You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

"Дитячий" або смертельний пластик ...

Статті | Педіатрія | "Дитячий" або смертельний пластик ...

Мільйони людей піддають своє здоров'я ризику, використовуючи пластикові контейнери для їжі, банки та пляшки для дитячого харчування, повідомляє Daily Mail. Всі ці ємності містять бісфенол А (BPA) - шкідливу хімічну сполуку, яка виділяється із пластику при багаторазовому використанні або частому миття тари.

Бісфенол А широко застосовується при випуску компакт-дисків, деталей автомобілів, при виготовленні покриттів, клеїв і конструкційних матеріалів, що заміняють метал, скло, деревину і поліпшують їх властивості, а також у виробництві різних пластикових виробів (пляшки, контейнери для пакування продуктів). Зокрема бісфенол А використовується при виготовленні пластмас, якими покриваються внутрішні поверхні консервних банок для продуктів харчування, і при виготовленні тари, що використовується в косметичній та продуктової промисловості. За приблизними підрахунками, щороку в усьому світі для упаковки харчових продуктів та напоїв проводиться 2,8 мільйона тонн бісфенолу.

Встановлено, що високий вміст бісфенолу А в сечі підвищує ризик розвитку раку грудей, серцевих захворювань, діабету і хвороб печінки. Крім того, навіть самі незначні концентрації цієї речовини (наприклад, в напоях, розлитих у пластикові пляшки) можуть негативно вплинути на репродуктивну функцію, і викликати відхилення в розвитку у майбутніх дітей, аж до синдрому Дауна. Шкідливий вплив бісфенолу А вже підтверджено на лабораторних тваринах.

Дослідження тисяч осіб у Європі, Китаї, Кореї, Японії та Америці показало, що сліди бісфенолу А є майже у всіх зразках крові, грудного молока і сечі. В ході іншого дослідження сліди BPA були виявлені в організмах 591 з 599 дітей з Німеччини. А третя робота, в якій взяли участь 300 вагітних жінок, продемонструвала, що бісфенол А мається на крові 84% випробовуваних і 40% їх ембріонів.

Про те, що пластикові пляшки для дитячого харчування небезпечні і можуть впливати на репродуктивну функцію тих дітей, вчені заявляли ще в 2007 році. Деякі країни, наприклад Великобританія, вже відмовилися від бісфенолу. Комітет Європейського союзу з харчової безпеки в 2002 році зменшив максимально допустимий вміст бісфенолу, А в продуктах харчування в 5 разів. Проте влада США поки займають іншу позицію. Правда, в даний час використання бісфенолу вже виключено з виробництва синтетичних матеріалів, що застосовуються в промисловості дитячого харчування в Каліфорнії.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка