомендувати носити вовняні тканини на пляжі, - каже керівник колективу вчених Стівен Лаутеншлагер. - Але слід пам’ятати, що не кожна майка в достатній мірі блокує ультрафіолетове випромінювання".

Дослідники зазначають також, що сонцезахисні креми можуть стати переважним методом захисту від сонця з різних соціальних причин, наприклад прагненню набути засмагу або поніжитися на сонці. У такому випадку вони рекомендують не шкодувати крему і попереджають про необхідність наносити його до виходу на сонце. Але і зловживати сонцезахисними кремами в прагненні збільшити час перебування на сонці також не можна.

Доктор Кет Арні, представник фонду Cancer Research UK, що фінансує онкологічні дослідження у Великобританії, прокоментувала дослідження так: "Воно підтверджує те, що ми вже знаємо. Багато людей неправильно використовують сонцезахисні креми, наносять їх нерегулярно і не наносять їх повторно після купання. Комусь здається, що сонцезахисний крем - це невидимий щит, що дає карт-бланш для того, щоб лежати на сонці увесь день".

Cancer Research UK рекомендує аматорам сонячних ванн залишатися в тіні в найспекотніший час - з 11 годин ранку до 3 годин дня, виходити на сонце у футболці, капелюсі і сонячних окулярах і користуватися кремом зі ступенем захисту не менше SPF 15.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка