You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Вино рятує від карієсу

Келих вина є чудовою профілактикою руйнування зубів, запалення ясен та ангіни, показало недавно проведене дослідження. І червоне, і біле вино містить компоненти, що знищують мікроби, стверджують італійські вчені.

Отримані ними дані є черговим доказом на користь того, що регулярне, але помірне споживання вина корисне для здоров’я. Крім того, уже відомо, що споживання червоного вина зменшує ризик захворіти хворобами серця, раком та хворобою Альцгеймера, зазначає The Daily Mail.

Дотепер антибактеріальні властивості напою, відомі ще древнім римлянам, були мало досліджені, зазначає професор Габріелла Гаццані у статті, опублікованій на сторінках American Journal of Agricultural and Food Chemistry.

Дослідницька група Гаццані використовувала пляшки вина Valpolicella і Pinot Nero, куплені в супермаркеті. Вино розливалося в келихи, у яких містилися бактерії.

"Загалом отримані нами дані вказують на те, що вино може діяти як ефективний антибактеріальний препарат, що вбиває бактерії-стрептококи та інфекції верхніх дихальних шляхів", - зазначила учений.

Проте, професор додала: "Вино є прекрасним напоєм із чудовим смаком, воно сполучається з їжею і його приємно пити в компанії. Однак його медичні властивості не говорять про те, що настав час припиняти чистити зуби".


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка