You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Теорія стресу в косметології

Статті | Косметологія | Теорія стресу в косметології

Суть: Багато косметичні процедури є стресом для шкіри. Короткочасний стрес активізує захисні і відновні сили шкіри, тривалий стрес виснажує її резерви і робить її нездатною боротися з ушкодженнями. Ця ситуація часто виникає, коли стресова процедура проводиться на тлі загального стресу, випробуваного шкірою в силу інших причин (захворювання, неправильне харчування, токсичного впливу і т.д.).

У відповідь на сигнал небезпеки (біль, поява хижака і т.д.) наш організм починає перебудовувати свою діяльність так, щоб максимально підвищити шанси на порятунок - або дуже швидко втекти, або дати дуже сильний відсіч ворогові. В англомовній літературі цю реакцію підсумовують як «fight or flight» - «битися або бігти».
І це не тільки моральна готовність, це вироблення різних речовин, спазм або розширення певних судин, викид в кров гормонів і імунологічно активних речовин, зміна ритму дихання і серцебиття і т.д. У певних умовах стресова реакція дійсно допомагає швидше втекти, агресивніше побитися або навіть успішніше здати іспит. Однак якщо стресовий вплив надмірно чи занадто тривало, сили організму виснажуються. Тоді перебудови, які відбулися в організмі, можуть призвести до розвитку різних хвороб - від серцево-судинних до інфекційних.

Багато процедури, які роблять для того, щоб омолодити або прикрасити шкіру, є для неї стресом. По суті, це всі процедури, які ушкоджують шкіру і / або викликають біль. У певних умовах цей стрес відіграє позитивну роль, стимулюючи шкіру до активного відновлення. Але іноді, особливо якщо організм ослаблений, стресова процедура може виявитися тією самою соломинкою, що переломили спину верблюдові. У підсумку замість омолодження шкіри отримаємо шрами, запалення, порушення пігментації та навіть прискорення старіння.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка